Skocz do zawartości

Audeze Sine


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, dzisiaj miałem chwilę, żeby więcej ich posłuchać z różnym sprzętem, który posiadam i zauważyłem coś dziwnego. Na Aune B1 mogę dojść tylko do określonego (powiedzmy średnio-wysokiego) poziomu głośności, bo pojawiają się trzaski (przestery?) przy tonach niskich (high gain, na niskim jest ok, ale też trochę za cicho). Na wyższych poziomach głośności z samego C200 problemu nie ma. Sprawdziłem inne słuchawki, które posiadam - tylko Sine reagują w ten sposób. Ponad to są absolutnie niesłuchalne z wyłączonym Class A - wtedy to jeden wielki trzask i chargot (musi być na serio bardzo cicho, żeby zakłócenia zniknęły). O co chodzi? Jestem laikiem, ale czy natężenie nie nadąża tutaj za napięciem? :P Dodam, że na nieco niższych poziomach głośności jest perfekcyjnie.

Mam dokładnie to samo! Ale nie z Sine, a z PM-3. Przez pewien czas myślałem, że amp jest uszkodzony, odesłałem go do audeos, przysłany został nowy i działo się to samo. Na Sine nic nie słyszałem, ale pewnie dlatego, że słuchałem tylko w klasie A. Swoich PM-3 też słucham w A klasie. Co prawda bez niej trzaski pojawiają się dopiero na wyższym poziomie głośności, więc da się słuchać muzyki, ale są takie utwory gdzie potrzebuję podgłośnić i wtedy pojawiają się wspomniane trzaski. Wynikałoby z tego, że B1 nie lubi się z niskoomowymi planarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna (acz pewnie jakoś wytłumaczalna) sprawa. Żeby nie było - poziom głośności, który osiągam jest wystarczający, ale inne słuchawki potrafią zagrać sporo głośniej bez zakłóceń, a Sine grają głośniej z samego C200 (mówię oczywiście o graniu bez przesterów).

 

 

 

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna (acz pewnie jakoś wytłumaczalna) sprawa. Żeby nie było - poziom głośności, który osiągam jest wystarczający, ale inne słuchawki potrafią zagrać sporo głośniej bez zakłóceń, a Sine grają głośniej z samego C200 (mówię oczywiście o graniu bez przesterów).

 

 

 

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

Z mojego dx90 dokładnie to samo, samodzielnie może zagrać grać tak głośno, że banie rozsadza, a żadnego pierdzenia basu, czy trzasków nie uświadczysz... nie wiem dlaczego tak jest z B1, nie znam się na tych prądowych sprawach, ja tylko słucham ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem brakuje tu po prostu natężenia. B1 pędzi bezproblemu wysokoomowe dynamiki (napięciem czyli natężenie x impedancja), ale planary są zwykle niskoomowe, ale strasznie głodne natężenia i stąd zakłócenia - z wyłączoną klasą A natężenie spada i robi się niesłuchalna papka. Za dużo voltów, za mało amperów. ;) Ale kij wie - jestem weterynarzem.

 

 

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Seler666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że problemem jest wydajność prądowa. Jak porównywałem b1 z oppo ha-2 to ten drugi sprawdzał mi się o wiele lepiej przy planach, gdzie przy niższej impedancji trzeba więcej prądu, a skuteczność też nie pomaga. No ale oppo może dać ponad 3x tyle prądu co aune...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno mnie też zastanawia, acz mogę tu wyjść na ignoranta. C200 przy 32 ohmach daje 80mW, a B1 50mW. Czy C200 nie jest zatem prądowo dla Sine bardziej odpowiedni?

 

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno mnie też zastanawia, acz mogę tu wyjść na ignoranta. C200 przy 32 ohmach daje 80mW, a B1 50mW. Czy C200 nie jest zatem prądowo dla Sine bardziej odpowiedni?

 

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

Niekoniecznie, zależy przy jakich napięciach podawane są te moce. Może c200 osiąga tą moc przy większym napięciu, a prąd maksymalny może mieć ciągle mniejszy od b1. Choć wtedy też powininien wymiękać przy wyższych poziomach głośności, kiedy prąd przepływający przez słuchawki wynikający z napięcia podawanego przez amp i impedancji słuchawek będzie większy niż wydolność prądowa ampa. Ale wymiękać może też wcześniej niż wynika to z obliczeń, bo zasilanie słuchawek to proces dynamiczny, poziom sygnału zmienia się w czasie. Ponadto dochodzi tu jeszcze indukowanie się prądu w przetworniku wywołanego ruchem cewki w polu magnesu i raczej nie będzie on w fazie z tym pochodzącym ze wzmacniacza.

Jak coś pokręciłem to proszę mnie poprawić, ale podsumowując dla prawidłowego wysterowania słuchawek trzeba odpowiednio więcej prądu i napięcia niż wynika to z prawa ohma. Zapas prądowy ma większe znaczenie dla słuchawek o niskiej impedancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Wygląda na to, że te 499$ to cena preorderowa. Potem będzie 599. To 150$ więcej niż za zamknięte Sine.

A szczerze? Nie wiem, dla kogo takie otwarte są. Zamknięte, małe planary to świetny materiał na portable. Ale małe otwarte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zachęcony zaskakująco dobrymi efektami, jakie z Sine zapewnił mikroskopijny E06, postanowiłem dokupić coś mocniejszego. Cel: parowanie z telefonem i serwisy streamingowe. Wybór padł na Fiio A3. Wyraźnie większy of E06/A1, ale wciąż poręczny i lekki (i tani). Z ciekawości podłączyłem go do Opusa i osłupiałem, jak dużym dźwiękiem to razem gra. Z bass boost Sine zrobiły się strasznie funową słuchawką. Poziom głośności też dla samego Opusa jest nieosiągalny. Ba, dla Aune B1 był nieosiągalny. O.o Może to i audio herezja łączyć grajka i słuchawki za łącznie ok 4000zł z małym Fiio za 250zł, ale co mi tam - podoba mi się.


Z Xperii i iPada też jest dobrze.

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Seler666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności