Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tonsil ZG30C114 Mod


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


kolumny po renowacji.Wyjeta zostala pianka,ktora byla juz poprostu do wyrzucenia.


Chcialbym zapytac jaka pianke kupic i jak ogolnie wygluszyc te kolumny.


Graja jak na moje ucho lekko chaotycznie,nie jest to jakas zbita ''masa''


jednak separacja miedzy dzwiekami mogla by byc lepsza.Kabel uzyty to orginalny


kabel Unitry skrocony do ok.1m.Czy da sie cos w tych kolumnach zrobic zeby


poprawic konstrukcje z Wrzesni?


Podlaczam kolumny do Marantza 2215B i niestety do telefonu.


Jak myslicie wina telefonu?(Galaxy trend plus[powerAmp])


Z gory dziekuje za wypowiedzi i porady ;) .


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie telefon to nie jest takie złe źródło, są o wiele gorsze. Powiem otwarcie te kolumny to jedne z najgorszych kolumn jakie można dzisiaj kupić, taka specyfika zestawów tonsila że tak grają, wina głośników i wszystkiego innego po kolei. Postawą zestawu są dobre kolumny następnie wzmacniacz i cd. Wejdźcie na obojętnie jakie inne forum, chociażby AS albo AH, każdy wam to napisze.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem je za astronomiczna sume 72 zl wiec nie sadze zebym przeplacil.To w takim razie co polecacie do tych 350zl?Jako player niedlugo bedzie xDuoo x2.Reszta sprzetu bez zmian ta sama jak w glownym watku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 72zł. za dużo, plus zawieszenia jakie musiałeś kupić to wyszła cię stówka...lepiej już rft trzeba było kupić jakieś to inna klasa dźwięku zupełnie (chociaż i tak nie jest to jakiś kosmos, rft grają porównywalne z b&w dm601 lub tonsilami z białymi gdn 13). Co polecamy...zależy czy umiałbyś sobie sam zrobić kolumny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob se te kolumny i po temacie raczej za 350 ani raczej nawet 650 nie dostaniesz lepszego. Jesli zdedydujesz sie na ten projekt to wzmacniacz najlepiej zeby byl ciepło grajacy z dużą ilością dołu bo te kolumny maja troszke malo wypełnienia na dole (nie mowie o zejściu w dol bo zejscie jak na 16 jest fenomenem) srednica i wysokie to moim zdaniem nic dodac nic ująć.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1882877.html

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 22.12.2015 o 21:16, Oskar2905 napisał:

O 72zł. za dużo, plus zawieszenia jakie musiałeś kupić to wyszła cię stówka...lepiej już rft trzeba było kupić jakieś to inna klasa dźwięku zupełnie (chociaż i tak nie jest to jakiś kosmos, rft grają porównywalne z b&w dm601 lub tonsilami z białymi gdn 13). Co polecamy...zależy czy umiałbyś sobie sam zrobić kolumny?

Specjalnie się zarejestrowałem, żeby odpisać na te "rewelacje". Wiem, że archeologia, ale aż nie sposób tego skomentować.

Które konkretnie RFT? Rzuciłeś jakimś hasłem w eter, a nie wiem czy masz 100% świadomość co piszesz. Miałem np. B9325 Toccata i wcale nie były takie rewelacyjne, bo mocno faworyzowały pasmo średnich tonów, sprawdzały się tylko przy małych głośnościach.

Stwierdzenie "o 72 złotych za dużo" jest doprawdy przesadne... Jeszcze określić jednymi z najgorszych. Określiłbym tak Altusy z tych lat zaburzające kompletnie pojęcie brzmienia Hi-Fi, aniżeli całkiem niezłe za tę cenę ZG30C.

Nie ma co demonizować polskich kolumn z tamtych lat, często wiele ostrej krytyki to zwyczajna nagonka. Tylko po co? By coś udowadniać? Wiele Tonsili z tamtych lat ma swoje zalety, a największa z nich, że kolega za 72 zł i trochę części z własną pracą (chociaż robocizna wcale nie tak droga) słucha muzyki na sprzęcie "słuchalnym", a nie jakieś Dibeisi, ba nawet niższe niemieckie.

PS. Przypomniały mi się jeszcze Heco Phon 2. Kupione z polecenia z innego forum. Po kupnie odsłuch i zaraz zwróciłem -  tania zabaweczka.  Może to brzmi jak fanboy, ale (nie)stety, moje uszy mnie nie oszukują. :) Wróciłem do swoich Tonsili HX 80 od paru ładnych lat użytkowanych z powodzeniem.

Edytowane przez PZ IX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności