Skocz do zawartości

iBasso DX200


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

 

A czy ktoś ma możliwość porównania DX200 do Cayin I5? Nawet z pamięci?

 

Ja miałem kiedyś Cayina I5 a teraz mam DX200 (dopiero 30h wygrzewania).

Z pamięci: to inna liga. Cayin był miękki, słodki, misiowaty. DX200 jest dużo bardziej wyraźny i szybki.

Jeśli tylko budżet Ci pozwala to się nie zastanawiaj.

 

 

pierwsze primo to wrzućcie sobie najnowszy soft, potem reset fabryczny

potem tidal apk

czyta karty fat32 256gb bez problemu

a niewypalony magicznym kablem gra super, więc można grzać słuchając

 

Odczytał Ci najnowszy soft 1.3.60?

Mi wyrzucił błąd.

Trzeba tego zipa raz rozpakować i z katalogu po rozpakowaniu skopiować... zipa na kartę sd i wtedy dx200 rozpozna swój soft...

spakowali go dwa razy głąby...

Ja widzę większą poprawę w dźwięku po upgrade do 1.3.60 niż od wygrzewania.

Miałem Caina przez kilka miesięcy i fantastycznie zgrywał mi się z Aune B1. Teraz szukam czegoś nowszego ale nie wiem czy nie skończy się na powrocie do Cayina bo DX200 trochę przekracza budżet.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Caina przez kilka miesięcy i fantastycznie zgrywał mi się z Aune B1. Teraz szukam czegoś nowszego ale nie wiem czy nie skończy się na powrocie do Cayina bo DX200 trochę przekracza budżet.

Słyszałem Aune, ale chyba nie w zestawieniu z Cayinem.

Porównaj na papierze moc wyjściową DX200 i Aune B1. DX200 też jest w klasie A i moc ma naprawde sporą.

No i spróbuj przed zakupem porównać jak gra Cayin + Aune + Twoje słuchawki vs sam DX200 + Twoje słuchawki.

Myślę że DX200 ma szanse sam zagrać lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Miałem Caina przez kilka miesięcy i fantastycznie zgrywał mi się z Aune B1. Teraz szukam czegoś nowszego ale nie wiem czy nie skończy się na powrocie do Cayina bo DX200 trochę przekracza budżet.

Słyszałem Aune, ale chyba nie w zestawieniu z Cayinem.

Porównaj na papierze moc wyjściową DX200 i Aune B1. DX200 też jest w klasie A i moc ma naprawde sporą.

No i spróbuj przed zakupem porównać jak gra Cayin + Aune + Twoje słuchawki vs sam DX200 + Twoje słuchawki.

Myślę że DX200 ma szanse sam zagrać lepiej.

No Aune miałeś na pewno później niż Cayina :) Wydaje mi się że C5 z DACiem może brzmieć podobnie więc możemy w przyszłym tygodniu zrobić porównanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest pewnie z 50h, ciekawie to gra fajna duża przestrzeń, zero ostrości dużo detali

jak oni to zrobili, chyba te nowe kości coś tu pomogły. Jutro szukam kabelka do line out.

Jak Twoim zdaniem "Qper" wypada na jego tle? Duża przepaść między nimi?

Edytowane przez MGH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam bezpośredniego porównania, więc to nie będzie miarodajne.

Jedyne co mogę napisać to że scena jest większa (szerokość i głębokość).

na jakim odtwarzaczu słuchasz dx200, pod androidem czy MangoOS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to jest pewnie z 50h, ciekawie to gra fajna duża przestrzeń, zero ostrości dużo detali

jak oni to zrobili, chyba te nowe kości coś tu pomogły. Jutro szukam kabelka do line out.

Jak Twoim zdaniem "Qper" wypada na jego tle? Duża przepaść między nimi?

 

 

Czemu zakładasz, że w ogóle jest przepaść albo że DX200 jest lepszy?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie mam bezpośredniego porównania, więc to nie będzie miarodajne.

Jedyne co mogę napisać to że scena jest większa (szerokość i głębokość).

na jakim odtwarzaczu słuchasz dx200, pod androidem czy MangoOS
android.

 

sprawdź Mango

UPS chyba zaskoczenie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No to jest pewnie z 50h, ciekawie to gra fajna duża przestrzeń, zero ostrości dużo detali

jak oni to zrobili, chyba te nowe kości coś tu pomogły. Jutro szukam kabelka do line out.

Jak Twoim zdaniem "Qper" wypada na jego tle? Duża przepaść między nimi?

 

 

Czemu zakładasz, że w ogóle jest przepaść albo że DX200 jest lepszy?

 

Wiem, wiem... każdy ma swoje preferencje SQ. Z "Qpera" pod tym względem jestem zadowolony. Inne kwestie przemilczę ;).

Po prostu zakładam, że następca kultowego DX100 powinien być jeszcze bardziej kultowy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boję się że nie będzie. To już nie te czasy. Wtedy DX100 był nowatorski , napędzał duże nauszniki. Teraz takiego sprzętu jest sporo. Natomiast dobrze będzie jak będzie DOBRY i niekontrowersyjny. Żeby miał swoje określone cechy dżwiękowe (nie zmieniał radykalnie SQ pod wpływem zmian w oprogramowaniu)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was patrzył na czas pracy aku ? Mi wychodzi na adroidzie i wpiętym magicznym kabelku do wygrzewania niecałe 8 h , a więc moim zdaniem słabo.

Edytowane przez wegiel21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiio X7 , Onkyo też dłużej działało mi . Nie było to dużo dłużej ale jednak :)

 

DX200 ma kość daca dedykowaną do stacjonarnego sprzętu i bardzo mocny wzmacniacz, przy takiej konfiguracji czarny scenariusz mówił o 5-6 godzinach pracy, jak masz 8 to superowo. Nie więcej niż 2-3 lata temu wszyscy się jarali że cowon plenue p1 ma aż 2Vrms na wyjściu a dx200 ma 3Vrms w niezbalansowanym i 6Vrms po balansie. O czym tu mowa ;) Jeśli liczyłeś na długi czas pracy to trzeba było wziąć cowona plenue D

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was patrzył na czas pracy aku ? Mi wychodzi na adroidzie i wpiętym magicznym kabelku do wygrzewania niecałe 8 h , a więc moim zdaniem słabo.

kabelek ciągnie więcej prądu niż słuchawki, także jest dobrze.

sprawdź na Mango czystym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Powinni jako opcję dodać dedykowany Powerbank.

 

Zombiaki astella i apple się pewnie zdziwią ale nie wszystko musi być "dedykowane", na alledrogo jest 368 stron z powerbankami do wyboru ;)

 

 

Przepraszam - kogo nazywasz "Zombiakiem" ?

 

Pytanie o dedykowany powerbank wbrew pozorom nie jest złośliwe. Sam pytałem o jakiś , który nadałby się do połączenia z AK300. A "dedykowany" oznacza rodzaj modułu, do których podobno DX200 jest przystosowany. Tak samo mogliby w takim module umieścić modem GSM/LTE do netu co załatwiałoby sprawę grania na Tidalu bez WIFI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz czemu tego nie zrobią? Bo nazywało by się to IBassophone dx200 i w sądzie z japkami by dochodzić musieli sprawiedliwości :) bo od paru lat literka 'I' z przodu kojarzona jest z japkiem

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Powinni jako opcję dodać dedykowany Powerbank.

 

Zombiaki astella i apple się pewnie zdziwią ale nie wszystko musi być "dedykowane", na alledrogo jest 368 stron z powerbankami do wyboru ;)

 

 

Przepraszam - kogo nazywasz "Zombiakiem" ?

 

Każdego kto godzi się na zakup dodatkowych akcesoriów za idiotyczne ceny do zamkniętego a więc zacofanego ekosystemu, a co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności