Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Tanie armaturki


piecho

Pytanie

Hej,

Przypomniałem sobie, jak mi było dobrze z ciepłym Sony S618 i Audeo. Teraz mam Taczkę 4g, ile trzeba zapłacić za zgrywające się z nią armaturki? Widzę, że Audeo tak średnio sprzedają.

Mogą być używki, mogą być Chińczyki - co polecicie?

 

Czekają na mnie Pistony III Dazzle, ale pójdą na sprzedaż jak polecicie coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Audeo.

http://forum.mp3store.pl/topic/135679-saudeoxduoox2samsung-level-insb-audigy-2zsszare-filtry/

 

Audeo wciąż na propsie:

http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-przenosne/


Bardziej monitorowo to Ety HF3.

Ponownie kupiłem Ety ER4S, mam zbędę HF3 jakby Cię interesowały ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ma ktoś na Forum nowe Pistony z podwójnym przetwornikiem?

Chodzi mi o IV Hybrid.

 

http://www.geekbuying.com/item/Original-Xiaomi-Mi-IV-In-ear-Earphone-Dual-Dynamic-Driver-Wired-Control-Headphone-with-MIC-for-Android-iOS---Silver-357663.html

 

 

Miałem Harmana-Kardona który bazował na Ety HF3, trochę do Audeo w moim odczuciu brakowało : )

Edytowane przez piecho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Możliwe, z piankami Olive bardzo te słuchawki lubiłem.

Tylko kwestia jak się zgrają z taczką i muzyką gitarową - od bałaganu w poście i stonerze do melodyjnych, indywidualnych partii w lżejszych gatunkach. Z tego co pamiętam Audeo pięknie przekazywały wokal.

Szczerze to myślałem, że znajdę tańszą alternatywę opartą o przetwornik armaturowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja ostatnio kupiłem Mee A151p. No i z Taczką 4G jest bardzo fajnie tylko góry może być mało, no i samą jakością też nie powala. Ale bas i średnica są jak dla mnie świetne. Są na forum ich recenzje od Inszego i Maciuxa, warto przeczytać.

 

Pierwszą czy druga generacje kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do mnie jadą takie armatury:

http://www.aliexpress.com/item/KINERA-BAS02-In-Ear-EXPERIENCE-BALANCED-ARMATURE-Hi-Fi-Stereo-Earphone-Headphone/32554328077.html

 

Tańsze od używanych Audeo z ubogim wyposażeniem, ale czy dobre, to się okaże dopiero za jakieś 2-3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja ostatnio kupiłem Mee A151p. No i z Taczką 4G jest bardzo fajnie tylko góry może być mało, no i samą jakością też nie powala. Ale bas i średnica są jak dla mnie świetne. Są na forum ich recenzje od Inszego i Maciuxa, warto przeczytać.

Oraz gdzie i za ile? :)

 

 

Do mnie jadą takie armatury:

http://www.aliexpress.com/item/KINERA-BAS02-In-Ear-EXPERIENCE-BALANCED-ARMATURE-Hi-Fi-Stereo-Earphone-Headphone/32554328077.html

 

Tańsze od używanych Audeo z ubogim wyposażeniem, ale czy dobre, to się okaże dopiero za jakieś 2-3 tygodnie.

 

Nie śpieszy mi się, daj znać.

Wiem, że interesowałeś się wynalazkami wschodnich braci. Trafiłeś na jakąś perełkę? Może słuchałeś któregoś z ww. Xiaomi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hybryd nie słuchałem, Pistony mnie nie porwały, a ponoć są zbliżone jakościowo.

Z perełek, to na pewno Macaw GT100s. Tyle że bez elektrowni nie ma co do nich podchodzić. Teraz prócz tych armatur czekam jeszcze na dwie hybrydy, co do których mam pewne nadzieje.

 

Natomiast A151p masz tu:

http://allegro.pl/meelectronics-mee-a151p-2g-nowosc-2015-dyspl-gw12-i5884458519.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Widziałem A151p na Allegro, z tego co widzę na wschodzie cenowo podobnie.

 

Kiedyś na Ali tanich armatur prawie nie było, teraz można praktycznie wybierać.

 

Jest kilka modeli Ermax, o 600 przeczytałem na head-fi jakoby miała być przebranodwanym AIEM

 

http://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20151230015548&SearchText=Earmax+armatures

 

Czekam na Twoją opinię Inszy o zamówionych armaturkach i idę czytać na head-fi, bo chyba tam jest sporo więcej wiadomości o azjatyckich produktach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • 0

Na wygląd nie ma co patrzeć, chińczyki kradną co się da. Podobnie zgubne może być opieranie się o opinie o chińskich dokach na Head-Fi, bo tam się potrafią ekscytować byle śmieciem (szczególnie jak obudowa jest zerżnięta z jakiegoś topowego modelu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Ja ostatnio kupiłem Mee A151p. No i z Taczką 4G jest bardzo fajnie tylko góry może być mało, no i samą jakością też nie powala. Ale bas i średnica są jak dla mnie świetne. Są na forum ich recenzje od Inszego i Maciuxa, warto przeczytać.

 

Pierwszą czy druga generacje kupiłeś?

 

 

Drugą. Chyba :P

 

 

Widziałem A151p na Allegro, z tego co widzę na wschodzie cenowo podobnie.

 

 

Ja kupiłem używki na alle za jakieś 115zł. Jakbyś je chciał napisz do @adikadik, może jeszcze ma na sprzedaż swoją parę.

Edytowane przez Herman
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na wygląd nie ma co patrzeć, chińczyki kradną co się da. Podobnie zgubne może być opieranie się o opinie o chińskich dokach na Head-Fi, bo tam się potrafią ekscytować byle śmieciem (szczególnie jak obudowa jest zerżnięta z jakiegoś topowego modelu).

 

To jakieś inne fora czy pozostaje mi liczyć na Ciebie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pozostaje liczyć na zdrowy rozsądek i szczęście ;)

Head-Fi można przeglądać czy coś w oko nie wpadnie, ale na tym koniec. Choćby przykład z dziś - jeden z użytkowników chwali Senfery UE i odnosi się do Pistonów. Niby ok, ale później przyznaje, że nigdy ich nie słyszał, ale skoro oba modele mają przetworniki w których wykorzystano beryl, to zakłada, że mają podobną charakterystykę brzmienia...

Przy czym jeszcze trzeba uważać w samych specyfikacjach, bo opisy na Aliexpress często są po prostu nieprawdziwe (można znaleźć np. armatury, które okazują się zwykłymi dynamikami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Hehe, Inszy jest jak pies myśliwski i zawsze coś dobrego wyniucha w chińskich czeluściach jak już coś zamówił to pewnie będzie dobre ;)

Nie wiadomo - nie raz się przejechał ;)

 

Bym wręcz powiedział, że z reguły się przejeżdżam i chyba więcej słuchawek od razu lądowało w koszu niż wprawiało w zachwyt ;)

 

A moje hybrydowe Senfery DT3 oraz małe combo na Sabre niby zostały rano wydane na poczcie do przekazana, a listonosz już dawno przeszedł i nic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, dostałem :)

Kinera BAS02 - granie dynamiczne, raczej ciepłe i z mocnym basem. Bardziej to brzmi jak jakiś dynamiczny micro driver, a nie armatura. Wygodne, ładne, ale kabel jest za sztywny. Gdyby nie wrażenie zabrudzenia dźwięku, byłaby rewelacja, a tak jest po prostu udany zakup.

Remax RM-600M - dość równe, choć przyciemnione. Nie tak dynamiczne jak Kinera, granie spokojniejsze i jednak bardziej "armaturowe". Dobre wykonanie, pilot na kablu, tylko gumki należy zmienić na lepsze. Fajnie się sprawdzają w spokojniejszej, akustycznej muzyce, do łupanki raczej Kinery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności