Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

The Bit Opus#1


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, jarrro napisał:

A mnie ciała szlag trafia, gdy sobie przypomnę, że cena spadła o 1/3...
Ktoś że mnie zrobił durnia

Wysłane z ...
 

w audio tak jest, A$K ładnie przetarł szlaki, reszta miała z górki i ma ..

dopiero na wietrzenie magazynów ceny schodzą do normalnych :) 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 17.03.2017 o 23:02, markdover napisał:

A mi właśnie po aktualizacji softu z 2.00.00 na 2.00.03 funkcja dac usb przestała działać. To znaczy komputer normalnie go wykrywa, ustawiam w opusie odpowiednią opcję i niby wszystko pięknie, ale dźwięku nie ma. Ma ktoś jakiś pomysł?

 

No, wreszcie udało mi się uruchomić funkcję usb dac. Po aktualizacji softu do 2.00.07 zaczął śmigać jak gdyby nigdy nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, markdover napisał:

 

No, wreszcie udało mi się uruchomić funkcję usb dac. Po aktualizacji softu do 2.00.07 zaczął śmigać jak gdyby nigdy nic.

A zauważyłeś może jakieś niuanse pokroju opóźnienie w odtwarzaniu dźwięku na poziomie 1-2 sekund?

 

Dobra, nie obgarniam. Przy muzyce, filach i YT wszystko hula, ale przy graniu w CS:GO dźwięk jest wyraźnie spóźniony o jakieś pół sekundy do sekundy. Chyba muszę poszukać rozwiązania na forum specjalistycznym... No chyba, że ktoś z was miał podobny problem :D

Edytowane przez Vaiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2017 o 15:08, Noah napisał:

jak opus z najnowszym softem porownujac z 2.00.00 ? jakies zmiany w dzwieku? 

 

Dźwiękowo nie dostrzegam żadnych zmian. Czekam natomiast jak na zbawienie na dodanie opcji obsługi plików *.cue. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dzięki Bigmarasowi mam na odsłuchu jednocześnie Opusa#1 oraz Shozy Aliena+.

I pewnie gdyby nie Obcy, to by mi Opus zagrał świetnie. A tak jest lekki mułek z brakami w kontroli nad dźwiękiem. Jednak człowiek do dobrego szybko się przyzwyczaja...

Trzeba iść na odwyk, żeby znaleźć dystans.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2017 o 16:19, Noah napisał:

Ktos pisal , ze na nowym sofcie gra cieplej. Wole sie upewnic zanim wladuje sie na mine

Cały czas się cykam czy wgrywać 2.00.07. Mam 2.00.00 i jest bardzo fajnie z armaturami Q-Jays gen. 2

 

@Inszy

Duże różnice na korzyść Aliena? Może ten "mułek i braki w kontroli" czynią go takim fajnym  muzykalno-alanogowym grajkiem hmmm...

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Inszy napisał:

Dzięki Bigmarasowi mam na odsłuchu jednocześnie Opusa#1 oraz Shozy Aliena+.

I pewnie gdyby nie Obcy, to by mi Opus zagrał świetnie. A tak jest lekki mułek z brakami w kontroli nad dźwiękiem. Jednak człowiek do dobrego szybko się przyzwyczaja...

Trzeba iść na odwyk, żeby znaleźć dystans.

jak zawsze cos za cos... w tym przypadku lepsze SQ (ponoc) ale duzo gorsza obsluga formatow 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KaszaWspraju napisał:

Duże różnice na korzyść Aliena? Może ten "mułek i braki w kontroli" czynią go takim fajnym  muzykalno-alanogowym grajkiem hmmm...

Przechodząc bezpośrednio z jednego na drugi różnica wydaje się duża, jakby grały w innej lidze. Holografia, szczegóły i nasycenie zdecydowanie po stronie Aliena, Tyle że Opus też nie w kaszę dmuchał w kwestii dźwięku i po kilku minutach muzyka na nim brzmi już świetnie :)

Tak na szybko: dźwiękowo lepszy Alien, pod względem oprogramowania bezdyskusyjnie wygrywa Opus (mimo marnego systemowego odtwarzacza), obsługa raczej w kwestii gustu (sam wolę Aliena przez większe przyciski i kółeczko od potencjonometru).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak prawie całą muzykę mam w plikach flac i wav, więc z reguły obsługa formatów mi wisi ;) Ale jak ktoś ma alac czy dużo dsd, to z Alienem się nie zaprzyjaźni. Przynajmniej do czasu jak nie uruchomią funkcji DAC USB, wtedy podpinamy pod telefon i mamy wszystko od ręki (choć to już nieporęczna kanapka). Bardziej bolą inne problemy w sofcie niż formaty.

 

36 minut temu, KaszaWspraju napisał:

Opusa na jakim masz FW?

2.00.00

Edytowane przez Inszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie wiem od czego to zależy, ale czasem przeskakuje, a czasem nie.

 

Mam pytanie odnośnie używania Opusa jako USB DAC. Podpinam pod lapka, odpalam YT i raz, że co kilkanaście sekund słyszę trzaski w słuchawkach to jeszcze jest tak, że obraz nie idzie razem z dźwiękiem. Ma ktoś pomysł dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności