Skocz do zawartości

Etymotic HF5


KaszaWspraju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zapraszam na recenzje słuchawek Etymotic HF5.

 

Na dobry początek:

 

 

Androny;Tak powstaje recenzja. Zapiski z odsłuchów.

Szum z E2. Mała scena, blisko wszystko, ale jak nagranie ma przestrzeń to ona tam jest, bardzo detaliczne czyste i monitorowe, dużo przestrzeni i powietrza miedzy dziękami, ale fali akustycznej nie poczujemy. na małej scenie, ale nie ściśniętej, wszystkie dźwięki mają dla siebie miejsce. szybki bas, bliskie wokale, jazz ******sty, rock dobry. rege słabo

mało mid basu, nie dociążony.

wybrzmiewanie pogłos

piwnica , ale nie fundamenty, wszystkie przestery, zabrudzenia ingerencje w gitary, że to jest urządzenie elektryczne, rozpoznajemy każdy gar na perkusji, bezlitosne

45 stopni katastrofy, metalowy cylinder z naciągniętą skórą. mało za nami, mało przed nami, nic pond nami, nic pod nami, scena pod linijkę przekaz. to my układamy wszystko w głowie

wile zaznaczy od naszego pojmowania, zrozumienia i doświadczenia. słuchawki dla świadomego odbiorcy

mało premium, mało filtrów, a jest tyle różnych.

Cowon D

ociepla dźwięk, wypełnia przestrzeń miedzy nutami, rozdmu****e niekiedy bas, jest wykop ale nie dociążenie.

cieplej, żywiej, więcej wykopu, ale czasami rozdmuchany bas na stopie przeszkadzał.

 

Jak silna musiał być auto sugestia, że to jest to. Zapewne każdy z was tak ma.

hf5_bkco_box_450.jpg

 

Tato nie wraca; ranki i wieczory...

Moja pierwsza przygoda z armaturami nie była udana. Miałem okazję opisać pierwszy model q-JAYS. Miały swoje bardzo dobre momenty i w sumie to tyle. Dopiero ich następca, nazwany roztropnie q-JAYS, pokazał na co stać nie dynamiczne przetworniki. Jeśli w stałym polu magnetycznym umieszczony jest ruchomy rdzeń z nawiniętą nań cewką elektryczną i tak może zagrać, to ja chce to mieć. Na fundamentalne pytanie dostałem odpowiedź: nie pytaj. Wszystko stało się jasne, nie będę ich miał.

Jednak jak zwykle WojtekC nie jednego asa w rękawie posiada. Przy kolejnej okazji dostałem do odsłuchania Etymotic HF3 na pomarańczowych filtrach z gumkami od “jaysów”. Mam substytut. Poczytałem jeszcze o ER4, Fianl Audio Design Heaven V Aging i Heaven V, jednak dla mnie jest to sprzęt z przedziału cenowego “nie pytaj”. Wybrałem model HF5, takie małżeństwo z rozsądku. Bez pilota, za przyzywoite pieniądze (mrugam znacząco w stronę Audiomagic_pl). Po 6 latach mam nowe słuchawki.

 

Wpłynąłem na suchego przestwór oceanu...

Muszę przyznać, że dźwięk na początku mnie przytłoczył. Równe, neutralne, rozdzielcze, jasne granie z tak duża ilością informacji nie było z początku zabawą mimo, że taką szkołę grania preferuję. Od razu na głęboką wodę. Wszystko jest takie detaliczne, osobno, a my dopiero składamy w całość to co słyszymy, w muzykę. Dużo miejsca miedzy dźwiękami, tylko trochę tam pusto. HF5 grają szybko, nic nie wybrzmiewa za długo, przez co niektóre utwory wydają się szybsze. Bas punktowy, surowy, niezbyt zróżnicowany. Oczywiście odróżnimy jego składowe, ale encyklopedii basu z tym informacji nie napiszemy. Cała reszta pasm to istna bombonierka z pralinkami. Czego tam nie ma i jakie to dobre. Perkusja, w końcu słyszę, że posiada różne bębny. Miło sobie też przypomnieć, że talerze są zrobione z metalu, a nie jest to jak cyfrowe bzykanie. Gitara elektryczna nie bez powodu nazywa się elektryczną, a pudło rezonansowe w instrumentach rezonuję. Taką ilość wiedzy przyswajałem w szkole ostatnio. Fajnie jest się znowu uczyć. Wszystko powyższe zależy natomiast od realizacji materiału, bo aramturki są bezlitosne. Na pewno nie są to słuchawki uniwersalne, sprawdzą się w wielu gatunkach muzyki, ale np w rege to tragedia. Nie ma miłego ciepłego bujania.

Wokale, wszyscy, wszędzie i zawsze opisują, jakie to one są bliskie i intymne. Etymotic Research HF5 pokazują całą prawdę, tylko prawdę i “ehem” prawdę. Tu nie ma słodzenia i szeptania do ucha. Jest klarownie, czystko, a odległość wokalisty/wokalistki od słuchacza, zależy tylko od aranżacji utworu oraz jak stał przed mikforonem. Mimo że są to słuchawki równe, neutralne, moim zdaniem nie są nudne. One angażują, ale w inny sposób, nie ciepłem a informacją.

hf5_450_v2.jpg

 

Tańce, hulanka, swawola...

Tu niby wszystko jest jasne, mała scena z armatury. Równo pod linijkę z delikatnymi dodatkami. Przysłowiowe granie w głowie. Dla mnie ma to sens przy takim odizolowaniu od świata na silikonowych potrójnych wkładkach. Tutaj nie ma rozciągania, dodawania czegoś czego nie ma. Jednak jeśli nagranie posiada scenę, w realizacji jest zawarta przestrzeń, to “ety” dadzą nam to usłyszeć, tylko na swój sposób. Spokojnie rozróżnimy z których kierunków dochodzą do nas dźwięki. Wszystko odbędzie się na mniejszym obszarze, z mniejszą ilością powietrza i z dużą porcją dopowiedzenia sobie wszystkiego przez słuchacza.

 

Bez serc, bez ducha, to szkieletów ludy…

Słuchawki maja jedną wadę. Jako całość wydają się logiczną wypadkową wszystkich idei inżynierów oraz zastosowanych elementów. Jakość więcej niż zadowalająca, a wykonanie bardzo dobre. Wyposażenie właściwe jak na ten przedział cenowy, ale ja wolał bym troszkę większy i sztywny futerał, a nie miękkie etui. Producent mógł też dorzucić więcej filtrów, różnych, a nie tylko jedną parę zielonych.

Wspomnianą wadą jest duży efekt “mikrofonowy”. Słuchawki wyposażone w potrójne wkładki silikonowe, tych używam, zapewniają fantastyczną izolacje od otoczenia, ale one tylko potęgują ów efekt. Można temu zaradzić, np klips do przypinania kabla, ale wszystkie inne odgłosy np chodzenia, w sumie człapania, czy organiczne głosy organizmu mogą przeszkadzać.

etymotic-hf5.jpg

 

Bije raz, dwa, trzy... już północna pora...

Etymotic HF5 są dla ludzi którzy wiedzą czego chcą, czego oczekują od muzyki. To są słuchawki monitorowe, to jest sprzęt który dużo Cię uczy i pozwala korzystać z wiedzy którą już posiadasz. Surowy przekaz pozwala nam na interpretację muzyki, tylko nie każdy tego szuka. Miom zadniem bardzo udane słuchawki, warte przesłuchania, czy posiadania w swojej kolekcji choć przez chwilę.

 

Dziękuję Aduiomagic za pomoc i szybką realizację zamówienia.

 

Cowon Plenue D.

Krótko słuchałem, to będzie krótko.

Ogromnej różnicy względem Cowon E2 nie ma. Znacząca jest. Przede wszystkim słuchawki nie szumią. HF5 zyskują na dynamice i “wykopie”, ale nie jest to mocno dociążone. Słyszymy trochę analogowego sznytu Cowona między nutami. Najwięcej zyskał bas, ale jego słabe realizacje będą mocniej akcentowane np. rozdmuchany bas na “stopie”.

c.d.n.

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo trafne przedstawienie. Od siebie dodam, że jak ktoś woli pianki od silikonów silikony od pianek*, a stockowe 3-Flange są niewygodne to Westone StarTips sprawdzają się nieźle, ale trochę wyostrzają górę ... przy tipsach Shure to już raczej nie występuje, ale tracimy sporo w kwestii izolacji.

Dobrze też pobawić się filtrami do kupienia np u Piotra z Custom Art, których jest aż 6 rodzajów: http://www.seltech-international.com/en/Products/Acoustics/Sensors-accessories/Knowles-acoustic-dampers-screens-BF-Series.html (najbardziej klarowne to białe, stock to zielone, im wyższa rezystancja akustyczna tym ciemniej).

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 10-tym stycznia kupię u o Piotrka filtry pomarańczowe, zobaczymy może białe również. Potrójne wkładki bardzo mi pasują, tylko przy wyciąganiu trochę drażnią, podwijają się nieznacznie, a krawędzie tam nie sa zaokrąglone.

 

 

Ja bym tylko miał uwagę techniczną do treści - czasownik od rezonansu to wydaje mi się rezonować, a nie rezonansować :)

Tekst świetny.

FIX.

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorze a skąd masz słuchawki bo z dostępnością ciężko.

Przed chwilą jeszcze ja miałem: http://forum.mp3store.pl/topic/131746-s-etymotic-hf3-222zl/ tam również podlinkowałem sklepy z etami w najniższych cenach), ale...

Po tym jak KaszaWspraju recenzje wrzucił to nagle kilku się obudziło i poszły z miejsca :o

Zapomnieli o recenzji Fatso :\

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Autorze a skąd masz słuchawki bo z dostępnością ciężko.

Przed chwilą jeszcze ja miałem: http://forum.mp3store.pl/topic/131746-s-etymotic-hf3-222zl/ tam również podlinkowałem sklepy z etami w najniższych cenach), ale...

Po tym jak KaszaWspraju recenzje wrzucił to nagle kilku się obudziło i poszły z miejsca :o

Zapomnieli o recenzji Fatso :\

 

10% prowizji poroszę, za koszty marketingowe :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorze a skąd masz słuchawki bo z dostępnością ciężko.

Przed chwilą jeszcze ja miałem: http://forum.mp3store.pl/topic/131746-s-etymotic-hf3-222zl/ tam również podlinkowałem sklepy z etami w najniższych cenach), ale...

Po tym jak KaszaWspraju recenzje wrzucił to nagle kilku się obudziło i poszły z miejsca :o

Zapomnieli o recenzji Fatso :\

10% prowizji poroszę, za koszty marketingowe :D.

Zapraszam na coś mocniejszego do Koszalina ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że ja je kupiłem - to daj Kasza adres - jakiegoś johnny walkera się wyśle, bo 25 zł to wstyd przelewać

Znam je od dosyć dawna, aplikacja mnie przerażała i szkoda mi było 5 stów na korki douszne. Ale zbiego okoliczności - czyli ta recka i zaraz pod nią podbicie wątku sprzedażowego sprawiĺy nawrót audiophilia nervoza i po sprawie. A do tego @nismovsky je lubi, a z jego listy numerów jeden mógłbym prawie przedrukować swoją :)

Pójdę do dentysty, wzmocnię plomby, to może ich nie powypycham przy aplikacji potrójnej choinki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że ja je kupiłem - to daj Kasza adres - jakiegoś johnny walkera się wyśle, bo 25 zł to wstyd przelewać

Znam je od dosyć dawna, aplikacja mnie przerażała i szkoda mi było 5 stów na korki douszne. Ale zbiego okoliczności - czyli ta recka i zaraz pod nią podbicie wątku sprzedażowego sprawiĺy nawrót audiophilia nervoza i po sprawie. A do tego @nismovsky je lubi, a z jego listy numerów jeden mógłbym prawie przedrukować swoją :)

Pójdę do dentysty, wzmocnię plomby, to może ich nie powypycham przy aplikacji potrójnej choinki :)

W sumie gdyby slikony były gładsze, a krawedzie dokładniej wykończone, połowa problemów z aplikacją by odpadła. Tak jak mówiłem, ja nie mam problemów, tylko przy wyciąganiu trochę.

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pójdę do dentysty, wzmocnię plomby, to może ich nie powypycham przy aplikacji potrójnej choinki :)"

 

Jestem Twoim fanem, kibicem i obserwatorem tej przygody :D

 

Gdyby coś było nie halo, to może potrójne choinki od Bigmarasa, dosyć miękkie i penetracja ma znamiona gwałtu w wymiarze "soft", ale ja i tak poległem ;)

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz z pilotem to dogadaj zniżkę z: http://forum.mp3store.pl/topic/135198-sluchawki-dokanalowe-etymotic-hf3-gw24/?hl=%2Betymotic+%2Bhf3

Jak chcesz bez to z: http://audiomagic.pl/sluchawki/sluchawki-dokanalowe-i-douszne/etymotic/21840-etymotic-hf5-0898234000275.html

 

Pójdę do dentysty, wzmocnię plomby, to może ich nie powypycham przy aplikacji potrójnej choinki :)

Mała wchodzi bez tragedii, dołączyłem też StarTipsy - izolacja podobna, balans niby bardzo podobny, ale troszkę traci niski bas i sybilizacji więcej się tworzy. Praktycznie bez zmian dźwiękowych jest ze zmodyfikowanymi gumkami Shure (zwyczajnie trzeba załatwić dodatkowy kawałek tulejki i włożyć przed włożeniem tipsa Shure - inaczej jest zmian jeszcze więcej i filtr potrafi zawilgotnieć. Niestety, ale gumki Shure oddałem z poprzednimi ER4 :\

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności