Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Manu, ja założyłem do swoich pady asymetryczne od HM5 i w ich dźwięku naprawdę niewiele bym zmienił. Są nadal ciepławe, ale na pewno nie są przegięte na basie. Tyle, że ja spasowałem z nimi źródła :)

Szukam tych padów, ale nie mogę znaleźć sklepu, aby były dostępne, masz może jakieś namiary.

Meze już jadą :-) więc pewnie będę chciał się pobawić dźwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak ocenianie jakość i trwałość kabla 1,2 z mikrofonem w Meze? Ponoć pasuje do Denonów i się tak nad nim zastanawiam, wołają 20 eur za niego.

Ja oceniam bardzo źle. Raz podłączyłem go do słuchawek. Grały beznadziejnie na nim.

wysłane z P9 przy użyciu Tapatalka

Hmm...

 

Może kabel jest zepsuty, jak u mnie?

 

Polecam sprawdzić kabel. Zrobiłem analogicznie, jak Ty, zakładając, że krotki jest gorszy. Jeden odsłuch i do pudła. Niżej koledzy twierdzili, że dźwiękowo to samo jednak, zabrałem się za porównania... a tu kabel zepsuty - ta nitka z pilotem dokładnie - przy ruszaniu kabelkiem zmienia się diametralnie charakterystyka dźwięku - z beznadziejnego - na normalny (jak na długim). Nie jest to problem poluzowanego wtyku, kilkukrotnie sprawdzone, ani słuchawek, bo na długim kablu takie zjawisko nie występuje.

 

Moje są nowe, na gwarancji, będę reklamował.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak ocenianie jakość i trwałość kabla 1,2 z mikrofonem w Meze? Ponoć pasuje do Denonów i się tak nad nim zastanawiam, wołają 20 eur za niego.

Ja oceniam bardzo źle. Raz podłączyłem go do słuchawek. Grały beznadziejnie na nim.

wysłane z P9 przy użyciu Tapatalka

Hmm...

Może kabel jest zepsuty, jak u mnie?

Polecam sprawdzić kabel. Zrobiłem analogicznie, jak Ty, zakładając, że krotki jest gorszy. Jeden odsłuch i do pudła. Niżej koledzy twierdzili, że dźwiękowo to samo jednak, zabrałem się za porównania... a tu kabel zepsuty - ta nitka z pilotem dokładnie - przy ruszaniu kabelkiem zmienia się diametralnie charakterystyka dźwięku - z beznadziejnego - na normalny (jak na długim). Nie jest to problem poluzowanego wtyku, kilkukrotnie sprawdzone, ani słuchawek, bo na długim kablu takie zjawisko nie występuje.

Moje są nowe, na gwarancji, będę reklamował.

Guzik. Nie zdążyłem napisać, nie zdążyłem nawet pomyśleć o wysyłce reklamacyjnej. Zdążyłem tylko Maystrowi napomknąć, ze mam problem z kablem. Zanim zdążyłem przeczytać jego odpowiedz, już dostałem info z dpd, że idzie do mnie przesyłka. Z nowym kabelkiem.

Tak szybkiego, serwisu jeszcze nie spotkałem, można powiedzieć , telepatyczny... szybszy niż mój internet. Także, kupujcie u Maystra, nie w Rumunii , bo nie dość, że z rabatem od niego taniej , to w razie "W" - jak wyżej...

 

A ja dopiero doceniłem Meze 99, jak słucham sobie jeden do jeden z Audioquest Nighthawk (otwarte) z Audioquest Dragonfly Black, a jak!

Holki są genialne... a Meze... niedoceniałem, przepraszam. Zwracam honor. Kto sprzedał, ten trąba. Chyba, żeby kupić hołki...Także dla Maystra podwójne podziękowania i za kabelek i za słuchawki...

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, miki_w1 napisał:

Wyjątkowo wygląda lepiej niż wersja drewniana :)

Tylko trzeba pamietac o tym, że to dźwięk wydobywajacy się z nauszników jest najważniejszy. Więc jeśli nic nie zchrzanią z dźwiękiem w stosunku do drewnianych, to będą rzeczywiście super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Well, to answer your question, the 99 Neo has basically the same driver as the 99 Classics but the sound is a little different. We don't want to spoil it and influence the impressions in any way possible. All we can say is that you should expect a slightly different sound, for the better we think! 

5e060c7a266c85d6med.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj zamontowałem nowe pady. O asymetrycznych już było wspominane, więc tylko wyrażę swoje krótki zdanie, że jest bardzo dobrze, i dużo lepiej niż przy padach, hybrydowych, moim zdaniem, jest bardziej koncertowo. Hybrydowe, moim zdaniem ucinają troszkę muzykalność Meze. Więc skoro ja już "frycowe" zapłaciłem, to lepiej nie eksperymentować, tylko odrazu kupić asymetryczne. Ja wyszukałem brązowe, i tak się prezentują:

 

FullSizeRender 8.jpg

FullSizeRender 9.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Różnice między nimi są, dla jednych będą to małe, dla drugich będą duże. Neo w stosunku do drewniaków mają trochę mniej nasycony wysoki bas, ale ma on gorsze brzmienie, jest taki jakby bardziej sztuczny, oraz Neo mają trochę wypniętą średnicę w stosunku do Classica. Cena ich będzie około 500 zł niższa niż drewniaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności