Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Kolumny do małego pokoju


michallo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poszukuję kolumn, które sensownie zagrają w małym pokoju (3,5m x 3,1m x 2.4m = ~10m2).

W tej chwili siedzą tam Tonsil Siesta przeniesione ze starego mieszkania gdzie pokój był sensowniejszy (około 25m2). Strzlam, że mniejsze podstawkowce gdzieś zawieszone albo położone na szafce poradziły by sobie tam lepiej.

Wzmacniacze mam dwa do wyboru: Denon PMA700AE lub Kenwood KA-5040R, preferuję tego kenwooda, gra wyraźnie lepiej).

 

Generalnie różnego rodzaju rezonanse są tu nie do zniesienia. Bas znika całkowicie, żeby 20cm obok męczyć niemiłosiernie. Przestrzeni brak totalnie, ale raczej nie spodziewam się jej za dużo w tym pokoju.

 

Kolumny muszą się koniecznie znaleźć na węższej ścianie 3.1m2 w której są też drzwi do tego pokoju. Na tej ścianie jest też telewizor 55". Kolumny aktualnie są praktycznie na samych rogach pokoju (jakieś 25-30 cm nich). Strzelam, że ustawienie nowych kolumn zaraz obok telewizora coś by poprawiło.

 

Chciałbym, żeby nowe kolumny radziły sobie w tym pokoju i może też w przyszłości w pokoju do 20m2. Nie słucham muzyki jakoś przesadnie głośno. Kolumny mogą grać nieco U kształtnie i raczej muszą sprawiać przyjemność, być dynamiczne a nie być super wyrównane. Fajnie by było, gdyby kopułka była lepsza niż w siestach oraz przestrzeń w normalnych pokojach.

 

Kolumny które do tej pory teoretycznie rozważałem:

- Castle Knight 2

- Chario constellation lynx - to górna granica cenowa.

- Usher mini S520 - bass reflex z przodu, pewnie łatwiej znajdzie się na nie miejsce.

Edytowane przez michallo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym polecił Tannoy Reveal 802 + ewentualnie potem do nich subwoofer. Już same 802-ki potrafią "przewietrzyć fryzurę" (jak tu ktoś to określił), a z dodatkowym subwooferem miałbyś poprzestawiane bebechy od basu :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Jamo zrezygnuję, bo będą pewnie miały podobne problemy co Siesty. Nie będzie dało się ich poprawnie ustawić. Trochę zastanawiam się jak mogą grać kolumny klipsch. Nigdy nie słuchałem niczego co ma membrany z podobnych materiałów. Wszystko co miałem do tej pory miało było z jakiegoś rodzaju papieru. Myślicie, że są jakieś sklepy które nie robiły by problemu, żeby zamówić sobie ze 2 lub 3 pary kolumn, wybrać pasujące i odesłać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kiepska akustyke, to jakich kolumn bys nie wybral, to zawsze bedzie kiepsko. Musisz zmienic miejsce odsluchu, eksperymentowac z innym ustawieniem,

no i rzecz bardzo wazna, poprawic chociaz podstawowe problemy z akustyka.

 

Nie patrz na material membrany, bo to ma grac. Klipsch-e maja bezposredni, zywiolowy dzwiek, ale jednoczesnie kulturalny, a nie w stylu Altus-ow ;). Zaproponowalem

Jamo, poniewaz na zachodzie kosztuja ok. 900EUR, wiec u nas za 2300zl to okazja, a wszedzie sa bardzo dobrze oceniane.

 

Jak kupisz w sklepie, to mozesz i 10 par na raz wziac i zwrocic, byle nie musieli ich specjalnie dla Ciebie zamawiac, bo wtedy moze byc problem ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Posłuchałem sobie dzisiaj Indiana line diva 255. Znajomy kupił i wrzuciliśmy do mnie do pokoju i porównaliśmy moimi siestami na obu wzmacniaczach (kenwood 5040 i denon 700ae).

 

Nieco podsumowania :)

Na pewno łatwiej je ustawić niż siesty. Mniej rezonansują w małym pokoju.

Basu jest zazwyczaj nieco mniej (chociaż czasami więcej, zależy od pasma), górę mają mniej agresywną, i na pewno są bardziej detaliczne. Dźwięk nadal nie odlepia się od kolumn.

 

Przesłuchałem też później te kolumny u znajomej w pomieszczeniu około 23m2 chyba wybitnie nienadającym się do audio (około 4m wysokości). Straszliwe echo było i grały gorzej niż w moim małym pokoju.

 

Porównywał ktoś może kiedyś te kolumny z klipsch premiere RP-160M lub B&W 685S2 lub dali ikon 2 lub którymikolwiek kolumnami z tego tematu? Chyba poszukuję brzmienia nieco bardziej mięsistego oraz przestrzennego niż z div 255. Było fajnie, ale nie zachwyciłem się na tyle, żeby zmienić na to moje siesty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności