Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

The Bit Opus#1


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, czy ktoś z was korzysta z Opusiątka jako USB-DAC pod Windows 10?

 

Zdaje się, że mam z nim mały problem. System widzi, ale żaden dźwięk nie płynie mimo, że wszystko ustawione jak należy. Soft oczywiście 2.00.07

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystałem i grało to raczej bez problemów. Może kwestia kabla? Mi na tych od telefonów, czytników itp. w ogóle nie chciał grać. Podpiąłem grubego Fonkena i nagle wszelkie dolegliwości jak ręką odjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystałem, znaczy próbowałem. Niestety o ile muzyki można słuchać normalnie to już filmy i YouTube nie da się. Dźwięk i obraz płyną w innym tempie. Pisałem do producenta, napisał że to normalne.

Wysłane z Google Pixel 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma niestety szans na brak opóźnienia, sposób realizacji USB DAC, programowo, za pomocą bridge przez 2 dodatkowe usługi systemowe wnosi latencję i tego nie przeskoczą nijak. Szkoda nawet pisać i prosić, bo to jest w tym przypadku fizycznie nieosiągalne, czyli faktycznie "normalne" w ujęciu producenta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, tak. Teoretycznie każde urządzenie androidowe dałoby się dzięki dodatkowym aplikacjom, odpalonym w formie usług systemowych, przerobić na USB DACa. Ale zawsze będzie przy tym latencja. Czytałem kiedyś jakieś opracowanie na ten temat, już niestety nie pamiętam szczegółów, ale wykorzystują do tego któryś z protokołów sieciowych i robią z USB w urządzeniu coś jak kartę sieciową. A dopiero sprytny sterownik w komputerze umie taką kartę sieciową-audio obsłużyć i wyciągnąć z niej strumień danych.  I przy takiej konwersji nie da się uniknąć latencji, mniejszej lub większej, ale zawsze. Bez obsługi USB Audio na poziomie sprzętowym nie da się tego obejść.

 

EDIT

Jest gdzieś w sklepie Google aplikacja do kupienia, kurcze nie mogę znaleźć teraz. Kiedyś tam na jakimś forum była podlinkowana, dlatego wtedy na to trafiłem, która robi dokładnie to co wyżej opisałem. Instaluje usługę na urządzeniu z Androidem i jest aplikacja/sterownik na PC i w ten sposób przesyła dźwięk, a połączenie między urządzeniami jest po USB, ale nie idzie to przez protokół USB Audio Class 1 ani 2, tylko inaczej, jakimś protokołem sieciowym. Dlatego też czasem potrafi się  sypnąć, jak mu coś nie pasuje w systemie, albo kabel jest nie teges. No i stąd jest latencja. W Opusie na 105% jest to tak samo zrealizowane, tyle że jest to "firmowo", a nie aplikacja firmy trzeciej. W FiiO X7 jest identycznie i też jest latencja.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mimo korzystania z fabrycznego kabla tryb DAC działa mocno niestabilnie. Zwykle się uruchamia, ale zaraz się wywraca albo pojawiają się jakieś zakłócenia w dźwięku. Alien+ działa bez zająknięcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też tak miałem, do czasu kiedy miałem Opusa#1. Trzaski, przerwy.

Trafił do reklamacji (ponad dwa miesiące temu, Audeos), ponieważ w prawym kanale podczas odtwarzania plików oraz pracy jako DAP występował szum, niezależny od poziomu wzmocnienia. Ustępował on w kilka sekund od zatrzymania odtwarzania.

Edytowane przez tarant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wpisuje się do klubu jako nowy użytkownik Opusa #1.

Na którym sofcie działa on jako USB DAC pod W10? 

Teraz doczytałem że i tak nie da się wrócić do poprzedniej wersji softu, kicha. 

Dnia 13.12.2017 o 10:47, SlawekR napisał:

No niestety, tak. Teoretycznie każde urządzenie androidowe dałoby się dzięki dodatkowym aplikacjom, odpalonym w formie usług systemowych, przerobić na USB DACa. Ale zawsze będzie przy tym latencja. Czytałem kiedyś jakieś opracowanie na ten temat, już niestety nie pamiętam szczegółów, ale wykorzystują do tego któryś z protokołów sieciowych i robią z USB w urządzeniu coś jak kartę sieciową. A dopiero sprytny sterownik w komputerze umie taką kartę sieciową-audio obsłużyć i wyciągnąć z niej strumień danych.  I przy takiej konwersji nie da się uniknąć latencji, mniejszej lub większej, ale zawsze. Bez obsługi USB Audio na poziomie sprzętowym nie da się tego obejść.

 

EDIT

Jest gdzieś w sklepie Google aplikacja do kupienia, kurcze nie mogę znaleźć teraz. Kiedyś tam na jakimś forum była podlinkowana, dlatego wtedy na to trafiłem, która robi dokładnie to co wyżej opisałem. Instaluje usługę na urządzeniu z Androidem i jest aplikacja/sterownik na PC i w ten sposób przesyła dźwięk, a połączenie między urządzeniami jest po USB, ale nie idzie to przez protokół USB Audio Class 1 ani 2, tylko inaczej, jakimś protokołem sieciowym. Dlatego też czasem potrafi się  sypnąć, jak mu coś nie pasuje w systemie, albo kabel jest nie teges. No i stąd jest latencja. W Opusie na 105% jest to tak samo zrealizowane, tyle że jest to "firmowo", a nie aplikacja firmy trzeciej. W FiiO X7 jest identycznie i też jest latencja.

Chodzi Ci o Onkyo HF?

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opus#1s działa jako DAC z Win10 (jak dotąd) bez najmniejszych problemów. W instrukcji zaznaczono, że Opus#1 support USC 1.0 (UsbAudio Class 1.0 16bit/ 48 kHz only), nie wiem jak to interpretować, pliki 24/96 też odtwarza. Zero trzasków/przerw (jak dotąd). Czy rzecz leży w sofcie (jest inny), czy w nowych przetwornikach - nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO to wina softu.

Ciekawe czy da się zainstalować firmware z 1s na #1? 

Wina też chyba leży w samym kablu, na tym stockowym nie mogę muzyki przesłać do Opusa bo go nie wykrywa.

Na innym wykrywa go jako USB DAC ale po chwili się rozłącza i ****.

Ciekawe że są stery pod Windowsa dla #2 i #3 a dla 1 już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jedno warto zwrócić uwagę. Opus#1 jest bardzo wrażliwy na napięcie w usb. Wspominane jest to zresztą w instrukcji. Problemy są w przypadku używania przednich portów usb (zalecane jest korzystanie tych z tyłu kompa,  połączonych z płyta główna krótszymi kabelkami). Spróbuj podłączyć Opusa do huba usb z zewnętrznym zasilaniem ( co najmniej 2A )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usb 3.0 Opusowi nic nie pomoże. Zwróciłbym uwagę na zasilacz, tu nie podano ile Amperów daje zasilacz, powinny być 2 (lub więcej),  jak w szybkiej ładowarce. Tak mi w każdym razie doradzono. Kupiłem coś takiego:

http://allegro.pl/aktywny-czarny-hub-usb-2-0-4-porty-z-zasilaczem-i6718323856.html

 

#1s, telefony dyski. zewnętrzne działają z nim bezproblemowo.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności