Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zbalansowany DAC do HD650 i Presonus Eris E5


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Stałem się szczęśliwym posiadaczem monitorów podanych w temacie, (nie)stety względy użytkowe sugerują mi konieczność zmiany mojego Asusa Xonara STU (dźwięk mi odpowiada) na coś innego wyposażonego w wyjście zbalansowane (żeby nie przepinać zbyt często kabli: tj. Darkvoice przez RCA, a monitory przez XLR, dodatkowo wyjście słuchawkowe jest mile widziane żeby "na stałe" były tam wpięte HD555 używane na co dzień).

 

Przekopałem się przez allegro/fora/giełdę na hifi.pl i w budżecie jaki chciałbym przeznaczyć (strasznie niski jak na zbalansowane sprzęty) znalazłem w zasadzie tylko:

  • Asusa Xonara One
  • Matrixa Mini-i Pro
  • Korga DS-DAC-100

I tu pojawia się problem, bo Matrix jest najdroższy ze stawki (mówię o używanych, które znalazłem) i w sumie z recenzji Maciuxa do HD650 nadałby się znakomicie. Jednocześnie obawiam się, że do Erisów może być zbyt jasny przez co będzie dość nieprzyjemnie.

 

Drugi zawodnik - ASUS - z powyższych najtańszy, z tego co wiem w standardzie nie obsługuje DSD (ale akurat DSD nie używam, albo jeszcze nie używam, ciężko mi się określić). Opisy mówią o mocnym basie (czy do HD650 nie będzie za dużo?), ale jednocześnie wg recenzji (przynajmniej jednej) ma dość ostrą górę, więc pojawia się problem, czy monitory nie zabiją mnie wysokimi tonami.

 

Ostatni - Korg - ma zasadniczą wadę: brak regulacji głośności wejść liniowych, więc chyba jako źródło dla Presonusów się nie sprawdzi (chyba, że jest jakiś sprytny sposób na regulację głośności o którym nie wiem), więc niestety o ile w pierwszym momencie wydawał się sensowny to chyba odpadł z rywalizacji.
Jak widzicie im więcej czytam tym mniej wiem i w sumie nie mogę się zdecydować czy w kupować którykolwiek z tych przetworników. Niestety mój budżet nie pozwala mi na jakiekolwiek szaleństwa (dlatego tylko te trzy propozycje), dlatego zwracam się z pytaniem do was czy jest sens kupować któryś z powyższych sprzętów?
Z góry dzięki za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych cenach to chyba lepiej kupić interfejs audio + wzmacniacz słuchawkowy do Sennków. Wyjdzie znacznie taniej ;)

Zobacz np. na Focusrite Scarlett 2i4: monitory idą pod TRS, a wzmaka słuchawkowego wpinasz w RCA z tyłu Scarlett i masz zestaw jak ta lala :D a cena nieporównywalna.

Edytowane przez nismovsky
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę nieśmiało Reference Alpha zaproponować, o którym kilka słów napisał nasz forumowicz tutaj:

http://audiohobby.pl/index.php?topic=10431.30

(post użytkownika trubul)

 

Można go wykonać bez sekcji wzmacniacza, jeżeli takowy posiadasz - przy okazji cena zejdzie sporo w dół :)

Edytowane przez Chickenek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawił mnie ten Reference, tylko @Chickenek jakie to są koszty?

 

Co do Focusite - fajny sprzęt, ale szkoda, że z wejść cyfrowych ma tylko USB, przydałyby się jeszcze SPDIF i Coax.

 

 

EDIT: Matrix Mini-i Pro wypadł ze stawki - nie jest już dostępny

Edytowane przez kopec23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scarlett 6i6 (ok. 700-800 używane, 900-1000 zł nowy) ma już wejście i wyjście coaxial, aczkolwiek nadal bez optycznego. Do tego wzmacniacz FCL 2 i zamkniesz się tym budżecie. Sam używam Scarlett 6i6 z Rapture AMP i jestem bardzo zadowolony z jakości dźwięku jako DAC.

 

Edit: w tej cenie jeszcze jest Roland UA-55 gdzieś czytałem, że dźwiękowo jest również dobry jako interfejs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mają być tylko do plumkania te HD555 to wystarczy ale wzmacniacz słuchawkowy w tym interfejsie jest słaby, nie pod względem jakości dźwięku ale mocy ma bardzo mało i jest najzwyczajniej cichy

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo HD555 używam właśnie tylko przy przeglądaniu czegoś w internecie, oglądania filmów (chociaż sądzę, że monitory wygryzą je z tej funkcji) i grania, więc wzmacniacz super mocny nie musi być.

 

6i6 wypada ciekawie, ale (że też zawsze musi być ale...) z tego co sprawdziłem ma tylko wyjścia zbalansowane, więc do podłączenia AMPa będę musiał wymienić interkonekty, niedobrze :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Matrix Mini-i Pro wypadł ze stawki - nie jest już dostępny

Tak gwoli sprostowania, to wedlug mnie Matrix wcale nie jest jasny, wrecz przeciwnie, ocieplony i pogrubiony, a w zwiazku z powyzszym, jest to kiepski wybor do HD650

i do HD555 pewnie tez ;).

 

A jakies AudioGD, nie znajdzie sie z wyjsciami zbalansowanymi w tym budzecie? Sennheiser-y "kluchowate", a AGD pewnie firmowo jasny i przestrzenny, czyli idealny

kompan dla HD-kow ;).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być sam DAC na CS4398, ale wolałbym go uzbroić o dobry konwerter, bo bez niego jest podle. A Reference Alpha zawiera właśnie wszystkie te 3 rzeczy :) Kopec - ceny się mocno różnią, bo zawsze wykonuję sprzęt pod ludzi - czyli do wyboru przyciski, gniazda, podsyłam możliwe upgrade'y środka z opisami itd. Jeżeli wzmacniacz by odpadł, to krążylibyśmy w budżecie, który Ciebie interesuje (z wejściem USB z XMOS oraz wejściem optycznym, do tego obsługa DSD). Gdybyś był zainteresowany uderzaj na PW podeślę dokładniejsze informacje :)

Edytowane przez Chickenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za dubla, ale jest pewna "aktualizacja" w sprawie wyboru DACa - dzisiaj jeden z dysków w stacjonarce zrobił mi psikusa (screen w załączniku), tak więc pojawił się niespodziewany wydatek (bo na 500GB + 120GB SSD się nie zmieszczę), tak więc prawdopodobnie zamówię albo Scarlett 2i4 (na Thomannie mają go w świetnej cenie), albo zaczekam aż znajdzie się kupiec na mojego Asusa i dopiero wtedy zapoluję na okazję na allegro.

 

Dziękuję za pomoc, jak będę miał jakiś sprzęt w domu to podzielę się wrażeniami.

Zrzut ekranu 2015-12-30 12.12.21.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Standardowo przepraszam za doubla, ale sprawa jest już rozwiązana, udało mi się dorwać ex-demo Cambridge Audio DacMagic Plus w dobrej cenie.

 

Oprócz ceny zadecydowały kwestie użytkowe, a więc regulacja głośności wyjść liniowych i wbudowany wzmacniacz słuchawkowy. Jeśli chodzi o dźwięk to na pewno nie jest to równy sprzęt (i mam wrażenie, że trochę inaczej wyobrażałem go sobie po recenzjach, które czytałem), jednak pierwsze wrażenie jest pozytywne, jeśli jednak to się zmieni będę szukał dalej (oby jednak nie - chwilowo nie czuję potrzeby aby tracić czas na szukanie jakiegoś sprzętu :P ).

 

Dziękuję wszystkim za pomoc!

Edytowane przez kopec23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności