Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wysokiej klasy słuchawki (headset) do PS4


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Planuję zakup wysokiej klasy słuchawek (headset) do PS4. Zależy mi aby:

- były bezprzewodowe,

- posiadały dobre pozycjonowanie,

- były głośne,

- miały ciepłą barwę i głęboki bas (będę ich używał również do oglądania filmów)

 

Obecnie zastanawiam się nad jednym z dwóch modeli:

1) Turtle Beach Elite 800,

2) Astro A50.

 

Za pierwszymi przemawia to, że są głośne, mają niezły bas i super izolują od hałasu zewnętrznego. Przy tym mają fajny, skromny wygląd. Poza tym są oficjalnie dystrybuowane w Polsce, co ma ogromne znaczenie w przypadku ewentualnej realizacji gwarancji. Posiadają też polskie menu oraz są rekomendowane i w pełni kompatybilne z PS4.

 

O Astro A50 słyszałem wiele dobrego ale niestety nie można ich dostać w kraju o realizacji gwarancji nie wspomnę. Nie mogę ich nigdzie odsłuchać w związku z czym nie wiem jaką mają barwę i bas. Jak jest z ich kompatybilnością z PS4?

Czy w zestawie posiadają mixamp pro, czy to ich i tak wysokiej ceny trzeba jeszcze doliczyć zakup mixampa pro?

 

Które z powyższych zestawów byście polecili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę kabli. Chcę porządny headset bezprzewodowy, który sprawdzi się również podczas oglądania filmów. Z uwagi na trudną dostępność A50 skuszę się chyba na Elite 800. Mimo to nadal liczę na opinie osób, które miały bezpośrednią styczność z ww. zestawami. Poczytałem trochę o jednych i drugich słuchawkach (głównie na forach zagranicznych) i zarówno jedne jak i drugie mają swoich zwolenników oraz przeciwników. W USA prym wiodą A50, ale "Żółwie" również zaczynają się przebijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak jak Ci poradził Soundman1200 albo możesz zakupić takie cudo - http://www.komputronik.pl/product/166153/Akcesoria/Akcesoria_do_telefonow_i_smartphonow/SENNHEISER_BTD_500_USB_adapter_bluetooth_z_apt_X.html?gclid=Cj0KEQiAzai0BRCs2Yydo8yptuIBEiQAN3_lFiMVyfxEO_x1Yk4tjB3hCgUIXX3xWuc051Upxqt00h0aAkHY8P8HAQ&gclsrc=aw.ds i do tego już dowolny headset bluetooth. Nie wiem jak ten model 800 Elite ale takie firmy jak Turtle Beach czy Astro robią sprzęt For Gamers i nie zawsze to idzie w parze z jakością. Natomiast "głośne" i "głęboki bas" nie do końca idzie w parze z "dobre pozycjonowanie" moim zdaniem. Jak w BF4 będziesz słyszał same jebut to nie zlokalizujesz innych dźwięków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie firmy jak Turtle Beach czy Astro robią sprzęt For Gamers i nie zawsze to idzie w parze z jakością. Natomiast "głośne" i "głęboki bas" nie do końca idzie w parze z "dobre pozycjonowanie" moim zdaniem. Jak w BF4 będziesz słyszał same jebut to nie zlokalizujesz innych dźwięków.

 

Właśnie chodzi mi o słuchawki głównie do grania na PS4, a obie wymienione wyżej firmy robią dobry jakościowo sprzęt. Masz rację, że głęboki bas zalewający inne pasma utrudnia lub wręcz uniemożliwia pozycjonowanie, ale szczególnie w Elite 800 istnieje multum opcji korekcji dźwięku pod konkretne potrzeby. Gdy będę grał w strzelankę postawię na pozycjonowanie kosztem basu, ale chcę by słuchawki miały rezerwę niskich tonów, kiedy będę chciał pograć w jakiegoś epickiego RPG-a, filmowe GTA, czy zwyczajnie obejrzeć jakiś film. Jeśli w ostatniej chwili nie wydarzy się coś, co przewróciłoby nagle do góry nogami moje obecne stanowisko, to w zasadzie jestem zdecydowany na Elite 800. Zakup planuję w lutym więc mam jeszcze chwilę na analizowanie rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Planuję zakup wysokiej klasy słuchawek (headset) do PS4.

 

Nie chcę kabli. Chcę porządny headset bezprzewodowy, który sprawdzi się również podczas oglądania filmów. Z uwagi na trudną dostępność A50 skuszę się chyba na Elite 800. Mimo to nadal liczę na opinie osób, które miały bezpośrednią styczność z ww. zestawami. Poczytałem trochę o jednych i drugich słuchawkach (głównie na forach zagranicznych) i zarówno jedne jak i drugie mają swoich zwolenników oraz przeciwników. W USA prym wiodą A50, ale "Żółwie" również zaczynają się przebijać.

albo decydujesz się na porządny sprzęt audio ale ten chłam 5.1,czy 7.1. ledwo do grania się nadający.

 

szukasz pozycjonowania,przestrzeni sceny czy bzdurnych efektów, które degradują dźwięk w dużym stopniu czyniąc go zbyt nienaturalnym ?

Edytowane przez adivxv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam

 

Planuję zakup wysokiej klasy słuchawek (headset) do PS4.

 

Nie chcę kabli. Chcę porządny headset bezprzewodowy, który sprawdzi się również podczas oglądania filmów. Z uwagi na trudną dostępność A50 skuszę się chyba na Elite 800. Mimo to nadal liczę na opinie osób, które miały bezpośrednią styczność z ww. zestawami. Poczytałem trochę o jednych i drugich słuchawkach (głównie na forach zagranicznych) i zarówno jedne jak i drugie mają swoich zwolenników oraz przeciwników. W USA prym wiodą A50, ale "Żółwie" również zaczynają się przebijać.

albo decydujesz się na porządny sprzęt audio ale ten chłam 5.1,czy 7.1. ledwo do grania się nadający.

 

szukasz pozycjonowania,przestrzeni sceny czy bzdurnych efektów, które degradują dźwięk w dużym stopniu czyniąc go zbyt nienaturalnym ?

 

 

Tak jak już pisałem, potrzebuję porządnego sprzętu z przeznaczeniem do gier i filmów, w związku z tym niezbędne mi jest tzw. wirtualne 5.1 lub 7.1 uzyskiwane za pomocą transmitera z głośników słuchawkowych stereo. Nie chcę słuchawek 5.1 gdzie w jednym nauszniku mam 5 mini głośniczków. Szukam pozycjonowania (przydatne w grach sieciowych oraz fajne podczas oglądania filmów) ale też ciepłego brzmienia i basu (filmy ale także gry). Jeśli piszesz "chłam", to podeprzyj to argumentami. Gdyby ich głównym przeznaczeniem był odsłuch muzyki wówczas szukałbym wśród innych firm i stawiał na inne parametry. Wtedy efekty dźwięku przestrzennego byłyby zbędne a nawet niepożądane. Ale gdy szukam słuchawek do gier i filmów, to potrzebuję produktu o zupełnie innych cechach.

 

Co konkretnego (jakie słuchawki) masz na myśli wspominając o porządnym sprzęcie audio z dobrym pozycjonowaniem i sceną? Nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji i chętnie poznam inne propozycje, które spełniałyby moje oczekiwania. Przypominam, że zależy mi by słuchawki posiadały funkcję headsetu i były kompatybilne z PS4.

 

Samsung Level-Over Ear BT, spełniają wszystkie te warunki.

 

 

Fajny wygląd, podobne do Elite 800. Wolę jednak typowy headset do gier i łączność radiową niż BT. Nie wiem też czy PS4 poradziłby sobie z tak wysoką impedancją, czy nie byłyby zbytnio przytłumione.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Planuję zakup wysokiej klasy słuchawek (headset) do PS4. Zależy mi aby:

- były bezprzewodowe,

- posiadały dobre pozycjonowanie,

- były głośne,

- miały ciepłą barwę i głęboki bas (będę ich używał również do oglądania filmów)

 

Obecnie zastanawiam się nad jednym z dwóch modeli:

1) Turtle Beach Elite 800,

2) Astro A50.

 

Za pierwszymi przemawia to, że są głośne, mają niezły bas i super izolują od hałasu zewnętrznego. Przy tym mają fajny, skromny wygląd. Poza tym są oficjalnie dystrybuowane w Polsce, co ma ogromne znaczenie w przypadku ewentualnej realizacji gwarancji. Posiadają też polskie menu oraz są rekomendowane i w pełni kompatybilne z PS4.

 

O Astro A50 słyszałem wiele dobrego ale niestety nie można ich dostać w kraju o realizacji gwarancji nie wspomnę. Nie mogę ich nigdzie odsłuchać w związku z czym nie wiem jaką mają barwę i bas. Jak jest z ich kompatybilnością z PS4?

Czy w zestawie posiadają mixamp pro, czy to ich i tak wysokiej ceny trzeba jeszcze doliczyć zakup mixampa pro?

 

Które z powyższych zestawów byście polecili?

Witam

 

Planuję zakup wysokiej klasy słuchawek (headset) do PS4. Zależy mi aby:

- były bezprzewodowe,

- posiadały dobre pozycjonowanie,

- były głośne,

- miały ciepłą barwę i głęboki bas (będę ich używał również do oglądania filmów)

 

Obecnie zastanawiam się nad jednym z dwóch modeli:

1) Turtle Beach Elite 800,

2) Astro A50.

 

Za pierwszymi przemawia to, że są głośne, mają niezły bas i super izolują od hałasu zewnętrznego. Przy tym mają fajny, skromny wygląd. Poza tym są oficjalnie dystrybuowane w Polsce, co ma ogromne znaczenie w przypadku ewentualnej realizacji gwarancji. Posiadają też polskie menu oraz są rekomendowane i w pełni kompatybilne z PS4.

 

O Astro A50 słyszałem wiele dobrego ale niestety nie można ich dostać w kraju o realizacji gwarancji nie wspomnę. Nie mogę ich nigdzie odsłuchać w związku z czym nie wiem jaką mają barwę i bas. Jak jest z ich kompatybilnością z PS4?

Czy w zestawie posiadają mixamp pro, czy to ich i tak wysokiej ceny trzeba jeszcze doliczyć zakup mixampa pro?

 

Które z powyższych zestawów byście polecili?

Elite 800 odradzam poniewaz maja wbudowany mikrofon , jest naprawde slabej jakosci jak na te sluchawki , ladowac je mozna tylko na specjalnej podstawce , dotykowe panele na bokach sluchawek przez ktore przypadkowo uruchamiamy niepotrzebne funkcje . Dodatkowo mnustwo uzytkownikow ktore zakupilo ten model na Amazon w niemczech narzeka na problematyczne uzywanie tych sluchawek , oraz na to ze dzwiek jest gorszy niz w Turtle beach Ear force 500P a sa to sluchawki ze sredniej. Sa to opinie uzytkownikow ktorzy uzytkowali wczesniej 500P.

Co do sluchawek Astro A50 ktore sa moim zdaniem przereklamowane , bardzo slabej jakosci mikrofon na ktory czesto uzytkownicy skarzą sie i reklamuja ten produkt , bardzo slaba bateria , ktora ledwo wytrzymuje 5-6 godzin , a po niecalym roku jej zywotnosc spada do 2-3 godzin.

Ja polecam steelseries wireless h , ktore posiadaja 2 baterie wymienne ktore sa w komplecie , na jednym ladowaniu do 20 godzin grania , kompatybilne ze wszystkimi platformami , w chwili obecnej najlepszy headset na rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Elite 800 odradzam poniewaz maja wbudowany mikrofon , jest naprawde slabej jakosci jak na te sluchawki , ladowac je mozna tylko na specjalnej podstawce , dotykowe panele na bokach sluchawek przez ktore przypadkowo uruchamiamy niepotrzebne funkcje . Dodatkowo mnustwo uzytkownikow ktore zakupilo ten model na Amazon w niemczech narzeka na problematyczne uzywanie tych sluchawek , oraz na to ze dzwiek jest gorszy niz w Turtle beach Ear force 500P a sa to sluchawki ze sredniej. Sa to opinie uzytkownikow ktorzy uzytkowali wczesniej 500P.

Co do sluchawek Astro A50 ktore sa moim zdaniem przereklamowane , bardzo slabej jakosci mikrofon na ktory czesto uzytkownicy skarzą sie i reklamuja ten produkt , bardzo slaba bateria , ktora ledwo wytrzymuje 5-6 godzin , a po niecalym roku jej zywotnosc spada do 2-3 godzin.

Ja polecam steelseries wireless h , ktore posiadaja 2 baterie wymienne ktore sa w komplecie , na jednym ladowaniu do 20 godzin grania , kompatybilne ze wszystkimi platformami , w chwili obecnej najlepszy headset na rynku

 

 

Twoja opinia spada mi jak z nieba! Cały czas wertuję różne strony, oglądam testy itp. Zauważyłem, że transmiter Elite 800 zasilany jest tylko z gniazda USB konsoli (brak zasilacza lub oddzielnego gniazda DC, chyba że się mylę). Biorąc pod uwagę, że są one dedykowane PS$, to powyższe rozwiązanie jest jakimś nieporozumieniem. Dźwięk puszczam optykiem i chowam kabel a zasilanie muszę puścić przodem na front konsoli, co tylko tam są gniazda USB. Jeśli zestaw kosztuje 1200 zł to ja dziękuję za takie rozwiązanie.

 

Wobec tego zacząłem poważnie zastanawiać się właśnie nad Steelseries H Wireless (swoją drogą, czy Siberia 800, to te same słuchawki?). Trochę o nich czytałem i na początku też brałem je pod uwagę, ale później trafiłem na opinie, że są ciche i mają kiepski bas. Mam prośbę o weryfikację tej opinii. Jeśli tak jest, to dla mnie je dyskwalifikuje, bo chcę ich również używać do oglądania filmów oraz grania w gry typu GTA V, gdzie są fajne efekty, w których mile widziane jest ciepłe brzmienie i odpowiednio wysoka głośność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steelseriesy są przede wszystkim uniwersalnym sprzętem - działają z PC/ps4/x1/ps3/x360. Jeżeli szukasz headsetu do kilku urządzeń to powinni się dobrze sprawdzić. Jeżeli chodzi o czysty "headset" do gier, to lepszych słuchawek nie ma. Dodatkowo posiadają fajnego boxa, który pozwala zarządzać presetami pod wiele urządzeń, dobrego equ. Z drugiej strony nie oczekuj bóg wie jakiej jakoś dźwięku. Dodatkowo z tego co czytam, baterie w tych słuchawkach po roku/czasem dwóch są po prostu do wyrzucenia. Problem w tym, że nie można kupić nowych baterii do słuchawek, a sam support steelseries'a milczy w tej sprawie. Czytałem, że na forach ludzie znaleźli jakieś zamienniki, ale nie wiem czy pasują do ładowania w stacji dokującej.

 

Co do Panów powyżej - tak oczywiście, że lepsze są słuchawki po kablu, ale mówimy tutaj o grania u na konsoli, siedząc na kanapie często w odległości 3 i więcej metrów. Jeżeli ktoś gra na monitorze i ma blisko ustawioną plejkę to spoko takie coś zda radę. Oczywiście można kupić przenośne FiiO>podłączyć do niego słuchawki, a te do pada, ale czy serio to ma taki wielki sens?

 

Można też kupić jakieś WLAN słuchawki np. jakieś senki i podłączyć ich stacje dokującą do FiiO, a ten optykiem do TV i takie rozwiązanie byłoby najlepsze dla autora tematu (niestety słuchawki BT nie działają z PS4). Możesz też kupić USB Bluetooth Transmitter i wtedy słuchawki WLAN będą działać - te rozwiązanie polecam najbardziej. Możesz kupić jakies RSy np. 175 lub Momentum Wireless, dokupić tego dongla i będziesz zadowolony.

Mikrofon? Kupić zalmana, podpiąć pod pada od ps4 i przypiąć sobie do koszuli. Jeżeli autor nie chce się bawić w takie rzeczy to cóż, pozostaje mu zakupy słuchawek dedykowanych pod dany sprzęt - tyle.

 

Możesz oczywiście to olać i kupić Steelseriesy H - nie pierdzielić się z niczym i po prostu grać.

 

Poza tym podłączania słuchawek nawet z jakimiś rozgałęźnikami do padów mija się z celem xD Przecież te urządzenia nie napędzą lepszych słuchawek, ba będą brzmieć gorzej niż ich tańsze odpowiedniki. i

Edytowane przez Starh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdz sobie na amazon.com znajdź te Siberie i poczytaj opinię. Szczególnie te negatywne.

Możesz rozwinąć swoją wypowiedź, będę wdzięczny za każdą wyczerpującą informację, która może mi pomóc w dokonaniu właściwego wyboru? Czy te negatywne opinie dotyczą tylko Siberia 800, czy również Steelseries H Wireless? Czy Siberia 800, które ponoć zastąpiły Steelseries H Wireless, różnią się czymkolwiek od poprzednika (poza ceną oczywiście) i czy warto do nich dopłacić (Siberia 800 kosztują ok. 1300 zł, zaś H zeszły już poniżej 1000 zł)?

 

 

 

Steelseriesy są przede wszystkim uniwersalnym sprzętem - działają z PC/ps4/x1/ps3/x360. Jeżeli szukasz headsetu do kilku urządzeń to powinni się dobrze sprawdzić. Jeżeli chodzi o czysty "headset" do gier, to lepszych słuchawek nie ma. Dodatkowo posiadają fajnego boxa, który pozwala zarządzać presetami pod wiele urządzeń, dobrego equ. Z drugiej strony nie oczekuj bóg wie jakiej jakoś dźwięku. Dodatkowo z tego co czytam, baterie w tych słuchawkach po roku/czasem dwóch są po prostu do wyrzucenia. Problem w tym, że nie można kupić nowych baterii do słuchawek, a sam support steelseries'a milczy w tej sprawie. Czytałem, że na forach ludzie znaleźli jakieś zamienniki, ale nie wiem czy pasują do ładowania w stacji dokującej.

 

Co do Panów powyżej - tak oczywiście, że lepsze są słuchawki po kablu, ale mówimy tutaj o grania u na konsoli, siedząc na kanapie często w odległości 3 i więcej metrów. Jeżeli ktoś gra na monitorze i ma blisko ustawioną plejkę to spoko takie coś zda radę. Oczywiście można kupić przenośne FiiO>podłączyć do niego słuchawki, a te do pada, ale czy serio to ma taki wielki sens?

 

Można też kupić jakieś WLAN słuchawki np. jakieś senki i podłączyć ich stacje dokującą do FiiO, a ten optykiem do TV i takie rozwiązanie byłoby najlepsze dla autora tematu (niestety słuchawki BT nie działają z PS4). Możesz też kupić USB Bluetooth Transmitter i wtedy słuchawki WLAN będą działać - te rozwiązanie polecam najbardziej. Możesz kupić jakies RSy np. 175 lub Momentum Wireless, dokupić tego dongla i będziesz zadowolony.

Mikrofon? Kupić zalmana, podpiąć pod pada od ps4 i przypiąć sobie do koszuli. Jeżeli autor nie chce się bawić w takie rzeczy to cóż, pozostaje mu zakupy słuchawek dedykowanych pod dany sprzęt - tyle.

 

Możesz oczywiście to olać i kupić Steelseriesy H - nie pierdzielić się z niczym i po prostu grać.

 

Poza tym podłączania słuchawek nawet z jakimiś rozgałęźnikami do padów mija się z celem xD Przecież te urządzenia nie napędzą lepszych słuchawek, ba będą brzmieć gorzej niż ich tańsze odpowiedniki. i

Dziękuję za tak obszerną opinię. Jest dokładnie tak jak piszesz, chodzi mi o porządne słuchawki bezprzewodowe.

Jeśli chodzi o samodzielne zbudowanie fajnego zestawu, to również o tym myślałem, ale obawiam się, że jak się za to zabiorę, to okaże się, że wpompuję w coś kasę a finalnie coś nie będzie kompatybilne z PS4... Nie znam się za bardzo na stronie technicznej, więc podpowiedz mi tak łopatologicznie:

Jakie Sennheisery byłyby najlepsze do gier na PS4 i oglądania filmów (np. RS175, RS195)? Z tego co zauważyłem, to nadajnik tych słuchawek ma wyjście optyczne. Czy nie wystarczy połączyć nadajnik słuchawek z konsolą poprzez kabel optyczny i tyle, podobnie jak transmiter w SteelSeries H (chyba, że się mylę i ten transmiter też trzeba dodatkowo podpinać pod USB konsoli, chociaż zasilanie ma własne)? Do tego mikrofon (jak dokładnie go podłączyć, czego bym potrzebował)? No i sprawa najważniejsza zarówno w filmach jak i grach, jak osiągnąć wirtualny efekt 7.1, względnie 5.1 i co za tym idzie, dobre pozycjonowanie?

Pytania pewnie głupie, ale jak pisałem, nie znam się na tym, napisz mi co i jak, czego po kolei będę potrzebował aby taki zestaw (np. na bazie RS175) miał sens i był w pełni kompatybilny z PS4? Czy jakość dźwięku będzie rzeczywiście dużo lepsza iż w Steelseries H Wireless?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Możesz rozwinąć swoją wypowiedź, będę wdzięczny za każdą wyczerpującą informację, która może mi pomóc w dokonaniu właściwego wyboru? Czy te negatywne opinie dotyczą tylko Siberia 800, czy również Steelseries H Wireless? Czy Siberia 800, które ponoć zastąpiły Steelseries H Wireless, różnią się czymkolwiek od poprzednika (poza ceną oczywiście) i czy warto do nich dopłacić (Siberia 800 kosztują ok. 1300 zł, zaś H zeszły już poniżej 1000 zł)?

Dziękuję za tak obszerną opinię. Jest dokładnie tak jak piszesz, chodzi mi o porządne słuchawki bezprzewodowe.

Jeśli chodzi o samodzielne zbudowanie fajnego zestawu, to również o tym myślałem, ale obawiam się, że jak się za to zabiorę, to okaże się, że wpompuję w coś kasę a finalnie coś nie będzie kompatybilne z PS4... Nie znam się za bardzo na stronie technicznej, więc podpowiedz mi tak łopatologicznie:

Jakie Sennheisery byłyby najlepsze do gier na PS4 i oglądania filmów (np. RS175, RS195)? Z tego co zauważyłem, to nadajnik tych słuchawek ma wyjście optyczne. Czy nie wystarczy połączyć nadajnik słuchawek z konsolą poprzez kabel optyczny i tyle, podobnie jak transmiter w SteelSeries H (chyba, że się mylę i ten transmiter też trzeba dodatkowo podpinać pod USB konsoli, chociaż zasilanie ma własne)? Do tego mikrofon (jak dokładnie go podłączyć, czego bym potrzebował)? No i sprawa najważniejsza zarówno w filmach jak i grach, jak osiągnąć wirtualny efekt 7.1, względnie 5.1 i co za tym idzie, dobre pozycjonowanie?

Pytania pewnie głupie, ale jak pisałem, nie znam się na tym, napisz mi co i jak, czego po kolei będę potrzebował aby taki zestaw (np. na bazie RS175) miał sens i był w pełni kompatybilny z PS4? Czy jakość dźwięku będzie rzeczywiście dużo lepsza iż w Steelseries H Wireless?

 

Tak jakość dźwięku w porównaniu do Steelseriesów na pewno będzie lepsza. Co do dźwięku przestrzennego, to i tak w Steelsach jest on "emulowany" - to takie trochę oszustwo dźwięku. Co do samych RSów (165/175/180/185 - poczytaj o nich, porównaj modele), czy np. Sony MDR-DS6500, to zdecydowanie zagrają lepiej niż jakiekolwiek gamingowe słuchawki, a będą przy tym tańsze niż w/w gamingowe headsety. Są one również uniwersalne - wystarczy, że połączysz je wyłącznie do TV/wieży etc. a dźwięk popłynie niezależnie czy grasz na ps4/xo czy innej konsoli (jeżeli podepniesz je bezpośrednio do konsoli to raczej nie zagrają - będziesz potrzebować chyba dongla) . To jest w sumie fajne w tych słuchawkach, że podłączasz je pod TV, a nie konsole i w ten sposób masz uniwersalny sprzęt. Mikrofon - kupisz zalmana za jakieś 15-20 zł na allegro, doczepisz go do pada od ps4, przypniesz do koszuli i uzyskasz lepszej jakości głos z mikrofonu niż w przypadku jakiś wbudowanych badziewi.

 

Mógłbyś również kupić zwykłe słuchawki na kablu np. Aurvana Live, AKG 540, sennheiser HD 558/Memento - wiele fajnych modeli w tej cenie do nabycia. Następnie zakupiłbyś DAC'a od FiiO np. E06 czy już lepszą 7, a nawet 17. Potem podpiął w/w słuchawki do daca, a z daca do pada i masz super dźwięk, bez szumów etc. W chwili gdybyś potrzebował mikrofonu wystarczy kupić rozgałęźnik na słuchawki/mikrofon (niektóre wzmacniacze mają osobne porty na słuchawki/mika). Taki DAC trzyma od 10 do 15 godzin (w zależności od modelu).

 

Wybór należy do Ciebie - bezprzewodowe z fajną jakością dźwięku czy może zestaw, z którego skorzystasz słuchając muzyki na pc, z urządzeń przenośnych, podepniesz do konsol etc. Musisz wybrać wygoda (chociaż nawet mając obok kabelki będzie wygodnie:P) lub jakość dźwięku.

 

Możesz oczywiście kupić Steelseriesy - będziesz i tak zadowolony, taka jest prawda :P Czego nie wybierzesz i tak będzie dużo lepsze niż ta podstawowa słuchawka od sony. Przewagą Steelsów jest jeszcze bezpośrednie połączenie pod konsole, dwie świetne baterie, pełno funkcji etc. Zapomniałem odpowiedzieć czym różnią się 800 od zwykłych H - niczym, to te same słuchawki pod inną nazwą, ale z tego co czytałem jest to jakaś gorsza rewizja modelu H, którą wpychają klientom. Na ich plus przemawia również to, że nie posiadają "laga", niestety z tego co czytam w takich RSach 180 może występować lekkie opóźnienie (w innych wersjach jest podobno lepiej, senki coś zwalił w tym modelu i jest on chyba najgorzej grającym z tej serii).

Edytowane przez Starh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi te Syberie H Wireless to nie posiadam wiedzy p o prostu wchodzę na amazon.com ponieważ tam jest duża ilość opinii i niektóre są po dłuższym czasie użytkowania. Ogólnie to jeszcze bym był wdzięczny jakby Starh wyjaśnił jak połączyć technologię radiową z Senków RS z technologią BT z transmitera ? Temat jest ciężki. Też byłem zainteresowany headsetem BT do PS4 ale na razie odpuściłem. Pierwsza rzecz, to że PS4 nie obsługuje BT bez transmitera właśnie. Jak dokupisz jakiś transmiter to już masz duży wybór ale co z tego jak często dostajesz dobre słuchawki BT ale z kiepskim mikrofonem. Drugi temat to headsety BT for gamers. Nie do końca wierzę w taki sprzęt bo mało chyba jest porządnych. Większość ma dobrze wyglądać i jakoś grać. Turtle Elite 800 i czytam o szumach i innych problemach a zestaw za 1200 tak ? Kolejny temat to 5.1 czy 7.1 w słuchawkach. Ja być może mylnie ale biorę to na chłopski rozum. Czy widziałeś może PatrykCBR 5.1 z głośników stereo ? Ja nie widziałem bo trudno to osiągnąć. W słuchawkach też raczej wolę dobre stereo niż zniekształcający dźwięk emulator 5.1. Niestety albo stety to jest forum ludzi szukających jak najlepszego dźwięku wiec wynalazki for gamers są rzadko używane i za wiele w tym temacie Ci nikt nie doradzi :).

 

Tutaj propozycja od Noontec: http://www.amazon.com/Wireless-Headphones-Bluetooth-4-0-Noontec/dp/B014EQOMZO%3Fpsc%3D1%26SubscriptionId%3DAKIAJ7VMODKUTIUWFY2Q%26tag%3Dheadfiorg-rev-mcb-li-t-d-20%26linkCode%3Dxm2%26camp%3D2025%26creative%3D165953%26creativeASIN%3DB014EQOMZO . Jeszcze nie dorwiesz pewnie u nas i recenzji za wiele też nie ma. Do tego transmiter BT na przykład taki: http://www.komputronik.pl/product/166153/Akcesoria/Akcesoria_do_telefonow_i_smartphonow/SENNHEISER_BTD_500_USB_adapter_bluetooth_z_apt_X.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=Promo . Brakuje tylko tego 5.1.

Edytowane przez superbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi te Syberie H Wireless to nie posiadam wiedzy p o prostu wchodzę na amazon.com ponieważ tam jest duża ilość opinii i niektóre są po dłuższym czasie użytkowania. Ogólnie to jeszcze bym był wdzięczny jakby Starh wyjaśnił jak połączyć technologię radiową z Senków RS z technologią BT z transmitera ?

 

Senki podpinasz pod TV/Wieże/jakiś wzmacniasz i dźwięk leci z nich, a nie prosto z konsoli. Nie potrzebujesz transmitera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starh, superbart bardzo Wam dziękuję za naprawdę wyczerpujące informacje. Szczególnie dziękuję Wam za to, że obiektywnie wskazaliście mi wszystkie za i przeciw, nie hejtując jednocześnie tematu na zasadzie "wszystkie słuchawki gamingowe to g**no". Jeśli nic mi się w ostatniej chwili nie pozmienia, to do grania kupię SteelSeries H Wireless, zaś z czasem dokupię sobie coś typowo pod muzę do współpracy ze wzmacniaczem. Na dziś muzykę ogarniam starymi poczciwymi AKG K511, ale już od dawna myślałem nad czymś z szerszą sceną i większą rozpiętością częstotliwości, dla wygody chętnie też bezprzewodowe. To jednak temat na inny dział, chociaż Wasze opinie były tak wyczerpujące, że chętnie posłucham Waszych porad i w tej kwestii, na PRIV. Jeszcze raz Bardzo Wam dziękuję za pomoc.

 

Opinia Fatso, który miał okazję posłuchać Steelów, także utwierdziła mnie w tym, że wybór będzie ok. Zdaję sobie sprawę, że nie będą to słuchawki do muzyki. Wiem, że 7.1 jest improwizowane, ale z opinii innych graczy wiem również, że to audialne oszustwo mimo wszystko daje radę w grach i filmach.

 

P.S. Jak właściwie podłącza się te SteelSeries H do PS4? Czy wystarczy: optyk konsola-transmiter, zasilanie transmiter-gniazdo sieciowe, czy trzeba jeszcze do tego łączyć transmiter z konsolą poprzez USB?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dobrze, że napisałeś tutaj na forum i nie kupiłeś TB 800. Te słuchawki za tę cenę są naprawdę fatalne...

Co do steelsów, to odpada problem z baterią - pojawiły się jednak zamienniki na ebayu (koszt 50zł), które idealnie zastępują oryginalny akumulator (w razie gdyby ogniwa straciły na jakości). Na pewno będziesz zadowolony - tym bardziej gdy kupisz jeszcze xboxa tj. słuchawki spokojnie będą Ci służyć w wielu urządzeniach.

 

Pamiętaj tylko, że ostrzegałem iż one nie nadają się zbytnio do słuchania muzyki - nie są złe, są po prostu dobre w tej kwestii, ale kupując słuchawki za 550zł po kablu uzyskałbyś oczywiście lepsze brzmienie (coś za coś). Mam nadzieję, że dobrze będą służyć.

Edytowane przez Starh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do Xboxa nie potrzeba jakichś dodatkowych podłączeń? Rozumiem, że muzyka nie jest ich domeną ale ja kupuję je z ukierunkowaniem: 80% gry, 20% film. Do muzyki szukałbym zdecydowanie słuchawek, których zakres częstotliwości zaczyna się dużo niżej niż 20Hz.

 

Acha i jeszcze jedna sprawa techniczna. Czy SteelSeries H Wireless da się jednocześnie podpiąć pod konsolę i amplituner kina domowego i tylko na transmiterze przełączać źródła dźwięku (gra/film), czy za każdym razem trzeba przekładać optyk z konsoli do ampla? A może wystarczy połączyć konsolę z amplitunerem optykiem oraz transmiter słuchawek optykiem podłączyć do amplitunera zamiast do konsoli? Zadziała to,czy po prostu trzeba będzie wachlować kabelkiem w zależności od tego, czy będę chciał użyć słuchawek do grania albo do obejrzenia filmu?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to trzeba chyba zmieniać optyka, jest to jednak chwila. Co do Xboxa, to działają one bezprzewodowo - jednakże X1 jest trochę upośledzony i jeżeli chcesz rozmawiać przez mikrofon, to musisz wpiąć kabelkiem słuchawki (wejście chat) do pada od xboxa (nowe pady mają wejścia audio). Co do samego mikrofonu to od razu na start polecałbym kupić jakąś małą gąbeczkę na niego - zniweluje to szumy i dźwięk z mika będzie od razu lepiej się prezenetował (możesz ją kupić za jakieś 5zł lub nawet zrobić samemu z takiej ala gąbki dodawanej czasem do perfum np. STR8 (ta gąbka, na której leża perfumy), lub gąbki używanej w opakowaniach od zegarków. Po prostu wycinasz, robisz sobie małego moda i tyle ;]

 

Polecam również zastanowić się nad nimi - http://www.skullcandy.eu/gaming-headset/PLYR1.html?cgid=best-sellers&color=Black

Edytowane przez Starh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kiedyś o PLYR1 i nawet myślałem nad zakupem. Niestety wtedy nie był dostępny za bardzo. No i tutaj znowu podeprę się komentarzami z amazonu. Nie wiem czy oni tam ludziom jakiś klasy 2 sprzęt sprzedają ale jest troszkę negatywnych opinii dotyczących jakości plastików trzymających muszlę. Nie chciałbym też wypaść na osobę, która nie znając produktu od razu do niego zniechęca, po prostu jak miałbym sam go kupić to bym właśnie się zastanowił ze względu na te opinie: http://www.amazon.com/Skullcandy-Surround-SMPYFY-003-Not-Machine-Specific/product-reviews/B00C2B2Y9A/ref=cm_cr_dp_qt_hist_one?ie=UTF8&filterBy=addOneStar&showViewpoints=0 . Jedyne co to na zdjęciach są głównie białe więc może plastik jest lepszy w czarnych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności