Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pady do sennheiser hd250 linear


Oskar2905

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli masz krążki mocujące (a po zdjęciach widzę, że masz), to skórki/welury AKG K240 (i zamienniki np Superlux), od Takstarów Hi2050, standardowo oczywiście i pady od HM5.

 

Jakbyś chciał na wcisk, bez krążków, to od starych HiFimanów będą pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozciągną się. Jeśli średnica jest ok 10cm, to tak jak u mnie - weź coś okrągłego, np pady od Beyerów, albo np AKG K240, w ostateczności pady od Superluxów (np od HD681). HD681EVO są odrobinę większe.

 

Co do mocowania, bo ostatnio zmieniałem stare pady w HD540 i też się zastanawiałem jak to się montuje. W przeciwieństwie do np Superluxów, pada nie naciągasz na słuchawkę, tylko montujesz w specjalnym uchwycie. Zdejmujesz tą plastikową okrągłą ramkę i wsuwasz w ją w nową poduchę. Potem dociskasz całość w słuchawce i siedzi. Uwaga praktyczna: żeby potem zdjąć takiego pada, to podważaj kółeczko od zewnątrz, a w żadnym wypadku nie ciągnij za pada. Ja tak ciągnąłem i nadszarpałem brzeg swojego welura od Beyerów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozciągnąć się rozciągną, ale pewnie trochę tego jajka zostanie. Poszukałbym czegoś miększego i wyższego jeśli ma być zbliżone do oryginału, znaczy się, konkretnie pady HM5 miałem na myśli ;) .

Nowe w Audiomagic czy w Audeos kosztują niecałe 50 zł, ale można taniej z mp4nation ściągnąć albo dać ogłoszenie w komisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny pasować, i to chyba nawet brzmieniowo dość podobne będą, bo zdaje się te oryginalne też mają "wentylację" od spodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie trochę mniej basu, zwłaszcza tego niższego.

Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby od spodu podkleić np taśmą izolacyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki jakbyś miał jeszcze jakiś pomysł co by można dopasować to był bym wdzięczny.

Ja nie wiem jak one grają w oryginale, ale jeśli zbyt basowo, to można je welurami HM5 rozjaśnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

https://pl.aliexpress.com/item/Replacement-Foam-Ear-Pads-Pillow-Earpads-Cover-for-Sennheiser-HDE560-HD560II-hd560-Ovation-II-Headphone/32813446503.html?spm=a2g0s.8937420.0.0.4f86322cr96TS5 zakładałem podobne ( plus dodatkowe krążki z pianki 5 mm pod pady )

_B280150.jpg

_B280151.jpg
te zaś wyglądają prawie identycznie jak oryginały https://pl.aliexpress.com/item/EarPads-Replacement-Ear-Pads-for-Sennheiser-HD-250-HD250-Headset-Pad-Cushion-Cups-Cover-Headphones-Earphone/32790941363.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.269.4kOe2k

_B280149.jpg
jak grały na tycz padach ...- całkiem przestrzennie, góry więcej niż w hd 540, bas również mocniejszy , bardziej "punktowy ", brzmienie bardziej surowe, monitorowe, bez "słodzenia" za które tak lubię hd 540.

Edytowane przez azgaja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności