Inszy

The Bit Opus#1

Recommended Posts

Nie znalazłem odpowiedzi w tym temacie (a może nie zauważyłem). Czy Opus#1 po włączeniu (nie wybudzeniu) otwiera się na liście utworów, na pierwszym utworze pierwszego folderu pamięci wewnętrznej, czy też na ostatnio słuchanym utworze?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z tego co pamiętam z #1, to jak słuchasz z pamięci wewnętrznej, to pamięta gdzie słuchałeś. Jak z karty, to przerzucał na pierwszy utwór pamięci wewnętrznej.

Po prostu jak uruchamia się Android, to wczytuje kartę z opóźnieniem, więc program jej na początku nie widzi i wczytuje to co ma dostępne.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Uff. Myślałem, że coś się popsuło. #1 używałem większość czasu bez karty, do #1s włożyłem kartę i z niej głównie korzystam. Stąd pamiętałem, że #1 otwierał się na ostatnio słuchanym utworze. Wniosek jest taki, że najczęściej otwierane foldery warto mieć w pamięci wewnętrznej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli nie używa się go raz od święta, to nie ma sensu go wyłączać. Ma dobry tryb oszczędzania baterii w stanie uśpienia i pamięta wtedy ostatnio odtwarzany utwór niezależnie od miejsca umiejscowienia pliku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mi #1 oraz #1s nie wybuchły ani inaczej się nie zepsuły od tego :) Instrukcja też tego nie zakazuje.

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ktoś wie ile on ma mocy na wyjściu? Bo coś zadziwiająco dobrze sobie radzi z K712.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Normalne - jedna z głównych wad odtwarzaczy Opusa.

I foobar2000 bez problemu konwertuje albumy z CUE na osobne utwory.

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
To normalne że #1 nie czyta .CUE? 
Znacie jakiś dobry program do pocięcia jednego pliku flac na pojedyncze utwory? 
Medieval Cue Splitter

Wysłane z Google Pixel 2 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki już znalazłem XRECODE.

Czy tylko mi się zdarzyło że Opus odmawiał transferu jakiegoś pliku? Za cholerę nie mogę przenieść a plik jest dobry, nie uszkodzony a podczas przenoszenia po porostu przerywa kopiowanie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tylko na kiepskim kablu (np. od telefonu).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
48 minut temu, vonBaron napisał:

Dzięki już znalazłem XRECODE.

Czy tylko mi się zdarzyło że Opus odmawiał transferu jakiegoś pliku? Za cholerę nie mogę przenieść a plik jest dobry, nie uszkodzony a podczas przenoszenia po porostu przerywa kopiowanie.

To, co pisałem dotyczyło się też transferu na kartę, nie tylko pracy jako DAC. Jeszcze gorzej jest z przenoszeniem folderów czy plików w karcie czy pamięci wewnętrznej. Praktycznie działa to ostatnie tylko po podpięciu do Della XPS mojej Żony (Win7).

Dnia 8.01.2018 o 11:01, tarant napisał:

Na jedno warto zwrócić uwagę. Opus#1 jest bardzo wrażliwy na napięcie w usb. Wspominane jest to zresztą w instrukcji. Problemy są w przypadku używania przednich portów usb (zalecane jest korzystanie tych z tyłu kompa,  połączonych z płyta główna krótszymi kabelkami). Spróbuj podłączyć Opusa do huba usb z zewnętrznym zasilaniem ( co najmniej 2A )

Edytowane przez tarant

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Prawda, jeszcze nigdy nie widziałem tak delikatnego urządzenia, boję się oddychać gdy przesyłam pliki do niego...

Zobaczymy co zmieni ten USB HUB gdy w końcu przyjdzie.

Edytowane przez vonBaron

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja tam wolę wyjąć kartę, wpiąć bezpośrednio do lapka i wtedy przerzucam. Może i mniej wygodne, ale bezproblemowe ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
14 godzin temu, murderotic napisał:

Ja tam wolę wyjąć kartę, wpiąć bezpośrednio do lapka i wtedy przerzucam. Może i mniej wygodne, ale bezproblemowe ;)

W moim przypadku też transfer plików jest sporo szybszy. A przy zgrywaniu kilku gb różnica czasu wychodzi liczona w godzinach. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bezpośredni transfer to tylko na dysk wewnętrzny. Na kartę tylko przez adapter.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta