Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja otrzymałem nową parę padów od Meze, bo jeden się rozleciał przy zdejmowaniu. Dało się to jakoś naprawić, ale wiadomo, że w domowych warunkach nie wyjdzie idealnie. Słaby klej i według mnie niedopracowana konstrukcja pada...

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka by nie była jakość padów to nie wyglądają tak po wyjęciu z pudełka. Z drugiej strony zafoliować pudło w sklepie też nie problem.

Gdybym miał stawiać, kto zapakował używane słuchawki jako nowe to wykluczyłbym Rumunów.

Edytowane przez artful
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa się wyjaśniła,

 

Sklep w którym kupiłem, polski dystrybutor i support Meze - poinstruowali mnie, żeby przekręcać rotacyjnie aż ten kołnierz wejdzie i wszedł po paru próbach dziś, teraz wygląda ok. Wszyscy zachowali się w porządku. Pudełko wyglądało na zafoliowane oryginalnie. Dystrybutor proponował wymianę na nowe na swój koszt lub zwrot gotówki, sklep też nie robił problemów.

 

Napisał do mnie dyrektor Meze, przeprosił za usterkę, powiedział, że nie będzie to miało wpływu na dźwięk, a jeśli pady się popsują to wymienią mi na nowe, napisał, że czasem tak się zdarzy i że jest to błąd produkcji, która to przeoczyła czy nie wpasowała. Bronił dystrybutora i powiedział, że prawdopodobnie nie będą wysyłać do Polski i sprzedaż będzie u nas tylko za pośrednictwem polskiego dystrybutora, którego notabene nie było na ich stronie, ale właśnie przebudowują stronę i będzie (stąd moja nieufność i wpis na forum w tej sprawie, bo już wcześniej patrzyłem na ich stronę i Polski tam nie było)

 

Dyrektor powiedział, że w nowych dostawach zrezygnowano z tych przezroczystych naklejek na logo futerału i z tego co zrozumiałem ma ich nie być dalej.

 

W takim wypadku nie ma chyba sensu, żeby przysyłali nowy egzemplarz na zamianę? Nie ma to wpływu na odbiór dźwięku, prawda?

Edytowane przez dominikem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku nie ma chyba sensu, żeby przysyłali nowy egzemplarz na zamianę? Nie ma to wpływu na odbiór dźwięku, prawda?

Moim zdaniem nie ma sensu. Jeśli wszystko działa jak należy to nie ma się co stresować.

 

 

Weź nowy.... tylko nie używany przedtem. Co Ci szkodzi.

A po co? Tutaj już wie co ma i jaki jest układ słoi. W nowym może mieć defekt w drewnie (jakiś ślad po sęku czy coś) i co znowu będzie wymieniał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni sami grzecznie to proponują wiec autor postu może skorzystać. To powinna być codzienność i normalność w handlu.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze niestety sprawa lekko wyłupanego logo na futerale, lekko porysowanego i startej delikatnie farby na literze "L" krótszego kabla... trochę za dużo tego, jakości dźwięku nie mam jak porównać, czy jest ok, wiec niestety wymienię.

No chyba, że tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sztuce testowej w Audiomagic też był nierówny kabel. Myślę że pewnie poszła taka partia z małymi wadami konstrukcyjnymi. Ktoś musiał w Meze nie dopilnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt za 1,5 k i takie kwiatki, nie najlepiej to świadczy o Marce :/

Wspomnę o sennkach HD598 nie grające na jeden kanał prosto z pudełka. Niemiecka jakość. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nic cieplejszego niż stock, czyli imo wkładanie grubszej miedzi nie ma sensu.

Ze srebrem nie testowałem, ale teoretycznie to krok w dobrą stronę...

Tylko ważniejsza jest imo wymiana padów na kątowe hm5 - odczułem zmianę na plus jak znajomy odwiedził mnie ze stockami i na chwilę założyliśmy hm5 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu rzuciłem portfelem w monitor i zamówiłem Meze bezpośrednio od producenta. Cenowo żadnej różnicy praktycznie. Jednakże wybrałem to ze względu na mniejsze prawdopodobieństwo tego i słuchawki mogą być używane. No i w takim wypadku to producent bezpośrednio martwi się w przypadku jakichkolwiek problemów a nie nasz polski sprzedawca/dystrybutor.

 

Odnośnie padów to tu na forum czytałem już ze dwie czy trzy opinie o wymianie padów. Opinie "mieszane", żeby nie było. Dlatego na razie będę jechał na oryginalnych. Jedyne co, to mnie trochę kabel denerwuje bo długi, domowy taki. Ale wszystko w swoim czasie.

 

Tylko, cholera, na Słowacji te słuchawki siedzą już od soboty i nie chcą się dalej ruszyć :(:(

 

PS. Widzę crysis94, że też sobie ostrzysz kiełki na Q5 :). To może być naprawdę niezły sprzęt.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu rzuciłem portfelem w monitor i zamówiłem Meze bezpośrednio od producenta. Cenowo żadnej różnicy praktycznie. Jednakże wybrałem to ze względu na mniejsze prawdopodobieństwo tego i słuchawki mogą być używane. No i w takim wypadku to producent bezpośrednio martwi się w przypadku jakichkolwiek problemów a nie nasz polski sprzedawca/dystrybutor.

 

Odnośnie padów to tu na forum czytałem już ze dwie czy trzy opinie o wymianie padów. Opinie "mieszane", żeby nie było. Dlatego na razie będę jechał na oryginalnych. Jedyne co, to mnie trochę kabel denerwuje bo długi, domowy taki. Ale wszystko w swoim czasie.

 

Tylko, cholera, na Słowacji te słuchawki siedzą już od soboty i nie chcą się dalej ruszyć :(:(

 

PS. Widzę crysis94, że też sobie ostrzysz kiełki na Q5 :). To może być naprawdę niezły sprzęt.

Kable są w zestawie dwa : długi i krótki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu przyszły. Dobrze zapakowane. Muszle wydaje mi się, że bez skaz na drewnie, jedyne co to lekko odstają w kilku miejscach pady od drewna, ale tym zajmę się później.

 

Teraz 2 dni wygrzewania na różowym szumie i do roboty :). Nie mogę się doczekać :]

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności