Skocz do zawartości

The Bit Opus#1


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem odpowiedzi w tym temacie (a może nie zauważyłem). Czy Opus#1 po włączeniu (nie wybudzeniu) otwiera się na liście utworów, na pierwszym utworze pierwszego folderu pamięci wewnętrznej, czy też na ostatnio słuchanym utworze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam z #1, to jak słuchasz z pamięci wewnętrznej, to pamięta gdzie słuchałeś. Jak z karty, to przerzucał na pierwszy utwór pamięci wewnętrznej.

Po prostu jak uruchamia się Android, to wczytuje kartę z opóźnieniem, więc program jej na początku nie widzi i wczytuje to co ma dostępne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff. Myślałem, że coś się popsuło. #1 używałem większość czasu bez karty, do #1s włożyłem kartę i z niej głównie korzystam. Stąd pamiętałem, że #1 otwierał się na ostatnio słuchanym utworze. Wniosek jest taki, że najczęściej otwierane foldery warto mieć w pamięci wewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie używa się go raz od święta, to nie ma sensu go wyłączać. Ma dobry tryb oszczędzania baterii w stanie uśpienia i pamięta wtedy ostatnio odtwarzany utwór niezależnie od miejsca umiejscowienia pliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, vonBaron napisał:

Dzięki już znalazłem XRECODE.

Czy tylko mi się zdarzyło że Opus odmawiał transferu jakiegoś pliku? Za cholerę nie mogę przenieść a plik jest dobry, nie uszkodzony a podczas przenoszenia po porostu przerywa kopiowanie.

 

To, co pisałem dotyczyło się też transferu na kartę, nie tylko pracy jako DAC. Jeszcze gorzej jest z przenoszeniem folderów czy plików w karcie czy pamięci wewnętrznej. Praktycznie działa to ostatnie tylko po podpięciu do Della XPS mojej Żony (Win7).

 

Dnia 8.01.2018 o 11:01, tarant napisał:

Na jedno warto zwrócić uwagę. Opus#1 jest bardzo wrażliwy na napięcie w usb. Wspominane jest to zresztą w instrukcji. Problemy są w przypadku używania przednich portów usb (zalecane jest korzystanie tych z tyłu kompa,  połączonych z płyta główna krótszymi kabelkami). Spróbuj podłączyć Opusa do huba usb z zewnętrznym zasilaniem ( co najmniej 2A )

Edytowane przez tarant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, murderotic napisał:

Ja tam wolę wyjąć kartę, wpiąć bezpośrednio do lapka i wtedy przerzucam. Może i mniej wygodne, ale bezproblemowe ;)

W moim przypadku też transfer plików jest sporo szybszy. A przy zgrywaniu kilku gb różnica czasu wychodzi liczona w godzinach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2018 o 23:26, vonBaron napisał:

Prawda, jeszcze nigdy nie widziałem tak delikatnego urządzenia, boję się oddychać gdy przesyłam pliki do niego...

Zobaczymy co zmieni ten USB HUB gdy w końcu przyjdzie.

No i przed chwilą przeniosłem prawie 40GB muzyki za pomocą tego HUBa za jednym zamachem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności