Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki dokanałowe +/- 200zł.


MiD

Pytanie

Cześć!

Potrzebowałbym pomocy w wyborze słuchawek. Chyba najważniejsze - żeby nie były z papieru bo będę je też zabierać na siłownie i do biegania. Brainwavzy tanie się nie rozpadły ale 2 pary poprzednich słuchawek już tak.

Muzyka : Metal i jego najróżniejsze odmiany. Rzadziej muzyka klasyczna + elektroniczna. Zależy mi na dynamicznym dźwięku z odmulonym basem. Bardzo pasuję mi brzmienie Panasoniców rp-htx7 (których używam od kilku lat). Mogłoby być więcej środkowego pasma i dynamicznego mocnego punktowego basu z takim "pier*****" w odpowiednim momencie, które zaraz odpuszcza żeby można było słyszeć reszte pasma. Nie lubię zamulonego dźwięku :)
Gry : Głównie CS:GO ostatnio, żadnych nadzwyczajnych wymagań nie mam. Żeby wszystko było dobrze słychać

Na siłowni często przekraczam dopuszczalne normy głośności i dotychczas kończyło przesterem. Używam Sansa Fuze+ oraz Note 3 do słuchania muzyki "mobilnie" + Premium Spotify albo Flac/320kbp/s. Da się temu jakoś zaradzić?


Myślę, że jakieś 200zł - nie jestem aż tak wybredny. :)

Da radę coś wybrać? :)

Edytowane przez MiD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja ze swojej strony polecam Panasonic HJX5, doki z aluminium, jedyne o co się boję, to dziwny jack (jeśli nie jesteś pechowy i nie gryziesz, nie łamiesz, nie ciągniesz na siłę, to powinien być dobry). Do przesteru nie udało mi się doprowadzić, jeśli źródło wytrzymywało, ale też nie katowałem słuchawek tak, żeby zaraz miały wybuchnąć (tj. nie przekraczałem głośności przy której i tak już słuchawki Ci wydmu****ą mózg nosem). Posiadają dość gruby, miękki, nieplączący się przewód, który nie posiada prawie efektu mikrofonowego. Przestrzegam przed jednym faktem, te słuchawki są dosyć długie i trzeba przynajmniej normalnego ucha, by je wsadzić (od końca tipsu do początku słuchawki około 28 milimetrów), ale dobrze się trzymają w uchu jak wejdą.
Brzmieniowo wypadają tak jak sobie życzysz, są lekko przyciemnione, ale jednak bardziej zasługują na miano "neutralne", jeśli chcesz więcej basu, podkręcasz bas, jak średnie to [...] itd, ale ważna rzecz jest taka, że nie dojdziesz do przesterowania, a same słuchawki grają tak jak piosenka, jeśli jest punktowa, to taki dźwięk będą z siebie wydawać, jeśli piosenka dudni, to te słuchawki też. Jeśli słuchasz metalu, to może słyszałeś "Master Passion Greed" od Nightwish, na samym początku jest swoista esencja uderzania bardzo często i mocno w instrumenty, a te słuchawki nie duszą się i odgrywają dosłownie wszystko, od szarpania gitarą przez centralę do talerzy i żaden dźwięk nie jest pominięty. Tak samo z "Coat of Arms" Sabatonu, pomimo tego, że w tej piosence jest nagromadzony absolutnie każdy dźwięk przez większość czasu, bas potrafi wydmuchać nos, a talerze delikatnie łaskotać uszy.
Najważniejszy jest fakt, że potrafią odegrać wszystko, ale jeśli chcesz bardziej efektowny bas, to musisz go w equalizerze choć trochę podbić, bez tego, one grają jako lekko przyciemnione tylko. Czarno-czerwona(bordowa? raczej) wersja bardzo ładnie i elegancko wygląda, a farba nie odpada i nawet nie widzę zarysowań na słuchawkach, choć czasem lądują w kieszeni z kluczami. Ja jako odtwarzacz mam Sony Z1 Compact, Xonara D1 lub no-name'ową integrę na płycie asusa, ale najczęściej telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności