Skocz do zawartości
  • 0

Dokanałowe do Xduoo X3


Pudel

Pytanie

Witam wszystkich Forumowiczów,

 

Pragnę na wstępie wszystkim życzyć Szczęśliwego Nowego Roku.

 

Nowy rok, nowy sprzęt, idą zmiany tylko na lepsze.

Zawsze doceniałem sprzęt, który może być dobry jakościowo (muzycznie) za niewielkie pieniądze, choć i tak ten temat schodził gdzieś na bok.

Wracając do meritum. Mam Xduoo X3 dzięki koledze @bigmaras. Przy okazji kolega @Inszy dodał że mógłbym wymienić poczciwe SM E10 na coś lepszego by już tego grajka poczuć jak trzeba.

 

Pytanie będzie delikatnie złożone. Co pasuje do Xduoo X3:

1. W przedziale cenowym równym jak przy SM E10

2. W przedziale do 500 PLN

 

Słuchawki dokanałowe, dźwiękowo pasuje mi tutaj Superlux HD681 EVO MKII (odnoszę się do preferencji). Nie chciałbym odczuwać w nich klaustrofobii jaką oddaje np granie Sandiska Clip Zip. Lubię jak dźwięk ma oddech.

 

Chętnie Was poczytam bo wiem, że doświadczenie w temacie macie niemałe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Polecane:

Polecane słuchawki pełnowymiarowe do muzyki i dla graczy

Polecane słuchawki dokanałowe

Polecane karty dźwiękowe i DACi

Dodatkowa lektura przydatna podczas samodzielnego wybierania słuchawek:

Jak samodzielnie wybrać słuchawki – kompendium

Jak poprawnie pytać o słuchawki na forach

Kiedy i czemu potrzebny jest wzmacniacz słuchawkowy

Słownik popularnych pojęć audio

Dodatkowe materiały związane z wyborem głośników komputerowych i nie tylko:
Archiwalne polecane głośniki komputerowe 2.0/2.1/5.1

Podstawy akustyki i rozmieszczania głośników

EVO basowe ... to może:

1. Snab Overtone EP-101M

2. Yamaha EPH-100 / RHA MA750

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

I ze mną to jest problem ale spróbuję nakreślić co słucham. Może tak po prostu zespołami/wykonawcami/gatunkami:

1. Rammstein,

2. Coldplay

3. Stary Trance, czyli nie jest to typowa dzisiejsza łupanka a utwory z lat od 90' do powiedzmy nawet 2008, z nowych tez coś wejdzie ale musi być wybitne jak na te czasy,

4. Ostatnio często Ludovico Einaudi, jakaś klasyka inna też wpada

5. Morcheeba,

6. Gdzieś tam przebłyskuje mi Madonna, lubię jej utwory zgrane z Vinyla,

7. Amon Tobin,

8. Boards Of Canada,

9. Daft Punk, ten starszy do mnie bardziej trafia, ze zgrywek z Vinyla

10. FatBoy Slim, Gorillaz

11. Hybrid,

12, Korn, zgrany z Vinyla znów gra lepiej,

 

I tak mogę wymieniać... dorzucać Paula Kalkbrennera czy Radiohead a nawet Royksopp czy Rodrigo i Gabriele a nawet Chór Aleksandrowa...

 

Generalnie nie zamykam się w jednym gatunku. Na pewno nie chcę słuchawek grających zbyt blisko. Wiem że jest ciężko kupić słuchawki do wszystkiego ale do 500 PLN myślę, że coś się znajdzie.

Może SM E80? E50? Te wyżej wymienione RHA MA750? Yamahy?

Chętnie bym zrobił odsłuch w mp3store w Krakowie i pewnie będę pisał o to bezpośrednio do sklepu.

Bardzo mnie temat zaciekawił dlatego po Nowym Roku temat mocno będę kontynuował ale bez odsłuchów nic nie kupię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

RHA bardzo fajne, tylko bywają ostre na górze w tym połączeniu. Jeśli jesteś uczulony na ten aspekt to zalecałbym postarać się o odsłuch przed ewentualnym zakupem. Poza tym jest wszystko, bas wysokiej jakości, separacja, dużo powietrza, może kapkę niższej średnicy bym im dołożył i wtedy byłyby doskonałe.

 

NuForce NE-700x też warto sprawdzić, może być synergia z xDuoo.

Edytowane przez jouhou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tańsze w tym wypadku równa się droższe bo i tak będzie mnie korciło kupić coś z wyższej półki i to zrobię. Więc wolę mieć po zakupie w zapasie tylko SM E10 a nie dodatkowo Tenore :)

A co sądzicie o tych Soundmagic co podałem? Jakoś tak lubię tą firmę i chętnie poczytałbym czym się różnią od RHA.

Tak na koniec. Zarówno RHA jak i Yamahy i wymienione przeze mnie E80 nie dobijają do 500 PLN. Czy jest coś jeszcze wartego odsłuchu gdyby dobić do tych 500 PLN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

E80 nie mają wielkiej sceny. Bardzo nie lubią się też z X2, więc z X3 zawsze warto by było najpierw sprawdzić.

Gdyby nie miały być basowe, to bym powiedział, że Macaw GT100s. Ale tak, to może Zero Audio Doppio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmm, byłem w mp3store. Słuchałem SM E80 i E50 oraz Vsonic VSD5 i Fiio EX1
E50 w przedbiegach odpadły. Fiio ciężko określić do czego miałyby mi pasować, zbyt krzykliwe. E80 naprawdę ok. Ale wziąłem też Vsonici i nawet przez zbyt małe gumki mnie przekonały.
Testy RHA w przyszłym tygodniu.
Teraz pytanie do Was.
Jak porównujecie VSD5S, E80 i RHA MA750 ze sobą. Jak wasze wrażenia i opinie.

Sent from my GT-I9505G using Tapatalk

 

EDYCJA: Błąd w nazwie VSONIC

Edytowane przez Pudel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie powiem, ale cenowo są fajne. Problem jest lekki bo w "polskim" internecie o nich jest niewiele ciekawych recenzji o ile jakieś w ogóle są.

Dodam je do listy słuchawek do przesłuchania.

 

@RaAbdn

Jesteś w stanie porównać je do jakiegoś innego modelu z półki do 500 PLN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Momentum In Ear są dla ludzi lubujących się w basie. Nie to żeby były jakieś złe, ale równymi słuchawkami to jednak ich nie nazwałbym.

Poza tym, mimo, że są malutkie, występują problemy z dopasowaniem.

Tak czytam co piszesz i chyba powinieneś te RHA MA750 odsłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Basowymi też bym ich nie nazwał. Srednie i góra też się dobrze sprawują. Scena jest szeroka. A z dopasowaniem nie miałem żadnego problemu, powiedział bym że są całkiem wygodne jak na słuchawki dokanałowe. Ale to już chyba każdy musi ocenić indywidualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Basowymi też bym ich nie nazwał. Srednie i góra też się dobrze sprawują. Scena jest szeroka. A z dopasowaniem nie miałem żadnego problemu, powiedział bym że są całkiem wygodne jak na słuchawki dokanałowe. Ale to już chyba każdy musi ocenić indywidualnie.

Dla mnie nie są basowe, są bardzo basowe :P i cholernie niewygodne.

Tak więc mamy zupełnie różne zdania na ten temat.

Co przy sprzęcie audio nie powinno nikogo dziwić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za opinie :)

 

Wsłu****ąc się w coraz to inne modele widzę jedną rzecz. Nauszne basowe mi pasują. Stąd lubię HD681 EVO MKII ale dokanałowe już wolę bardziej równe. Dlatego SM E50 odpadły od razu a Fiio EX1 okazały się "krzykliwe".

SM E80 mogłyby być ale korci mnie za RHA MA750 czy HiFiMAN RE-400

Senków pewnie nie będzie mi dane posłuchać ale hmm, nie żałuję. Czemu? Nie mam przekonania do nich. Ciężko o nich przeczytać cokolwiek a nawet do 500 PLN nie będę robił maratonu odsłuchu na następne kilka miesięcy.

 

Przy okazji jadą do mnie Zero Audio Doppio od kolegi @Bigmaras.

Będę je porównywał niebawem z VSD5 oraz RHA MA750 i może jak się uda z HiFIMAN RE-400

Aż sam jestem ciekaw, które wypadną DLA MNIE lepiej :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dotarły do mnie Zero Audio Doppio.

Mam do Was pytanie a chyba przede wszystkim do kolegi @Inszy

Jak oceniacie Zero Audio Doppio w stosunku do RHA MA750, Vsonic Vsd5 oraz HiFiMAN RE-400?

 

Sent from my GT-I9505G using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do RHA i VSonic się nie odniosę, ale od Hifimanów są o wiele bardziej szczegółowe, bardziej krystaliczne w brzmieniu. Mają mniej basu, ale jest on znacznie szybszy. RE-400 przy Doppio mogą się wydawać mdłe i ociężałe, ale jak przypasują swoim słodkim graniem, to Zero Audio z miejsca odpadną.

A pierwsze zdanie, to zapewne dotyczy też pozostałych dwóch modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności