Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Czy soundbar załatwi sprawę dźwięku z TV? A może coś innego?


Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy

 

Z racji, że ostatnio zostałam "uszczęśliwiona" (trochę na siłę) prezentem pod choinkę, który nie do końca przy padł mi do gustu, no ale prezent to prezent... Muszę doprowadzić go trochę do ładu.

Mowa o telewizorze SONY KDL r550c 48". Model ten miał sprawić mi przyjemność, zastępując moją wysłużoną już 5 letnią plazmę Panasonica...

Ale do rzeczy... telewizor jak telewizor, mnie najczęściej służy do grania i oglądania filmów / koncertów (zwłaszcza na bluray), no więc kiedy zapuściłam jakiś przykładowy koncercik z płyty i usłyszałam dźwięk płynący z wbudowanych głośników tego telewizora pomyślałam, że długo nie uciągnę na takiej konfiguracji. Dźwięk totalnie nie wypoziomowany, publiczność oklaskami zagłusza zespół. Nie za bardzo rozumiem co śpiewają i w ogóle... długo by opowiadać. Podobne wrażenia towarzyszą mi podczas grania, dialogi postaci są zagłuszane przez elementy dźwiękowe tła. Mam wrażenie, że dźwięk jest płaski i uproszczony. Próbowałam różnych ustawień w menu opcjach dźwięku ale jakoś żadna mi nie podeszła.

 

Po kilku zdaniach mojego offtopu uważacie że rozsądnie będzie zainwestować w soundbar? Nie chcę podłączać tv bezpośrednio do amplitunera (nie potrzebuje 5-ciokanałowego dźwięku kiedy nagle zachce mi się obejrzeć M jak Maślanka, czy inne Trudne Zdrady) :P Dodam, że kompletnie nie znam się na soundbarach, nie miałam z nimi styczności i w ogóle nie mam pojęcia czym kierować się przy zakupie takiego urządzenia. Widzę, że niektóre z nich mają subwoofer inne nie. Niektóre mają tryb 4.1. , 2.0 , 2.1 Jaka moc? Czy odległość umiejscowienia od telewizora ma znaczenie? Metraż pokoju? Czy soundbar musi być przytwierdzony do ściany? czy może swobodnie stać na półce RTV poniżej tv?

 

Co do wymagań cenowych? Zależy mi, żeby nie wydawać na ten "gadżet" majątku... Powiedzmy 400-600zł Coś z poniższych?

 

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/soundbar-panasonic-sc-htb8eg-k

 

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/soundbar-sony-ht-ct60bt

 

Jeśli mogę wybrzydzać, dobrze by było, żeby listwa nie mierzyła w długości więcej niż 78 cm, w związku z półką gdzie zamierzam ją ustawić.

 

 

 

Jeśli za bardzo namieszałam, to proszę o wyrozumiałość i cierpliwość. :P :P :P po raz kolejny dzięki za pomoc :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki mialas model Panasonica? Bo watpie, zeby nowy TV mial lepsza jakosc obrazu ?:D. Nie musisz przeciez sluchac w 5.1, w amplitunerze mozesz ustawic samo stereo ;).

Soundbar-y sa dobre, ale te powyzej tysiaka, a wiec w Twoim wypadku lepiej kupic monitory aktywne (jezeli koniecznie nie chcesz uruchamiac amplituner-a do tasiemcow),

i tutaj polecam chocby takie malenstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Pendragon pisze, te tanie zabawki sobie odpuść, sprawdzałem na własnej skórze, nie warto.

U mnie poszukiwania skończyły się na tym modelu :

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, piszesz że nie chcesz podłączyć pod amplituner. Czyli wnioskuję że masz amplituner, bez głośników? Przecież można pewnie jednym przyciskiem zmienić z 5.1 na 2.0 albo 2.1. No chyba że nie masz głośników?

Podaj jaki masz amplituner, najlepszym rozwiązaniem było by odkupienie jakiś monitorów .

 

mobilnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, piszesz że nie chcesz podłączyć pod amplituner. Czyli wnioskuję że masz amplituner, bez głośników?

Ampli było by problemowe- bo zestaw stereo jest obecnie podłączony w drugim pokoju, myślałam, żeby przenieść całość ale nie do końca by mi takie rozwiązanie odpowiadało.

 

Plazma Panasonica na Soniacza LCD? Zamienił stryjek...

 

U mnie soundbar za 200 pln załatwił sprawę dźwięku.

M

 

LED a nie LCD, po za tym plazma została przeniesiona do pokoju obok czyli nie do końca z niej zrezygnowałam (HDREADY) :) Po za tym nie ja zamieniłam jak przysłowiowy stryjek - tak jak wspomniałam w pierwszym poście. Sony był prezentem.

 

 

Panowie... rozumiem, że głosem większości lepiej będzie odpuścić soundbar i skupić się na monitorach aktywnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Presonus eris e4.5 albo edifier r1600. Do tego można fiio d03, ale wtedy odpada regulacja głośności pilotem tv. Ja reguluję pilotem dekodera. U mnie r1600 i d03 gra wyśmienicie. Nie potrzebuję nic więcej do oglądania, a i czasem córka przy mtv (jak już w końcu po debilnych reality show zagra tam muzyka) potańczy. Również radio z dekodera gra bardzo przyjemnie, a ostatnio zamiast z kompa na monitorach, puściłem sobie jazz z blue raya przez tv na te edki - naprawdę się zrelaksowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilasz FiiO z usb z TV, czy jakaś ładowarka od tlefonu ?

Generalnie w zestawie jest zasilacz do Fiio D03K jak kupujesz.

 

LED a nie LCD

LCD, a nie LED :)

 

No to wytłumacz dla jasności, że LED to typ podświetlenia telewizora LCD.

 

Jeżeli chodzi o Edifiery są też modele z BT i te działają z pilota np te: http://www.ceneo.pl/35324708 .

Edytowane przez superbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowne państwo - draństwo :) Po wstępnych debatach sprawę widzę następująco:

Daruję sobie poszukiwania soundbaru, tak jak napisał @PENDRAGON - coś dobrego powyżej tysiaka, a jakoś nie widzi mi się inwestowanie w tego typu sprzęt. Dotarło do mnie, że za 400-600 zł nie kupię dobrego soundbaru więc sobie odpuszczę.

Mam na celu drugą opcje: głośniki/ monitory 2.0 - do wyboru: Presonus eris e4.5 - droższe, naginające mój budżet. Lub trochę tańsze Edifier r1600 + FiiO Taishan opcja cenowo do przyjęcia :P

 

Widzę, że w jednym ze stacjonarnych sklepów w moim mieście są dostępne te Edifier'y. Natomiast w sprawie DAC'a popytam tu na forum, na pewno znajdzie się jakiś chętny który odsprzeda kilka dyszek taniej niż w sklepie. Co wy na to?

 

EDIT:

 

Czy tym PRESONUS'om też przyda się jakiś DAC? Czy dobry RCA <-> jack 3,5 załatwi sprawę?

Edytowane przez malina_CK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edifiery grają naprawdę znośnie. Do tv i relaksu w sypialni gdy muzyka sobie cicho plumka nie mam pytań. A gdy trzeba potupać nóżką wtedy też jest nieźle, bo do tupania potrzwba umcy umcy, a nie rozkładania dźwięków na atomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edifiery grają naprawdę znośnie. Do tv i relaksu w sypialni gdy muzyka sobie cicho plumka nie mam pytań. A gdy trzeba potupać nóżką wtedy też jest nieźle, bo do tupania potrzwba umcy umcy, a nie rozkładania dźwięków na atomy.

Niby tak, ale do cichego sluchania lepiej, jak jednak dzwiek jest bardziej rozdzielczy i "rozklada wlos na czworo", gdyz przy takiej glosnosci jest duzo ciezej wylapac rozne smaczki, ktore sa schowane przez ich przyciszenie ;). Dlatego tez obstaje za Eris-ami E4.5, swietny dzwiek, jak za te pieniadze, no i wygladaja bardzo PRO, a jednoczesnie powsciagliwie i elegancko :).

Edit.

@down

Celna uwaga Kolego, pomylilem cyferki :).

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam po kilkumiesięcznej nieobecności na forum. Chciałabym odświeżyć nieco temat poszukiwawczy. PreSonusy, które polecaliście mi parę postów wyżej grają wyśmienicie ale niebawem trafią do nowego właściciela. Ja chcąc nieco urozmaicić efekty dźwiękowe w dotychczasowym pokoju zaczynam rozglądać się za czymś nowym.

Może zacznę od tego czego nie chcę. Odpada kino domowe i amplituner/wzmacniacz hifi Niestety niestety nie mam już miejsca na taki zestaw. Nie wierzycie? podsyłam zdjęcie :)

 

http://wgrajo.pl/img/img3873.jpg

 

Dużo gram, sporo oglądam filmów na BD. Co do muzyki.... bez obaw wzmak wraz z kolumnami stoi bezpiecznie w drugim pokoju i głównie tam przesiaduje jeśli chcę sobie posłuchać czegoś na dłużej. Pomyślałam sobie więc - a może by tak celować w zestawy głośników komputerowych? W grę wchodzi 2.1 albo 5.1 Presonusy nie były złe, ale niekiedy zabrakło mi tego soundbarowego "****** ehmmm... Zestaw planuję podłączyć bezpośrednio do TV optykiem (lub inne rozwiązanie)

 

I Teraz tak. W co tu przycelować? Budżet niby ograniczony 1000zł ale i elastyczny jeśli okaże się, że coś jest warte swojej ceny to najwyżej wstrzymam się do kolejnej wypłaty i dorzucę te 500 czy z złotych.

 

To co w poszukiwaniach rzuciło mi się w oczy / uszy.... i na co zwróciłam uwagę:

 

logitech z 5500 - nówek już nie znajdę, ale po sieci wala się sporo używek w cenie 800-1000zł - cenowo pasuje ale czy warto? Wierzę w powielające sie opinię, że jakość dźwięku jest solidna ale czy to nie "wsteczna" technologia? No i te satelitki... wyglądają trochę biednie (przepraszam)

logitech_z5500_1.jpg

Edifier S530 D - Też cieszy się niezłą opinią, a czy sprawdzi się przy filmach? Pieniążkowo jak najbardziej 1000zł za nówkę

91213450.edifier-s530d-2-1.jpg

Edifier S730 2.1 - Pierwsze co mi się rzuca w oczy to cena 1600zł - musiałabym dozbierać o ile warto. Sub robi wrażenie ale nic nie wiem na temat jakości brzmienia tego zestawu. Na papierze widać, ze ma moc,m a w praktyce?

i-edifier-glosniki-s730-czarne-edifier-s

S550d edifier 760 D ?- model w tym zestawieniu to trochę Utopia ale gdyby tak wstrzymać się i obserwować rynek używek można by poniżej 2 tysiaków wyrwać- póki co cena sklepowa trochę strąca mnie na ziemię, jednak czytałam gdzieś, że ten zestaw może konkurować z kinem domowym o wartości 4000zł. Jeśli to prawda i rzeczywiście warto to.... SANTANDERZE przybywam po RATY :D

f-edifier-glosniki-s550-czarne-edifier-s

Logitech z906- Cenowo do zaakceptowania, jednak opinie o tym zestawie są bardzo różne. Cenowo do zaakceptowania. Plus, że jest to 5.1

Logitech Z623 - Mają THX i cenę poniżej kryteriów - opcja oszczędnościowa :D

Edifier 2.1 C3X / C2X - opcja oszczędnościowa - ale jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać? :D

 

 

 

To chyba tyle Jeśli chodzi o moje typy. Najbardziej skłaniałabym się do dwóch opcji - Edifier S530 D albo Edifier 730 .....

Czy dźwięk przestrzenny na zestawie 2.1 dostarczy mi wrażeń? Być może, w ogóle moje typy okażą się do niczego, i ktoś poleci mi zupełnie coś z innej bajki, tak jak w przypadku Erisów 4.5 które stały się świetną alternatywą dla soundbara.

Zapraszam do dyskusji i z góry dziękuję za pomoc. Już nie raz okazało się, że sprzęt który mi tutaj polecono spełnił moje oczekiwania. Pozdrawiam! :D

Edytowane przez malina_CK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie coś Ci nie pasowało w soundbarze i od niego uciekłaś , bo to tylko namiastka dźwięku przestrzennego.

Miałem podobnie.

Potem stały kolumny przy tv, ale do filmów z efektami brakowało w nich efektu 3D i łupnięcia z suba.

Najpierw pomyślałem o zestawie kinowym 5.1, jednak wizja plączących się kabli (bo to musi być porządnie rozstawione) skutecznie mnie powstrzymała.

 

Poszedłem w soundbara, ale innego :

 

http://audio.com.pl/testy/kino-domowe/soundbary/1991-philips-fidelio-htl-9100

 

Kosztował wtedy w sklepie ok. 2500 zł, dałem 1590.

 

Rozpisywal się nie będę, materiały są w necie + filmy na YouTube

 

edit: zerknąłem wstecz. Pisałem Ci w grudniu o tym i dalej podtrzymuję swoje zdanie.

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie coś Ci nie pasowało w soundbarze i od niego uciekłaś , bo to tylko namiastka dźwięku przestrzennego.

Miałem podobnie.

Potem stały kolumny przy tv, ale do filmów z efektami brakowało w nich efektu 3D i łupnięcia z suba.

Najpierw pomyślałem o zestawie kinowym 5.1, jednak wizja plączących się kabli (bo to musi być porządnie rozstawione) skutecznie mnie powstrzymała.

 

Problem w tym, że większość odwodziła mnie od pomysłu z soundbarem proponując monitory aktywne więc na dobrą sprawę soundbara nigdy nie miałam... Monitory aktywne mi podpasowały ale po pewnym czasie zaczęło mi brakować czegoś. Opcja plączących się kabli mnie osobiscie nie przeraża.... przerażałby mnie natomiast kolejny zestaw stereo/kino z podłogówkami i amplitunerem. Można... tylko po co skoro za ścianą mam hifi. W powyższym zestawieniu mam swoje typy czekam tylko na opinię czy warto się pakować w coś takiego? Ale dzięki za podtrzymanie zdania o soundbarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności