Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Meze 99 Classic już po pierwszych odsłuchach i nie jestem zachwycony. Tak jak myślałem że ta ciepłota może mi nie podejść. Ale ten strasznie potężny bas to zupełnie nie moja bajka, pewnie @Soundman1200 byłby zachwycony ale ja nie jestem. Myślałem że DT-150 mają mocny bas ale teraz wiem że się myliłem. Dodatkowo ten dół w Meze wlewa się na średnicę co dodatkowo potęguje uczucie ciepłoty i kocyka na reszcie pasma. W DT-150 bas jest tam gdzie powinien być a w Meze stara się być na pierwszym planie często nieprzyjemnie dudniąc. Słuchawki typowo do jasnych źródeł, DT-150 dalej niezagrożone.

 

Edytowane przez vonBaron
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, vonBaron napisał:

Meze 99 Classic już po pierwszych odsłuchach i nie jestem zachwycony. Tak jak myślałem że ta ciepłota może mi nie podejść. Ale ten strasznie potężny bas to zupełnie nie moja bajka, pewnie @Soundman1200 byłby zachwycony ale ja nie jestem. Myślałem że DT-150 mają mocny bas ale teraz wiem że się myliłem. Dodatkowo ten dół w Meze wlewa się na średnicę co dodatkowo potęguje uczucie ciepłoty i kocyka na reszcie pasma. W DT-150 bas jest tam gdzie powinien być a w Meze stara się być na pierwszym planie często nieprzyjemnie dudniąc. Słuchawki typowo do jasnych źródeł, DT-150 dalej niezagrożone.

 

Już teraz by Soundman nie był zadowolony z tych Meze, jak piszesz że bas mocniejszy od DT150:P

Teraz mam K550 mk2, basu tam na lekarstwo, a mimo to podobają mi się bardzo,jak dla mnie lepsze od DT150....he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vonBaron napisał:

Meze 99 Classic już po pierwszych odsłuchach i nie jestem zachwycony. Tak jak myślałem że ta ciepłota może mi nie podejść. Ale ten strasznie potężny bas to zupełnie nie moja bajka, pewnie @Soundman1200 byłby zachwycony ale ja nie jestem. Myślałem że DT-150 mają mocny bas ale teraz wiem że się myliłem. Dodatkowo ten dół w Meze wlewa się na średnicę co dodatkowo potęguje uczucie ciepłoty i kocyka na reszcie pasma. W DT-150 bas jest tam gdzie powinien być a w Meze stara się być na pierwszym planie często nieprzyjemnie dudniąc. Słuchawki typowo do jasnych źródeł, DT-150 dalej niezagrożone.

 

Mi basu sporo ucieklo po kilkudziesieciu/kilkuset h.

Dalej jest go wiecej niz w typowo audiofiliskich/technicznych sluchawkach, ale w zadnym wypadku nie wchodzi na srednice. Poza tym sa bardzo szczegolowe jak na taka ciepla i muzykalno-plastyczna sygnature. Z reguly przy takim graniu inne sluchawki gubia sporo informacji (np. rozne modele denonow),. Daj czas uszom na adaptacje... i nie podlaczaj ich pod ciemne zrodlo :) 

 

P.s. Przy beatsach te meze w ogol nie maja basu :) Denony w wiekszosci tez maja go duzo wiecej i wchodzi tam na srednice, ale jeśli nielubisz cieplejszego grania to może po porstu nie Twoja bajka :)

 

Edytowane przez navygator
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja je zdążyłem polubić, choć nie zdążyłem wygrzać.  Przy Mistrzach techniki dt1990pro odstawały... nie tak bardzo... mniej niż dt880 32ohm czy k701 - na fabrycznych kablach. 880 i 701 po 1990 wydawały mi się zmulone,  Meze - sporo mniej... czasem wcale...

Bardzo dobre technicznie, mimo, że ciepłe i z potencjałem basu...

Z pionka tez nie wylewało mi się nic z Meze basu... kontrola była ok, choć basu jednak ciut pod gust za dużo, fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się bas wylewa, to albo tak jest to słabo nagrane albo źródło wybitnie nie pasuje. Potężna podstawa basowa jako fundament i wyżej jest tylko lepiej. Przy tej ciepłej sygnaturze, Meze mają tyle szczegółów, dynamiki kiedy trzeba, że to aż dziwne. Niestety chyba z powtarzalnością jest czasami słabo, słucham drugiej sztuki na meecie i grały troszkę inaczej na basie i przestrzeni. Wygrzanie to podstawa i czasami mija chwila zanim uszy się przestawią na granie 99. Jak zakładam te słuchawki słucham więcej muzyki niż na innych.

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, navygator napisał:

Mi basu sporo ucieklo po kilkudziesieciu/kilkuset h.

Dalej jest go wiecej niz w typowo audiofiliskich/technicznych sluchawkach, ale w zadnym wypadku nie wchodzi na srednice. Poza tym sa bardzo szczegolowe jak na taka ciepla i muzykalno-plastyczna sygnature. Z reguly przy takim graniu inne sluchawki gubia sporo informacji (np. rozne modele denonow),. Daj czas uszom na adaptacje... i nie podlaczaj ich pod ciemne zrodlo :) 

 

P.s. Przy beatsach te meze w ogol nie maja basu :) Denony w wiekszosci tez maja go duzo wiecej i wchodzi tam na srednice, ale jeśli nielubisz cieplejszego grania to może po porstu nie Twoja bajka :)

 

Właśnie to mnie intryguje że mimo tej ciepłoty i tego basiora grają całkiem przestrzennie i nie zamulają się.

 

54 minuty temu, KaszaWspraju napisał:

Jak się bas wylewa, to albo tak jest to słabo nagrane albo źródło jest wybitnie nie pasuje. Potężna podstawa basowa jako fundament i wyżej jest tylko lepiej. Przy tej ciepłej sygnaturze, Meze mają tyle szczegółów, dynamiki kiedy trzeba, że to aż dziwne. Niestety chyba z powtarzalnością jest czasami słabo, słucham drugiej sztuki na meecie i grały troszkę inaczej na basie i przestrzeni. Wygrzanie to podstawa i czasami mija chwila zanim uszy się przestawią na granie 99. Jak zakładam te słuchawki słucham więcej muzyki niż na innych.

Bardzo możliwe że S16 im nie służy. Podejrzewam że z X1s jest lepiej. Też lubię mocny dół ale nie tak przesadzony. Kabelek ze srebra też bym im dobrze zrobił oprócz wygrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że basior to jest w Beats'ach.

 

Tutaj oczywiście też jest go trochę, ale nie jest jakiś męczący. Przynajmniej jak dla mnie. Z wcześniejszych opisów spodziewałem się, że będzie naprawdę zalewał, ale okazuje się, że tak nie jest.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

może ktoś po krotce zrobić porównanie mezów do najthołkow - miałem kiedyś okazję, ale meze były wygrzane, a hołki nie - po przeczytaniu tematu z hołkami stwierdzam takie porównanie było mało wartościowe  ponieważ te hołki to ludzie wygrzewają po milion godzin.

mam zgryz - potrzebuje koniecznie drugich słuchawek (żona mi ciągle kradnie meze). chodzi mi po głowie kupienie drugich classicow 99 bo uwielbiam te słuchawy, ale z drugiej strony dwie te same pary w domu ... to kaszana troche :P ale coraz bardziej mnie ta opcja kusi bo widziałem na allegro ktoś sprzedaje nowe meze z 300 stówki taniej niż ze sklepu.

 

chyba, że jeszcze jakieś inne słuchawki grające w taki ciepło-muzykalny sposób. wziałbym już te najthołki, ale ludzie piszą o probleach z górnymi rejestrami.

Edytowane przez navygator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Palpatine napisał:

A to news. Możesz rozwinąć co masz na myśli? W NH góra jest tak aksamitna i szczegółowa, że ciężko pisać o jakichkolwiek problemach.

 

 

Chodzi mi o to, że dużo ludzi na forum oraz w recenzjach wspomina, że hołki grają "ciemno", że "cymbałki, talerze" trochę są wycofane do tyłu, przez co sprawiają wrażenie grających ciemn itp

Dlatego zależy mi na porównaniu z Meze (o których ludzi pisali, że są dość dociążone, ale że grają neutralnie, jasno) - dla mojego słuchu Meze są faktycznie mocno dociążone, ale nie do końca zgadzam, że nie są ani ciemne ani jasne - wg mnie są delikatnie po ciemniejszej stronie. Pytanie czy hołki mają mniej gory niz Meze ? Czy sa duzo ciemniejsze w graniu ?

Ja nie cierpie jasnego, zyletkowego grania (po ultrsaonach ktore kiedys mialem - tragedia) - wiec moze te hołki nie byłyby złe.

 

 

Edytowane przez navygator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem okazje przesłuchać chwilkę Neo - niewygrzane neo oraz niewygrzane classiki z jakiegoś ampa denona (więc źródło dość lipne). Classics mimo pewnych podobieństw to jednak zupełnie inna bajka.

 

1. W neo bas to taka totalna buła, Neo to takie muły przy Classikach  W neo subbas i kopnięcie zlewa się z tym średnim basem. 99 są jednak bardziej "balanced" :)(mimo, że CL mają delikatnie podbity bas, to Neo mają ten bas podbity 3 razy bardziej).

2. Średnica - w neo jest taka ciepło pudełkowa, a w Classicach ciepła ale taka bardziej otwarta i muzykalna.

3. Góra jest zestrojona podobnie - czyli bardzo obecna, ale nigdy nie sybiluzuje ani nie ma cyfrowej naleciałości.

 

Według mnie jednak warto dopłacić te pare stuzłotówek do classiców. Łącza rozrywkę z techniką. Sprawiają przyjemność zarówno w domu jak i na zewnątrz. Neo to takie pójście bardziej w kierunku nowoczesnym. Nie wiem za bardzo dla kogo one bedą dobre - dla audiozwyrodnialców będzie zdecydowanie bas nie do przyjęcią, a dla basolubów w dalszym ciągu tego basu będzie za mało, albo będzie za mało twardy poprzed spore braku w subbasie.

 

przypominam, że porównuje niewygrzane do niewygrzanych, więc jakiś tam sens to ma lub nie :P moje classiki po wygrzaniu stracily sporo basu, wiec i neo pewnie troche zgubia - ale roznica strojenia przetwornika lub drewno vs plastik jest mocno slyszalne - na niekorzysc neo. pomijajac bas - dla mnie najwieksza wpadka w NEO jest srednica - ktora w Classiach sprawia ze gitary i wokale są obecne, takie bliskie - w neo sa pudelkowe.

 

Edytowane przez navygator
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2017 o 10:38, navygator napisał:

 

Chodzi mi o to, że dużo ludzi na forum oraz w recenzjach wspomina, że hołki grają "ciemno", że "cymbałki, talerze" trochę są wycofane do tyłu, przez co sprawiają wrażenie grających ciemn itp

Dlatego zależy mi na porównaniu z Meze (o których ludzi pisali, że są dość dociążone, ale że grają neutralnie, jasno) - dla mojego słuchu Meze są faktycznie mocno dociążone, ale nie do końca zgadzam, że nie są ani ciemne ani jasne - wg mnie są delikatnie po ciemniejszej stronie. Pytanie czy hołki mają mniej gory niz Meze ? Czy sa duzo ciemniejsze w graniu ?

Ja nie cierpie jasnego, zyletkowego grania (po ultrsaonach ktore kiedys mialem - tragedia) - wiec moze te hołki nie byłyby złe.

 

 

Góra absolutnie nie jest wycofana. Jest delikatnie przygaszona aczkolwiek bardzo szczegółowa. To granie z silną podstawą basową o analogowej średnicy i szczegółowej delikatnej górze. Szeroka scena, holografia, efekt 3D to znaki rozpoznawcze. 

Bardzo duży wpływ mają pady: hybrydowe to granie ciemne i gęste, skórzane znika delikatnie pogłos oraz rozjaśnia granie na przełomie niskich i średnich, pady welurowe to znacznie szybsze jaśniejsze granie i jeszcze szerszej scenie. 

Wiem, że mauelvetro słuchał przez weekend Howków na hybrydach i miał Meze na własność. Co napisał przy porównaniu góry pomiędzy tymi słuchawkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ktoś wie może czy jest szansa odsłuchać ich gdzieś w Lublinie lub okolicach? Po opisach sądzę, że raczej nie moje brzmienie, ale wszystkiego w życiu trzeba spróbować, może mnie zaskoczą. Słuchał ich ktoś jak brzmią z pionkiem xdp-100r?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mnie dosięgła klątwa rozklejających sie padów padów, ale panowie z MEZE stanęli na wysokości zadania. kolejny powód by ich pochwalić.

 

Cytuj

 

Thank you for contacting us.
I'm really sorry to hear about the problem you have with the headphones ear pads.
We will send you a replacement pair.
Please email me your current address and we will ship the replacement pair.
If you have any questions or if there is anything else I can help you with, please reach out to me without hesitation.
Best

 

 

 

 

Cytuj

 

Great ! 

 
Thank you for the shipping info.

Please note that the ear pads will be send via post and you will receive them in an envelope via Poczta Polska.

This are our latest ear pads available on the market.
The envelope will be sent tomorrow and should arrive to you in 8-15 days.
Please check with your post office  after 10 - 12 days if you don't receive any news from them.

 

 
Ja polecam. Teraz uskładać na kabel od "Dragona"
cleardot.gif
Edytowane przez KaszaWspraju
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienię źródło na coś z balansem to np:

P3210659.jpg

Srebro, balans, Meze 99 + adapter XLR-2.5mm

 

P3210622.jpg

Balans, miedź, Meze 99

 

http://forum.mp3store.pl/topic/130301-jimmi-dragon-custom-cables/?do=findComment&comment=1342863

 

Tylko pytanie miedź czy srebro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nowe pady dotarły, wysłane 14-go.

IMG_20170622_163745.jpg

 

Jedyna wyraźna różnica to cieńsza gąbka i mniej gęsta, ta czarna na zielonej.

 

Stare pady, teraz trzeba je zkleić

IMG_20170622_192219.jpg

 

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności