Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie, meze mają swoją "duszę", są zabójczo jak to się mówi - muzykalne - i to słychać, od pierwszych chwil. Tylko ten bas, który czasem sprawia wrażenie jakby były "w niewłaściwym miejscu o niewłaściwej porze i nigdy się nie kończył". Do tego meze są tak bardzo żywe, radosne, barwne, dźwięczne w przeciwieństwie do moich drugich ulubionych słuchawek - oppo pm 3 (te znowu mają jedną zaletę /poza wyglądem i wykonaniem/ - fantastycznie uczuciowo oddaną wokalizę, do tego ultra wyrazistą, kapitalna artykulacja, no bajka, za to reszta jak dla mnie - leży po całości). I tak stoję między młotem a kowadłem... a alternatywy w cenie do 2kzł. zwyczajnie brak. Akurat ja muzykalności meze nie upatruję w "wylewającym się i przez to męczącym/natrętnym" basie.

Edytowane przez Adam 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na średnicę bas nie wjeżdża ale jest męczący, dominujący, rozlany i właśnie - najlepsze określenie - traci kontrole. Ja nie mam meze, słuchałem ich tylko "grzecznościowo" na meridianie ex. 2, mojo i dap pioneer 100 (czy jakoś tak). I co najlepsze, ten efekt/defekt nie występuje w każdym utworze, bas potrafi być fantastyczny, zwłaszcza stopa perkusji oddana tak, że banan na gębie od ucha do ucha.

Edytowane przez Adam 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem od dawna, że bas w Meze jest męczący, zawsze gra po swojemu, ja to odbieram jakbym włączył bass-boost i dla mnie to jest sztuczne. Pytanie czy z tym nie można sobie poradzić wprowadzając jakiś lekki mod? Ja okiełznałem midbas w HD6000 przez zaklejenie basportów, może w Meze też się da coś zdziałać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bez bicia proszę, ale kompletnie nie rozumiem określenia muzykalne w stosunku do słuchawek. Co to znaczy?

 

To jest własnie jedna z niemierzalnych cech i oznacza że cokolwiek nie puścisz to muzyka dosłownie gra, stopa sama chodzi, głowa się kiwa i słuchasz albumu od początku do końca a na koniec włączasz raz jeszcze od nowa. To czy średnica jest wystarczająco dopalona oraz czy przebieg transjentów jest poprawny nie ma znaczenia. Takie coś jak grywalność w grach, może być brzydka grafika i wtórny pomysł ale najważniejsze że trzyma przy monitorze.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na średnicę bas nie wjeżdża ale jest męczący, dominujący, rozlany i właśnie - najlepsze określenie - traci kontrole. Ja nie mam meze, słuchałem ich tylko "grzecznościowo" na meridianie ex. 2, mojo i dap pioneer 100 (czy jakoś tak). I co najlepsze, ten efekt/defekt nie występuje w każdym utworze, bas potrafi być fantastyczny, zwłaszcza stopa perkusji oddana tak, że banan na gębie od ucha do ucha.

Bo może nie szukasz winy tam gdzie ona leży. Często po zmianie słuchawek lub grajka nagle to co fajnie brzmiało na starym sprzęcie zaczyna wkurzać. Zwykle zmieniamy na doskonalszy czyli bardziej szczegółowy i wtedy zaczynają się schody. Ten album czy ten utwór nie są do wytrzymania na nowym sprzęcie. Za dużo basu, za mało basu, a to wysokie rozorać uszy szponami swymi chcą. I pierwsze co myślimy "co za szajs kupiłem?" . Rzadko kiedy pomyślimy co za dziadostwo nagrali.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro54 tylko, ze na zmiane na tych samych kawalkach i wmocnieniu sluchalem listenow za 1/3 ceny meze i tego efektu burczybasu na nich nie bylo... Nie ma idealow, zawsze cos moze byc lepsze. Ja caly czas nie moge znalezc dynamikow, ktore zagraja mi wokal tak jak oppo pm3, nawet focal elear moim zdaniem oddaniem wokali nie ma startu do pm3...No ale dalej szukam hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś nie rozumiem. Skoro masz Adam76 PM3 i one się bardzo podobają, to po co szukać czegoś innego?

Bo dalsze poszukiwanie planarów wiąże się z wydatkami i to dużymi, trzeba mocny wzmacniacz kupić, by napędził planary. A PM3 chyba są przenośne i mocnego wzmacniacza nie potrzebują.

Szukaj używek planarów. Ale jeśli im nie zapewnisz dobrego źródła, to szkoda pieniędzy.

Edytowane przez jarrro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wlasnie dotarly do mnie rumunskie "drewienka". Po zerwaniu foliowego opakowania szczelnie okalajacego kartonik, wyciagnalem bardzo gustowny kuferek. A w srodku sluchaweczki, wersja ciemne drewienko i srebrne "bajery". Obkukalem pod mocnym swiatlem z kazdej mozliwej strony kazdy milimetr sluchawek i od dzisiaj troche inaczej patrze na Rumunie. Perfekcyjne wykonanie, pady idealnie nalozone, zadnych zadr czy wgniotek na muszelkach, zadnych zadrapan, plam i co tam jeszcze. Swietna robota, szacun. No a jak graja moje nowe zabaweczki? Po weekendzie cos napisze, w kazdym razie u mnie wykonanie BAJECZNE. I kurde, ze srebrnymi wstawkami mi sie podobaja!. Musze sprawdzic skad pochodza moi pradziadowie...heh.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrazenia: no dobra, sprawdzmy ten legendarny kochany/znienawidzony bas, poszla Ciara - I Bet oraz Got Me Good i Boze jaka ta kobieta co to spiewa jest piekna (nie ogladajcie teledysku I Bet chyba, ze chcecie zobaczyc jak bedzie w raju...hehe), kurfa PETARDA - te sluchawki nie maja chyba zadnych ograniczen w dynamice, cialo samo tanczy, banan na mordzie od ucha do ucha, ufff od razu przeglad "westbamow", "tomcraftow", "atb" i za kazdym raze ten sam efekt, nogi same chodza, szalony usmiech nie schodzi z geby. No to juz wiem z czym na uszach rozpoczne w poniedzialek moj tegoroczny sezon rowerowy na ukochanym authorku. No ale nie sama Ciara czlowiek zyje. Zapodaje piekna plyte Varius Manx - elf i wiecie co, znow pojawil sie banan, tym razem nie dzieki dynamice a fantastycznym oddaniu emocji i to od pierwszej do ostatniej sekundy. Sa gladkie, niesamowicie nasycone, barwne, dzwieczne a przy tym potrafia miec takiego kopa, ze chyba umarlego by na nogi postawily. Jestem bardzo zadowolony z tych chinsko - rumunskich sluchaweczek i mam gleboko w ..., ze na sluchawkach nie ma napisu Beyerdynamic...

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

powrót po naprawdę długim czasie nieobecnosci na forum. Moje pierwsze wrażenia możecie przeczytać gdzieś w okolicach 18 strony (tam chyba są ostatnie ślady moich wypowiedzi, luty 2016). Nadszedł dzień podsumowania.

 

Wg last.fm w ciągu roku odsłuchałam 32.500 utworów - co oznacza ok 1.700h słuchania muzyki. Słuchawki Meze wygrały ok. 90% tego czasu. Chcecie wiedzieć jak dzisiaj wyglądają moje słuchawki? :)

 

 

Kuferek - bez jakichkolwiek znamion użytkowania. To istotne ponieważ używam go cały czas, słuchawki zabieram ze sobą do biura 5 razy w tygodniu. Słuchawki: drewniane elementy są w stanie idealnym. Bez rys, bez wgnieceń, bez czegokolwiek... Pady są również idealne, nic się nie łuszczy, nic nie pęka, nic się nie przetarło, nic się nie rozlatuje. To najlepsze pady z jakimi miałam doczynienia. W środku gąpeczka nie jest ugnieciona, wszystko jest sprężyste. Pałąk bez śladów, wciąż mięciutki i wygodny - w każdym miejscu tak samo miękki. Kable - 85% czasu słuchania przyjął na siebie ten krótki, za to długi kilka razy dostał w kość od fotela, ale nic mu się nie stało. Przy złączach ze "sznurówki" wysokoczyło kilka nici, zaraz je odetnę nożyczkami i będą idealne. Wszystkie elementy o kolorze złotym są IDEALNE. Nie mają grama ryski, przetarcia etc. Pilot działa perfekcyjnie i bardzo go lubię używać, mikrofon jest super - btw. to bardzo zacny mikrofon, dobrej jakości i cenię sobie to, że nie muszę zmieniać słuchawek w biurze, bo ktoś dobija się na Skypie. Pauza w spotify i mozna swobodnie rozmawiać. Bardzo wygodne!

 

Przez ten czas zdażyło mi się kilka razy używać słuchawek poza domem, ludzie bardzo zwracają na nie uwagę. Przyglądają się i nie wiedzą co to jest, Ci co mają słuchawki na głowie wypatrują co to za model. Bo przecież w sklepie takich nie ma... Dziwne uczucie :), trzeba się przyzwyczaić lub kupić inne :P. Potrafią świetnie izolować, w autobusie jesteśmy kompletnie osamotnieni (zasilał iPhone).

 

Na codzień źródłem jest Macbook Pro 15", były próby z DACami, wzmacniaczami - ale serio... One grają tak dobrze bez niczego, że nie chce mi się kombinować. Wzrost walorów jest niewielki, to nie jest jak w innych słuchawkach, że O MATKO, TO ZUPEŁNIE INACZEJ TERAZ GRA. Nie... Nie ma tak, gra lepiej, ale ta jakość "out of the box" jest tak zarąbista, że wystarcza.

 

Generalnie mogłabym opchnąć je na alledrogo pisząc, że to miesięczne nówki - gdyby ktoś miał ocenić ich stan, nie byłby w stanie powiedzieć, że przegrały już grubo ponad 1,5 tys. godzin na kogoś głowie. W tym czasie pady Sennków HD 5XX wyglądałyby jak szmaty, pałąk mógłby zacząć pękać. Pady w AKG Q701 byłyby już nieco ubite i dość przykurzone, wymagające solidnego mycia i odkurzania. Moje Meze nigdy nie widziały ani wilgotnej, ani suchej ścierki.... Nie mają na sobie kurzu, ani brudu. Okazuje się, że słuchawki najwięcej brudzą się wtedy, gdy ich nie używamy :D.

 

 

Czy polecam Meze 99 Clasic. No cóż. Nie ma mowy o tym, aby je sprzedać! Są cudowne i spełniają wszystkie moje oczekiwania. Jeśli Meze wyprodukuje jakiś nowszy model, to zdecydowanie je kupię i sprawdzę. I pomyśleć, że chciałam kupić kiedyś Sennki za 5-6 tys. Jakieś ultrasony. Człowiek bawił się w Daci i wzmacniacze, przetworniki.... Kombinował, a tutaj słuchawki za 309 usd i taka rakieta. Najbardziej jestem pod wrażeniem jakości wykonania, inni producenci plują nam w twarz dając nam szajs za niemałe pieniądze. To najlepiej wykonane słuchawki do 1500zł jakie możesz mieć. Gdybyście mieli jakieś pytania, postaram się zaglądać przez kilka następnych dni :).

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności