Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC/AMP do HD600


John Dzwon

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Posiadam słuchawki Sennheiser HD600 i i chciałbym dokupić do nich DAC/AMP na biurko. Po przejrzeniu internetów najbardziej skłaniam się ku dwóm urządzeniom : Pioneer U-05 oraz Marantz HD-DAC1.

 

Czy ktoś z forumowiczów ma doświadczenia z tymi urządzeniami w połączeniu z HD600 ? Dysponuję kwotą 3500zł, jeśli w tej cenie znajdę coś lepszego to proszę o podpowiedzi :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługuje, nieobsługuje - ale jak to gra! :)

Z integr fajne są też Aune S16 i AudioGD NFB28. Z obydwu sennki szły dla mnie akceptowalnie, a ja wręcz hd60/650 (z naciskiem na te drugie) nie lubię. Natomiast przy poszukiwaniach lampowego czaru - ha3.

Z czego teraz grają i czego Właścicielowi potrzeba do szczęścia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest DAC na PCM1792+XMOS , nie obsługuje DSD. Sam DAC gra dobrze, jest na niezłych komponentach, kolega Fallow zmienił w nim nawet z powodzeniem opampy na dyskretne Bursona (vide temat o tym DACu). To urządzenie ma bardzo dobry wzmacniacz na pokładzie.

I jeszcze jedno - ja osobiście za bardzo na razie nie łapię tej fantastyczności DSD, większość nagrań jest 44,1/16bit więc zawsze wchodzimy w upsampling który na moje ucho zniekształca dźwięk, ale to inny temat.

BTW HD600 grają synergicznie z hybrydowym torem wzmocnienia w tym urządzeniu.


Notabene najlepsze urządzenia grające jakie słyszałem to DACi 14bitowe, 16bitowe i ... 1 bitowe. Nie dajcie się wkręcać w spiralę marketingową ilości bitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługuje, nieobsługuje - ale jak to gra! :)

Z integr fajne są też Aune S16 i AudioGD NFB28. Z obydwu sennki szły dla mnie akceptowalnie, a ja wręcz hd60/650 (z naciskiem na te drugie) nie lubię. Natomiast przy poszukiwaniach lampowego czaru - ha3.

Z czego teraz grają i czego Właścicielowi potrzeba do szczęścia?

 

Niestety teraz tylko X5 :( Co potrzeba ? Dociążenia, lepiej kontrolowanego basu, gładkiej średnicy na godziny słuchania :)

 

 

A jak oceniacie do tych słuchawek Cayin H3 vs Aune S16 ? Oba mieszczą się w założonym budżecie, H3 ładniejszy ;) ale S16 chyba mocniejszy i bardziej uniwersalny...

Edytowane przez John Dzwon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Obsługuje, nieobsługuje - ale jak to gra! :)

Z integr fajne są też Aune S16 i AudioGD NFB28. Z obydwu sennki szły dla mnie akceptowalnie, a ja wręcz hd60/650 (z naciskiem na te drugie) nie lubię. Natomiast przy poszukiwaniach lampowego czaru - ha3.

Z czego teraz grają i czego Właścicielowi potrzeba do szczęścia?

Niestety teraz tylko X5 :( Co potrzeba ? Dociążenia, lepiej kontrolowanego basu, gładkiej średnicy na godziny słuchania :)

 

 

A jak oceniacie do tych słuchawek Cayin H3 vs Aune S16 ? Oba mieszczą się w założonym budżecie, H3 ładniejszy ;) ale S16 chyba mocniejszy i bardziej uniwersalny...

S16 to granie tranzystora. Suche, analityczne. Plus dużo watów. Świetna funkcjonalność (mnogość złącz, podobnie jak nfb28).

Cayin - analog, trochę mniej przestrzeni, ale bardziej naturalnej. Równie dużo watów. Skąpa funkcjonalność (minimalistyczny zestaw złącz).

Można ewentualnie pogadać z @majkel o którymś ze wzmaków Earstream i DACem do tego.

X5 samo w sobie złe nie jest - rzeczywiście Espressivo mogłoby ładnie z tym zagrać (niestety kompletnie nie znam tego wzmacniacza - bazuję na opiniach o nim). Ja sam zdecydowany byłem na S16 ze względu na uniwersalność. Ale zatrzymałem się na Aune X1s, bo ten w pełni zaspokaja moje potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S16 to granie tranzystora. Suche, analityczne. Plus dużo watów. Świetna funkcjonalność (mnogość złącz, podobnie jak nfb28).

Cayin - analog, trochę mniej przestrzeni, ale bardziej naturalnej. Równie dużo watów. Skąpa funkcjonalność (minimalistyczny zestaw złącz).

Można ewentualnie pogadać z @majkel o którymś ze wzmaków Earstream i DACem do tego.

X5 samo w sobie złe nie jest - rzeczywiście Espressivo mogłoby ładnie z tym zagrać (niestety kompletnie nie znam tego wzmacniacza - bazuję na opiniach o nim). Ja sam zdecydowany byłem na S16 ze względu na uniwersalność. Ale zatrzymałem się na Aune X1s, bo ten w pełni zaspokaja moje potrzeby.

nie no ,w zadym wypadku S16, to nie jest jasne i suche granie ,daleka droga do tego :) Raczej określiłbym jako "zrównoważone" z piękną głębią. DAC ma tendencje do ujarzmiania ostrych słuchawek ,aczkolwiek zależy od modelu.W dodatku potrafi dodać nieco góry. Co zostało wspominane w jednej z recenzji.

Edytowane przez adivxv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego czego chcemy. Mam M-DACa i Cayina HA-3.

 

Cayin w porównaniu do M-DACa dla mnie gra zwyczajnie, po prostu. Ja wolę przestrzenne granie, bardziej skupione na detalu, nieco jaśniejsze. Ludzie mi wmawiają, że M-DAC słaby, blablabla, ale mnie to granie przekonuje i tyle. Czy każdy musi szukać naturalności, neutralności i jak najbardziej rzeczywistego przekazu? Do jasnej, ciasnej nie musi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie S16 wbił w fotel z ATH-A700X. One są owszem bardzo łatwe do napędzenia ale zawsze czuć w nich taką ostrą, podrasowaną górę. Zupełnie odjechaną. Z Aune tego zupełnie nie ma. Już to chyba wcześniej pisałem w innym wątku.

 

Co to oznacza to już sami sobie dopowiecie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej witaj ! Jeśli można to napiszę kilka słówek na temat. Akurat tez posiadam hd600 juz 16 latek. Długa szukałem synergii. Nie wiem czego słuchasz, ja zwłaszcza akustyczny jazz, klasykę ale również dużo muzy tłoczni 4AD typu Dead Can Dance, lubie również rock progresywny zwłaszcza stary King Crimson, ELP oczywiście takie cukierki jak Pink Floyd a no i wszelakiego typu elektronikę. Akurat moje senki słuchałem u kolegów wyżej opisujących swoje klocki tj. Barthussa oraz macieja3. Też szukałem comba które dociąży, chociaz okazuje sie to niepotrzebne, uprzestrzenni te nauszniki. Było wiele kombinacji wcześniej ale bez DACka bo ich po prostu nie potrzebowałem. U Bartussa faktycznie Cayin HA3 zagrał bardzo dobrze, to wiedziałem bo wcześniej słuchałem na AS w Wawie z Cainem HA-1A i było cudownie. Z HA-3 było tez bardzo dobrze ale jak napisał Bartek dźwięk nie jest uprzestrzenniony tylko według mnie gęstszy, bogatszy bardziej kolorowy.Nie wydawało mi się aby w jakiś szczególny sposób dociążał dół. U Bartka natomiast miałem pierwsze spotkanie z FCLem II by Fatso. Podszedłem do niego tak od niechcenia. A przesłuchania i porównania do mojego - wtedy Asusa Xonara One spowodowały opad szczęki i totalną niechęć dalszego współżycia :D z Asusem. Asus tonalnie niby oki nic nie brakuje ale w FCLu scena, separacja w przestrzeni, czarne tło, bardzo dobre selektywne dociążenie dołu to było jak na HD600 coś niesamowitego !!! Prawie kupiłem te klocki od Bartka tzn FCL i DACka którego miał ale funkcjonalność DACka była za mała tylko jedno wejście usb, brak cooxiala. U macieja3 przesłuchiwaliśmy jego audio-gd, bardzo fajna maszynka nic jej nie brakuje, funkcjonalność, moc, pilot, długa gwarancja możliwość upgrejdu. Dźwięk do którego nie można sie przyczepić jest wszystko, może w HD600 brakuje nutki muzykalności. Granie wyrónane z bardzo dobrą stereofonią, przestrzenią, czytelnością. Naprawdę dobre Sabre a nie takie o jakich często piszą. A co do Aune S16. Ciężko mi pisać bo je kupiłem przed Bożym Narodzeniem a tak :D na gwiazdkę po tylu hurra optymistycznych recenzjach, chociaż niektóre też są bardzo obiektywne tylko trzeba nauczyć się czytać. Ja wtedy uległem najbardziej recenzji P. Piotra Ryki jak to sie te słuchawki suuuuper zgrywaja z AuneS16. I co z tego ? Ano to że na Sylwestra odsyłałem sprzęt do Audiomegica. Powiem szczerze, chociaż nie chcę dosadnie bo jest wielu szczęśliwych użytkowników tego sprzętu i niech tak to zostanie, ale według mnie, podkreślam według mnie Audio-Gd czy Cayin HA3 czy FCL II są o wiele lepszymi kompanami dla HD600. Zaznaczam miałem wygrzany egzemplarz, taki który był na wypożyczenia dla potencjalnych klientów. Nie chcę robić burzy bo nie o to chodzi, ale według mnie zarówno AGD jak i Cayin jest lepszym wyborem. Dla mnie Aune było największą wpadką ,jeszcze większą od Asusa. Naprawdę. AGD wygrywa też bezdyskusyjnie funkcjonalnością.Cayin pod tym względem zdecydowanie przegrywa ale może dźwięk Tobie bardziej będzie pasował. pozdro Jacek

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności