Skocz do zawartości

AKG K551 różnica impendancji


Ssmart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Niedawno kupiłem używane, lecz w idealnym stanie słuchawki AKG K551. Są one rekablowane kablem van damme pro grade classic XKE. Zauważyłem, a bardziej usłyszałem, że prawa słuchawka gra trochę ciszej od lewej (do lewej jest podłączony bezpośrednio kabel główny). Zmierzyłem impedancje obu kanałów i różnica wyniosła 2 ohmy (30.5 ohm w lewej, a w prawej 32.5 ohm). Czy jakbym wlutował do lewej słuchawki rezystor 2 ohm, to dałoby to coś?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolutowałem rezystor 2 ohm i jest zdecydowanie lepiej, dźwięk się wyśrodkował. Teraz różnica między dwoma kanałami to ok 0.4ohm (32.1 z lewej i 32.5 z prawej), więc jeszcze można pokombinować. Niedosłyszałem na razie żadnej różnicy w barwie. Jeszcze potestuję i sprawdzę.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych modelach przetworniki są dobierane żeby zminimalizować różnicę impedancji między kanałami po przejściu przez pałąk, może więc warto sprawdzić miernikiem bezpośrednio na przetwornikach w czym leży problem i jak go skompensować, zamiast gdybać, 2 ohmy to dość dużo jak na taśmę, może jest uszkodzona, źle polutowane abo oderwany punkt lutowniczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"2 ohmy to dość dużo jak na taśmę, może jest uszkodzona, źle polutowane abo oderwany punkt lutowniczy." - to wszystkie K550 jakie miałem w rękach miały w takim razie ww problemy ... bo na każdych miałem mniejszą lub większą różnicę w balansie do czasu rekablingu symetrycznego ...

Problem był wałkowany milion razy, nie ma potrzeby tego powtarzać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku po wymianie kabla na symetryczny dalej występuje różnica w balansie.

Sprawdzane miernikiem, czy na ucho? Jak to drugie, to mogło się zdarzyć, że ktoś źle zmontował jedną muszlę (nieszczelności itp) i gra inaczej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W moim przypadku po wymianie kabla na symetryczny dalej występuje różnica w balansie.

Sprawdzane miernikiem, czy na ucho? Jak to drugie, to mogło się zdarzyć, że ktoś źle zmontował jedną muszlę (nieszczelności itp) i gra inaczej.

 

 

Na ucho.

Konkretnie to jak przyłożyć miernik aby wynik był wiarygodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku po wymianie kabla na symetryczny dalej występuje różnica w balansie.

U mnie też się wydaje, że mimo rekablingu symetrycznego, prawy jest cichszy. Dodatkowo dochodzi problem z sealem, ale ustawialem na głowie tak, że było 50:50, mimo wszystko słychać, że lekko na lewo przechylony dźwięk. Na innych słuchawkach nie ma problemu. Z kolegą Lemonskym sprawdzimy moje multimetrem przy następnej okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzałem impedancje bezpośrednio na taśmie i wynosiła ok. 1 ohm na kanał i 1 ohm na masę, gdzie na kablu zwykłym było gdzieś 0.1 ohma. Więc to raczej taśma jest tego winna. Jeszcze sprawdzę rezystancje w przetwornikach, to będzie w 100% wiadomo. Porównywałem balans z AKG K271 studio po modzie z rezystorem i był bardzo podobny.

 

Kartonik połóż jacka sztywno (nie dotykaj rękoma, bo będzie ciebie mierzył ;)) i przyłóż jedną końcówkę miernika do masy, a drugą do kanału. Ten kanał bliższy masy, to jest prawa słuchawka, a ten dalszy, to lewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że audiofil potrafi, ale jednak studia techniczne ograniczają ułańską fantazje.

Sprawdzane mikrometrem.

Ja sprawdzałem jeden styk do masy na jacku, a drugi do kanału.Wynik zbliżony do podanego przez producenta, czyli dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności