Skocz do zawartości

iPod Video 5.5g a rok produkcji (jak odróżnić od 5g)


spay8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Znalazłem ostatnio na pewnym portalu aukcyjnym iPoda Video w korzystnej cenie. Mam jednak wątpliwości co do generacji iPoda. Przeszukałem wiele wątków na różnych forach jednak w żadnym nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania. iPod, który przykuł moją uwagę ma wszystkie cechy charakterystyczne dla 5.5g, a mianowicie:

-numer seryjny (końcówka v9m, dla uzupełnienia dodam, że w iTunes, na obudowie oraz na pudełku jest taki sam)

-funkcja 'search' w folderze 'Music'

-Johny Deep jako Jack Sparrow na pudełku.

Nie zgadza mi się tylko data z tyłu obudowy (2005r.). Przecież rozszerzona wersja iPoda 5g została zaprezentowana w późnym 2006r? Jak to jest z tymi iPodami? Możliwe że sprzęt który mnie zainteresował to 5.5g ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź :) . Możliwe, 5.5g z 2005r? Nawet Apple podaje 'late 2006' jako datę zaprezentowania iPoda 5.5g a za granicą nazywa się go nawet 'iPod Video 5th last 2006'. Dodam tylko, że widziałem kilka takich ofert 5.5g z 2005.


Wymiana obudowy raczej mało prawdopodobna bo w iTunes oraz na pudełku jak już wyżej pisałem ja ten sam imei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub ewentualnie obudowa od chinoli bo te panele tylnie w ipodach od patrzenia się rysowały, lub znowu może być wymieniona płyta główna czy coś... 5.5 na pewno został wprowadzony (po cichu) w 2006 roku. Może to data produkcji tan 2005?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Jakaś różnica jest, chociażby jaśniejszy ekran i mocniejsza bateria. Wiele osób twierdzi również, że 5.5 gra lepiej.


Edit: Myślałem nad tą datą produkcji ale trochę dziwne żeby ponad rok te iPody leżały w magazynach czekając na zaprezentowanie światu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5,5g ... zresztą co to za różnica?

 

5.5g ma większy bufor (32MB w 5g vs 64MB w 5.5g albo 16 vs 32, już nie pamiętam).

Pomaga to w płynnym odtwarzaniu np. dużych FLACzków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma funkcję wyszukiwania to płyta jest od 5.5 wiec jest i większy bufor i dla niektórych lepszy dźwięk ;)
Bateria kosztuje ok 25zł, ekranu i tak nie będziesz używać na maksymalnym podświetleniu więc myślę, że nie ma już co brnąć w to. Jeśli to 80GB to na bank 5.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahh, zapomniałem dodać. Oczywiście to 30gb. Inaczej nie miałbym wątpliwości.

Tyle się domyśliłem w przeciwieństwie do Video-znawcy :F

 

Mimo wszystko to jest 5,5G - tak mówią znaki na niebie i ziemi, a jedna przepowiednia tego nie zmieni. ;)

Edytowane przez crysis94
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności