Skocz do zawartości

iBasso DX200


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

tylko smartfona o takiej grubosci i ciezarze to slabo :)

poza tym cos nie widze zeby potem szybko producenci doszli do takeigo poziomu jak obecne smartfony w innych niz dzwiek kategoriach - chocby aparat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś pancerne CATy podobne wymiary :P (narzut marki też podobny...)

 

Pewnie nie mógłby to być w pełni produkt firmy audio, a w ramach współpracy. Poświęcenie jakości dźwięku/mocy początkowo będzie, ale DAPy raczej stracą sens - już teraz modele z Wi-Fi są niebezpiecznie blisko smartfona, szczególnie o wymiarach DAPów Sony. Z drugiej strony, audiofilia to pewnie dalej nisza dla producentów smartfonów. Stąd bardziej atrakcyjna jest współpraca z Beats Audio czy JBL, niż jakimś tam Astell&Kern :)

 

No i Oppo ma chyba predyspozycje. Słuchał ktoś R7 lub innych? Dobrze to gada?

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAPy to będzie kiedyś skansen - smartphony zastąpią wszystko - audio, foto, terminalne itd. - ale za ile lat zrobią to naprawdę dobrze to trudne pytanie - bo zrobienie dobrego szkła/obiektywu do profesjonalnego aparatu to jest sztuka, a zrobienie go w mikroskali to już narazie abstrakcja...

 

DX200 - od razu z grubej rury nazwa, że niby 2x leszy od DX100? :)

 

mi oczywiście podoba się nr 1, a w kieszenie chciałbym nr 3

 

 

eh, chyba się X7 nie nacieszę zbyt długo, bo jak DX200 będzie dobrze wyceniony i zagra zgodnie z nazwą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś info o Wi-Fi w DX200 jest? Byłby strzał w kolano, jakby miał nie mieć. Wiem, że to wstępne rendery, ale soft na ekranie niby w stylu DX80, więc raczej wyklucza Wi-Fi.

 

Co do nazwy - racja. IBasso chyba trochę się gubi z logotypami (co chwilę inny) i nazwami. DX80 budzi wątpliwości, może DX200 wcale nie będzie > DX100 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odchudzanie smartfonów powoduje, że brakuje miejsca na części "audiofilskiego" toru a skoro nawet tacy znawcy jak Wy używacie Spotify i Tidala to producenci telefonów olewają Audio.

Jak widać nie opłaca się produkcja choć jednej odmiany telefonu z Audio na poziomie AK. No chyba, że V10 od LG jest bliski playerów Fioo czy iBasso.

 

Może jakiś Chińczyk zacznie robić "nakładki " audiofilskie AMP/DAC do flagowców ? Ale jak teraz nie da się zdjąć tylnej klapki w Samsungach to też nic z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zaczynają być i to chińskie :)

 

ES9018K2M High-end DAC chip

OPA1612 Professional audio amplifier

NXP PBSS Transistor

 

Tylko trudno powiedzieć czy to DAP stał się smartfornem czy smartfon DAPem ;)

 

 


Ciekawe ile jeszcze pożyją DAPy, kiedy staną się już smartfonami.

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odchudzanie smartfonów powoduje, że brakuje miejsca na części "audiofilskiego" toru a skoro nawet tacy znawcy jak Wy używacie Spotify i Tidala to producenci telefonów olewają Audio.

Jak widać nie opłaca się produkcja choć jednej odmiany telefonu z Audio na poziomie AK. No chyba, że V10 od LG jest bliski playerów Fioo czy iBasso.

Może jakiś Chińczyk zacznie robić "nakładki " audiofilskie AMP/DAC do flagowców ? Ale jak teraz nie da się zdjąć tylnej klapki w Samsungach to też nic z tego.

Przecież chińczyki od Meizu czy Xiaomi na Sabre, czy Samsungi na Wolfsonie już całkiem nieźle grają, a jako transport też ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co bić piany, jak Ibasso dalej będzie kombinować z oprogramowaniem jak do tej pory to zwolenników sobie nie przysporzy.

Szkoda kasy wydawać .

Poza tym i uj..steczka mi z tego jak ciągle padaka ze słabą batką .

Wczoraj słuchałem nowego Soniacza Z2 i tak się składa ,że porównywałem z moim Calyxem , DX90 i kolegi DX100 ..no i ?...

Ano to ,że Sony dźwiękowo , pod kątem obsługi i baterią je zjadło nie pozostawiając suchej nitki .

Do tej pory krytykowałem Soniacza zwłaszcza wersję 1 , ale tu cóż pokornie stwierdziłem ,że wymiata i tyle w temacie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hatori77

Tak na szybkiego nie ma co porównywać, szybkie ocenianie zazwyczaj nie przekłada się później na werdykt końcowy. Jakoś nie chcę mi się wierzyć ze na biegu można wyłapać zwycięzcę między tymi DAPami

 

mobilnie...

Edytowane przez Teti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ankiecie jak na ten moment wygrywa numerek 3, więc focisze ukazują tylko jedną z możliwości (2), taki o prototyp.

 

Chciałbym zobaczyć real foto wersji 3, bo ona jest najbardziej prawdopodobna :)

To jest opcja numer 1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności