Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Karta dźwiękowa do CAL!


ollo98

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano, otóż mam kartę dźwiękową Asus Xonar DG i słuchawki Creative Aurvana Live.

Czy ta karta wyciska z tych słuchawek 100%?

Bo ja słyszałem już podzielone zdania na ten temat.

Może jakiś DAC, lepsza karta dźwiękowa, recabling?

Jak tak to co z tych rzeczy wybrać?

Myślę że recabling będzie konieczny, ale gdzie kupić odpowiedni kabel i jaki? :)

Z góry dzięki za waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocny wzmacniacz, rekabling i mod - aż tyle trzeba, żeby wycisnąć z nich 100%.

Po rekablingu i modzie są mniej wymagające co do wzmaka, więc wtedy już coś pokroju AIM SC8000, a może nawet i Xonara którego masz, nie powinno zbytnio od mocnego wzmaka odbiegać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowy zestaw: https://www.audeos.pl/pl/p/Gotowy-przewod-do-recablingu%2C-samodzielny-montaz/45

Jeśli sam chcesz robić to możliwości jest wiele. Na całość składa się:

- kabel - Canare Starquad l-4e5c, Conducfil Sonolene

- wtyk 3.5 mm - do wyboru do koloru - kątowy lub prosty. Najpopularniej - Neutrik lub Amphenol.

- oplot (opcjonalnie) - na w/w kable wybieraj coś 4mm. Najtaniej zrobić z paracorda, inne opcje do kupienia na metry.

- splitter (opcjonalnie) - zamiast niego można poradzić sobie termokurczami.

 

Do tego zestaw standardowy do lutowania - lutownica, cyna, termokurcze, trochę cierpliwości i umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupując gotowy zestaw wystarczy przylutować kable do obu "słuchawek" ?

Mam wszystko co napisałeś może umiejętności wielkich nie mam ale słuchawki już bez problemu lutowałem.

Do czego potrzebne termokurcze? :)

Edit: Od komputera leci jeszcze mój przedłużacz jack który był kupiony za ok. 20zł więc jakiś dobry to on nie jest.

Jak to będzie, przez przedłużacz popłynie słaba jakość dźwięku i dotrze do nowego dobrego kabla i nawet on nic nie da?

Edytowane przez ollo98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując taki zestaw musisz go przylutować do przetworników słuchawek. W CAL nie jest to jakoś szczególnie trudne - zdejmujesz pady, odkręcasz dwie śrubki, lutujesz na wzór tego co był do tej por i viola!

Termokurcze przydadzą Ci się jakbyś robił całość sam - do zabezpieczenia połączenia jack-kabel, szczególnie przy stosowaniu oplotów, do zrobienia splittera. Generalnie tam gdzie miałbyś użyć taśmy izolacyjnej lepiej użyć koszulek termokurczliwych.

Przedłużasz może trochę napsuć, ale to już sam najlepiej sprawdzisz przy odsłuchu z nim i bez niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wznawiam temat, ponieważ chcę zamówić kabel i zrobić recabling.

A potrzebuję jeszcze się dowiedzieć jaki wzmacniacz kupić , dodam że mam jeszcze kartę Xonar DG.

Czy może lepiej lepszą kartę dźwiękową i jak to jest z łączeniem karty i wzmacniacza? 

Z góry dzięki za pomoc. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności