Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

The Bit Opus#1


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Bo to Opus pierwszy. A jaki będzie 21 ?

 

A czy możesz coś powiedzieć w porównaniu do AK120 MK I ? Czy Opus jest raczej chłodny ? Czy cieplejszy, "analogowy" ?

 

Może zrobią line out programowo ? Jak w AK120 ? Choć u mnie ta opcja działa kulawo. I tak samemu trzeba dać głośność na 100 procent.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jednak stary kalach to juz nie ta liga jeśli mówimy o separacji, dynamice i ilości przekazywanych informacji. "

Hm.. to czemu do tej pory chwalą stare Riio Karmy ?

 

Ale może to sprawa użytych kostek DAC, opampów i pomysłu na ich aplikację. Albo (i tu bym się bał) - coraz bardziej soft zaczyna odpowiadać za brzmienie. I ten zaszyty w kości i ten zewnętrzny, systemowy. Skoro soft, to szkoda,że iRiver nie modyfikuje nim starych AK. Jesli kostki to faktycznie mamy rozwój technologii. Ale tak powinno być. Lepsza technologia - lepsze granie. A nie ciągle bujanie się od ciepły do zimny i zawsze jakieś zarzuty mamy.

Opus idzie więc chyba dobrą drogą. Szkoda,że dodatkowe parametry będą w droższych sprzętach.

 

Myśłisz Adamie o rezygnacji z zakupu ZX-2 na korzyść Opusa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bracie, kawał rzetelnej roboty. Gratuluję, świetny tekst!

 

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-odtwarzacza-the-bit-opus-1/

 

Dziękuję. Trochę martwiłem się o spójność tekstu przez pośpiech w pisaniu, ale chciałem wyrobić się przed meetem, aby ludzie mieli przynajmniej jakiekolwiek generalne pojęcie czego się po nim spodziewać.

 

 

 

Szkoda że zabrakło odniesienia do mojej stajni :) AK :)

Tekst super.

 

Ponieważ nikt nie podesłał go na testy ^_^.

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie mi przeszkadza brak AK do porównania ;). Także też mogę powiedzieć, że wystarczyło napisać Kuba słuchaj chcemy recenzję AK u Ciebie zrobić. Miałbym jednak dzięki temu pewność, że Wasz sklep faktycznie chce ją na łamach AF widzieć, ponieważ z racji naprawdę mocno rozbudowanej kolejki sprzętu czekającego na opisanie, branie jeszcze dodatkowych urządzeń byłoby ponad moje siły. A też nie ma sensu przecież żebym trzymał Wam sprzęt np. dwa tygodnie tylko z tego powodu. Tak samo w przypadku Questyle'a, którego wymieniono także w recenzji. Nie wiem jak z Teaciem, bo nie interesowałem się przyznam tym tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Takie szybkie sprawdzenie po aktualizacji FW i są zmiany, przedewszystkim w kwestii basu, nie jest już tak twardy i trochę mniej zaokrąglony. Druga zmian to że musiałem około 15 poziomów więcej dać na głośności, na poprzednim firmwarze miałem skale głośności ustawioną na około 75 a teraz 91. I chyba trochę lepsza jest rozdzielczość i separacja, ale tutaj mogę się mylić, gdyż go ostatni raz słuchałem wtedy kiedy wyszedł poprzedni update.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Kilka dni temu zatęskniłem za Staxami, ale jako, że pozbyłem się Mojo, jedyne źródło jakie miałem w domu to Opusik, niestety bez line out. Jednak podpiąłem go pod wzmacniacz, odpaliłem głośność na full i ....... petarda. Gra mi to lepiej niż z Mojo, świetna przestrzeń, żadnych ostrości, wszystko na miejscu. No i nie czuję żadnego double ampingu. No właśnie, jakie powinny być słyszalne skutki takiegoż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał nie pytaj siebie co to jest double amping, tylko zapytaj siebie jak dla Ciebie gra. Jeśli nie słyszysz czegoś niepokojącego w dźwięku to tak zostaw i ciesz się muzyką, a szukaj na siłę jakieś wady.

Swoją drogą tak samo miałem że Leckertona używałem jako dac, mimo że nie ma wyjścia słuchawkowego. A dwa z Mojo jak jest wystarczy sobie samemu zrobić test, włączyć tryb line-out a później podgłośnić maksymalnie ciekaw jestem czy usłyszcie jakieś różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał nie pytaj siebie co to jest double amping, tylko zapytaj siebie jak dla Ciebie gra. Jeśli nie słyszysz czegoś niepokojącego w dźwięku to tak zostaw i ciesz się muzyką, a szukaj na siłę jakieś wady.

 

Swoją drogą tak samo miałem że Leckertona używałem jako dac, mimo że nie ma wyjścia słuchawkowego. A dwa z Mojo jak jest wystarczy sobie samemu zrobić test, włączyć tryb line-out a później podgłośnić maksymalnie ciekaw jestem czy usłyszcie jakieś różnice.

 

Ja jestem pewien, że w tym połączeniu jest wszystko ok. Właśnie słucham Oscar Peterson Trio - West Side Story :)

 

Pytałem zupełnie z ciekawości :ph34r:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności