Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rekomendowane odpowiedzi

To było za kulisami.

A nie słuchaliśmy ponieważ nie mieli jeszcze finalnej wersji drivera i kabli. Miały się pady do tego zmienić i damping. Więc nawet nie próbowaliśmy ich słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór.

Czy ktoś ma za sobą recabling Meze?

Mam pytanko.

 

Nie wiem gdzie takie cudo dostać:

ScreenShot_20180214013806.jpeg.4946de86d5bcd9f931fad6675601ea13.jpeg

 

 

 

 

Takie w połowie cudo pojawi się dzisiaj na allegro. Jestem w ścisłym (jak sznur na szyi) kontakcie ze sprzedawcą - zatem wiem.

ScreenShot_20180214013619.jpeg.4df1f4c3987c742dc613d2676c399b4c.jpeg

 

 

 

Gdy jacki idą w parze ; )  :

5a8389b761999_meze.jpg.223fe011ddbaa204bb82bdb76fd56469.jpg   1 i 2 fota z form, 3 z painta

Nooo, są trochU podobni ?!

 

I tu pomysły mi się skończyły :/ HELP Bracia i Siostry w Meze! 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, oryginalne wtyki dostaniesz na stronie Meze, choć liczą sobie za nie sporo. Hurtem pewnie taniej :).

Te co pokazałeś mogą mieć trochę za szeroki korpus żeby wejść do końca w gniazda Meze.

 

Ale, możesz wymienić sobie tą wewnętrzną metalową cześć gniazda na taką o szerszym przekroju. Drukowaną na drukarce 3D. Widziałem na Sieci gdzieś info na ten temat.

 

Jeśli z  kolei nie chce Ci się męczyć a masz trochę gotówki, to wysyłasz info do @Jimmi Dragon z pytaniem o aktualne ceny jego kabli, wysyłasz mu jeden z oryginalnych kabelków od Meze i po tygodniu dostajesz zamówiony, zaj.. zrobiony kabelek od Jimmiego z oryginalnymi wtykami Meze i tym samym stajesz się jego kolejnym wyznawcą :).

 

Ja tak zrobiłem. Na początku też kombinowałem samemu, bo sprawne łapki mam to potrafię sporo nimi zrobić, ale pewnych rzeczy jednak nie przeskoczę a to ze względu na brak sprzętu albo właśnie materiałów czy półproduktów. Dlatego @Jimmi Dragon to tak naprawdę bardzo rozsądna opcja. Tym bardziej, że ceny ma świetne a jakość kabli... Kurdę, brak słów. Polecam po prostu no.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @Jimmi Dragon  - jest to jakaś (2.) opcja. A ja chciałbym samodzielnie (1.)   : )

 

Jest i opcja 3 i/lub 4.

 

3. Piszę do Audiomagic (rękojmia) i kolejny raz udowadniam sobie, że ...  [dla mnie to ciekawsza opcja] - AKCJA PODNOSZENIA STANDARDÓW (z bangladeszczowych,  k. ,  do europejskich! - nie płaciłem, k..., za słuchawki muszelkami)

 

4. Piszę do Meze (gwarancja), że oryginalne (półroczne) kable przecierają się/strzępią (?)  i czekam na nowe kable/wtyki. 

 

IMG_20180214_111628660.thumb.jpg.9972b0468f0c243df52d7211b8d1db48.jpg

To ten, na którym zjawisko owo ; ) manifestuje się w stopniu mniejszym (krótszy kabelek amba ogonem przykryła).

 

* edycja1: dorzucam zdjęcie krótszego Meze i ponad trzydziestoletniego Sony 

IMG_20180222_133833807.thumb.jpg.e78959107c4636b8bdb3a1017efa008a.jpg

 

 

IMG_20180215_133242551_HDR.thumb.jpg.8ad19750e1d1fc5c717ad8b345996d45.jpg

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kolega pół metra wyżej pisał o chyboczących się wtykach w gniazdach. Czyli co, jeszcze to mnie czeka? [wątpię]

Audio-koledzy, jak to jest z jakością tych słuchawek (to jeszcze Dacia czy już Skoda) ?

 

 

 

Edytowane przez xxxmiloszxxx
dodano zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie chybotania wtykach to niestety nie wypowiem się bo nie zaobserwowałem takiego zjawiska. Może kwestia ostrożniejszego obchodzenia się ze sprzętem, może trefny egzemplarz. Ja długi czas nosiłem słuchawki do pracy w plecaku, ot tak wrzucone na coś miękkiego, ale odpinałem kable za każdym razem. Potem przestałem. Fakt że wtyki chodzą luźniej, ale (ALEEEEE!!! xD) wg mnie, na początku stanowczo zbyt ciężko wchodziły. Teraz jest perfecto.

 

A odnośnie przecierania się i wymiany u Meze, nie wiem, po prostu kilka włókien syntetyku się przerwało. Wątpię czy Meze uzna to za argument. Żeby nie było, nie neguję samego faktu chęci wymiany itd, u mnie te kable wyglądały identycznie, tzn też miały taki sam stopień przetarcia w tych samych miejscach.

 

Dacia czy Skoda? Zależy jak dbasz o sprzęt :). Zadbana Dacia > zajechana Skoda :D. Ogólnie wykonanie jest ok. Trudno się przyczepić, przynajmniej mi. Słuchawki nie są jakoś strasznie drogie, choć też poza tzw "entry level" dla większości ludzi. Trzeba też wiedzieć czego można oczekiwać za ich cenę. Meze są proste w budowie co jest ich niewątpliwą siłą i zaletą i ma duży wpływ na długowieczność i podatność na problemy czy uszkodzenia. Mam je około roku chyba? Właściwie wyglądają jak po wyjęciu z pudełka pierwszego dnia. Ok, gąbka w muszlach trochę się przestawiła. Przestawiła a nie zużyła czy odkształciła. Poza tym, mam nadzieje, że jeszcze z jakieś 10 lat wytrzymają. Choć może za dużo w tej kwestii wymagam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałbym załatwić sprawy na moherek na kablu, gdyby nie polityka robienia w miękkiego, tęczowego, ch... klientów (nie dotyczy to tylko Meze) . Byle chinolska wtyczka, warta kilka centów, w LUX- SLUCHAWEX-STORE kosztuje 20 OJro! (tyle co cały kabel) 

 

https://mezeaudio.eu/collections/accessories/products/plugs-casings?variant=38972936007

 

 

ScreenShot_20180214125451.thumb.jpeg.c5b08efdf711c50243ab79e6d3fc6d12.jpeg

 

Na zdrowy rozum - chyba kogoś popier:)doliło romu-endowo :D.  Za tyle (80-85 zł) nieraz człowiek 8 godzin tyra.  8 H PRACY = mini jack mono by MEZE. To nie kosmiczna technologia. To maszynowo klepany jack. Takie jest moje - kolego Coyotex83 - zdanie. Twoje poznałem.

 

Reasumując. Wymienią - znaczy myślący ludzie. Nie wymienią - jack im w ucho (i nic więcej od Mee - kury silącej się na sokoła - nie kupię).

Każdy, kto ma trochę wiedzy, doświadczenia, pomyślunku ... wie, że te całe słuchawki nie kosztują w produkcji więcej niż 20 Euro. To marże, podatki, vaty, cła.. robią cenę 300 Euro (z 20).

 

Edytowane przez xxxmiloszxxx
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem jakie moje zdanie poznałeś ale ok...

 

Jak ktoś uważa, że musi mieć oryginalne wtyki Meze to je kupi, reszta nie kupi. Ja nie kupiłem, bo cena jak stwierdziłeś dobrze, jest co najmniej zaporowa.

 

Jeśli popatrzysz na stosunek ceny do możliwościowi, to Meze są w top 5. Nie bronię ich, ich produkt, ich cena. Przecież sam te słuchawki kupiłeś. Nie bardzo rozumiem, o co Ci w tym wszystkim chodzi. Wiesz dobrze, że mogli by je sprzedawać 3 razy drożej, ale wtedy ani Ty ani ja pewnie byśmy ich nie kupili.

 

I serio, zachodzę w głowę jakie moje zdanie na temat Meze tak negatywnie odbierasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, xxxmiloszxxx napisał:

Dobry wieczór.

Czy ktoś ma za sobą recabling Meze?

Mam pytanko.

 

Nie wiem gdzie takie cudo dostać:

ScreenShot_20180214013806.jpeg.4946de86d5bcd9f931fad6675601ea13.jpeg

 

 

 

 

Takie w połowie cudo pojawi się dzisiaj na allegro. Jestem w ścisłym (jak sznur na szyi) kontakcie ze sprzedawcą - zatem wiem.

ScreenShot_20180214013619.jpeg.4df1f4c3987c742dc613d2676c399b4c.jpeg

 

 

 

Gdy jacki idą w parze ; )  :

5a8389b761999_meze.jpg.223fe011ddbaa204bb82bdb76fd56469.jpg   1 i 2 fota z form, 3 z painta

Nooo, są trochU podobni ?!

 

I tu pomysły mi się skończyły :/ HELP Bracia i Siostry w Meze! 

 

 

Z tego co mi wiadomo, nie ma tego typu wtyków mono 3.5mm. A nawet jeśli, to na zdjęciu widoczna jest wersja 2.5mm. Wydłużone 3.5mm też są (w wersji 3-polowej, stereo), ale do meze nie pasują (srebrna obudowa jest za szeroka). Dlatego jedyną opcją są wtyki od meze.

 

A na mechacący się oplot polecam zapalniczkę. Delikatnie ogrzej go płomieniem i odstające włoski powinny zniknąć. Tylko uważaj, żeby nie wypalić dziury.  

Edytowane przez Jimmi Dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A to 1/2 sorki.

Chodzi mi dokładnie o to, że Meze (wywiady, recenzje...) przedstawia się i jest przedstawiane jako młoda firma z aspiracjami i jeszcze bez maniery

Co - jak widzę cenę wtyczki - jest chwytem marketingowym. :(

Kibicowałem Meze. Liczyłem, że będzie to taki słuchawkowy VW (dla ludu), a tu cena za głupiego jacka jak w Por-che. Tyle.

 

31 minut temu, Coyotex83 napisał:

Jak ktoś uważa, że musi mieć oryginalne wtyki Meze to je kupi, reszta nie kupi. Ja nie kupiłem, bo cena jak stwierdziłeś dobrze, jest co najmniej zaporowa

Noooo, ja właśnie pytałem o "nieoryginalne" - czyli te co w sklepie Meze, tyle że nie od Meze.

 

 

9 minut temu, Jimmi Dragon napisał:

Z tego co mi wiadomo, nie ma tego typu wtyków mono 3.5mm. A nawet jeśli, to na zdjęciu widoczna jest wersja 2.5mm. Wydłużone 3.5mm też są (w wersji 3-polowej, stereo), ale do meze nie pasują (srebrna obudowa jest za szeroka). Dlatego jedyną opcją są wtyki od meze.

 

A na mechacący się oplot polecam zapalniczkę. Delikatnie ogrzej go płomieniem i odstające włoski powinny zniknąć. Tylko uważaj, żeby nie wypalić dziury.  

 Dzięki : )

Nie dam się tak łatwo. Kupię/zrobię małą tokareczkę. Dam radę. Co to za problem mosiężny rant/kołnierz podtoczyć. Żaden. I naraz wszystkie wtyki bedą kompatybilne : )

Nie będzie Meze "pluł" mi w jacka ; )

A naj-sam-pierw pożyczę od Fatso kabel zbalansowny i posłucham. Może się okazać, ze one po balansie grają jak bez.

A tokarkę sobie namotam. Postanowione.

Edytowane przez xxxmiloszxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Jimmi Dragon napisał:

Tyle, że po tych przeróbkach za obudowę wtyku będzie Ci musiała robić termokurczka. 

Ano. Mogą i dwie. Zastosuję te z klejem.

Lubię chodzić z Meze po mieszkaniu, a kabelek do mp3 ma 1,2m - to dla mnie o 30-30 cm za mało do pełnego komfortu (DAP w tylnej kieszeni).

To mówisz, że nie dostanie się takich (mini jack long mono/stereo) pasujących do Meze znikąd - tylko od Meze. 

To "d..." - jak mawiają ludzie niegarbaci. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jimmi Dragon napisał:

Zawsze możesz zdemontować te na kablu... tylko musisz je dość mocno podgrzać, żeby klej puścił. Najlepiej hot-airem. 

 Dobry pomysł. Jaką temperaturę nadmuchu ustawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez xxxmiloszxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A jednak nie jest źle. Pod koniec lutego dostałem informację od dystrybutora (Audiomagic), że Meze wymienią kabel. A że sobie kabelek nowy zrobiłem, to i zapomniałem o sprawie.

 

Dzisiaj (6.03.2018) kurier coś tam przyniósł - często cosie różne kupuję, to i często przynosi. Otwieram, a tam:

 IMG_20180306_131047334.thumb.jpg.0979e0a350169c79de5da7007f125f0b.jpg

 

I nie kazali odesłać starych (zostaną na wtyki?). CZUJĘ SIĘ POTRAKTOWANY JAK KLIENT - PAN KLIENT. 

Moim zdaniem, drugą równie istotną sprawą jest to, że Meze dba o swój wizerunek, a zatem o klientów. Ok, być może piszę to na wyrost. Jednak nie sądzę.

Edytowane przez xxxmiloszxxx
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzień Dobry

Szukam nowych słuchawek zamkniętych i mam pytania do szanownych kolegów.

Czy może ktoś porównywał meze99 Clasic do B&W P7 ?

I jak meze99 clasic zagrają z Fiio X7MKII?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, chico99 napisał:

 

Jakiej muzyki słuchasz?

 

Generalnie różnej, ale głównie: rock, pop, alternatywnej, trochę jazzu, trochę klasyki.

tak czytając wątek wychodzi że meze są „muzykalne”, a tego chyba właśnie szukam, słuchawek do przyjemnego słuchania.

bas ma być, ale nie nachalny, góra raczej złagodzona, nie zależy mi na analityce dźwięku, za to wokale to muszą być super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Corvin74 napisał:

Generalnie różnej, ale głównie: rock, pop, alternatywnej, trochę jazzu, trochę klasyki.

tak czytając wątek wychodzi że meze są „muzykalne”, a tego chyba właśnie szukam, słuchawek do przyjemnego słuchania.

bas ma być, ale nie nachalny, góra raczej złagodzona, nie zależy mi na analityce dźwięku, za to wokale to muszą być super.

 

Imo meze będą ci pasować, tylko dla mnie były trochę chaotyczne, na stokowym kabelku.

Dopiero srebro od JD uporządkowało granie.:)

To słuchawki do wielogodzinnych odsłuchów. Nie męczy ani ergonomia, ani sposób grania.

Rozrywka dominuje nad analizą, a muzykalność nad neutralnością.

Edytowane przez chico99
dubel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności