Recommended Posts

7 godzin temu, Dariusz01 napisał:

Ćwiczę DX200 nowym AMP3. Niby różnice subtelne, ale jednak zauważalne. Jest odrobinę łagodniej, nie tak dosadnie w górze pasma a tym samym głębiej na dole i z lepszą artykulacją basu. Wokale zyskują. Z drugiej strony - to nie jest nowa wyższa jakość, po prostu odrobinę inny sposób prezentacji i dalej można lubić AMP1.

Zastanawiam się natomiast jak można wykorzystać wyjście Line Out oparte na 4-pinowej dziurce 2,5 mm, a wiec bez tzw masy (ground).

Pewnie można podłączyć do zbalansowanego zewnętrznego wzmacniacza.

Jak tak podpinam Amp1 do Alo Continental Dual Mono.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 12.12.2017 o 16:20, konrad_a napisał:

Pewnie można podłączyć do zbalansowanego zewnętrznego wzmacniacza.

Jak tak podpinam Amp1 do Alo Continental Dual Mono.

No i tu pojawiają się wątpliwości. Na marginesie - AMP 1 ma chyba LO niezbalansowane. Wejścia we wzmacniaczach zbalansowanych oprócz dwóch pinów dla sygnału mają trzeci pin dla masy (GND). Tego nie mamy na wyjściu z DXa. Czy można to zignorować? A&K jednak proponuje specjalną wtyczkę w takim wypadku, która masę łączy w  wyjściu niezbalansowanym a sygnał czerpie ze zbalansowanego. Gdzieś tam się doczytałem, że prowadzenie masy we wzmacniaczu mocy, może być problemem w takim wypadku i najbezpieczniejsze są fizycznie odseparowane monobloki. Także mam watpliwości, bo pewnie za mało wiem w tej materii. Najchętniej sprawdziłbym takie podłączenie do jakiegoś zbalansowanego wzmacniacza słuchawkowego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 13.12.2017 o 17:55, Dariusz01 napisał:

No i tu pojawiają się wątpliwości. Na marginesie - AMP 1 ma chyba LO niezbalansowane. Wejścia we wzmacniaczach zbalansowanych oprócz dwóch pinów dla sygnału mają trzeci pin dla masy (GND). Tego nie mamy na wyjściu z DXa. Czy można to zignorować? A&K jednak proponuje specjalną wtyczkę w takim wypadku, która masę łączy w  wyjściu niezbalansowanym a sygnał czerpie ze zbalansowanego. Gdzieś tam się doczytałem, że prowadzenie masy we wzmacniaczu mocy, może być problemem w takim wypadku i najbezpieczniejsze są fizycznie odseparowane monobloki. Także mam watpliwości, bo pewnie za mało wiem w tej materii. Najchętniej sprawdziłbym takie podłączenie do jakiegoś zbalansowanego wzmacniacza słuchawkowego.

Continental dual mono jest zbalansowany. 

Czy takie podłączenie od wyjścia zbalansowanego dapa, do zbalansowanego wejścia wzmiacniacza może skutkować jakimś uszkodzeniem. Czy tylko "sonicznie" nie jest to do końca poprawne ? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
11 godzin temu, stefanbat napisał:

Continental dual mono jest zbalansowany. 

Czy takie podłączenie od wyjścia zbalansowanego dapa, do zbalansowanego wejścia wzmiacniacza może skutkować jakimś uszkodzeniem. Czy tylko "sonicznie" nie jest to do końca poprawne ? 

Ten Continental ma chyba wszystkie możliwe warianty złącz, przy czym należy chyba odróżnić dwa zagadnienia - budowę urządzenia i typ transmisji sygnału/tył złącza. Jeśli wysyłamy sygnał analogowy zbalansowany z wyjścia zbalansowanego 2,5 cztero-pinowego źródła do wejścia wzmacniacza również 2,5 w Alo Audio (a takie jest) - to trudniej o poprawniejsze połączenie. Jeśli żródłem jest typowe 3,5 trzy-pinowe i odbiornikiem również 3,5 trzypinowe (a takie w Alo Audio też jest) to sygnał raczej nie jest zbalansowany, ale to akurat nic nie szkodzi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nowy FW 2.8.198.

Improvements with this firmware:

1. A new boot up video is added.
2. Rectified the bug that the first 0.2 second at the beginning of a song was missed.
3. Improved the ISO support. Now select an .iso file from directory view and the tracks will be  
displayed. (Android OS)
4. Rectified the bug that when a long press was used to add the whole folder into a playlist, if the 
folder contained a cue, and the cue had several tracks, then the tracks would be repeatly added 
into the playlist several times. (Android OS)
5. Rectified the bug that when the track is longer than 40 minutes, only the first 40 minutes would be 
played. (Android OS)
6. Rectified the bug that when there is no Micro SD card inserted, the OTG device would not be 
viewed when it was connected. (Android OS)
7. Added the function to scan the OTG device. (Android OS)
8. Rectified the bug that auto-mute function is closed after reboot.
9. Rectified the bug that after a long press and the pop up window is displayed, pressing the area 
outside the pop up window didn't close the pop up window. (Mango OS)
10. Improved support of some multi channel music formats.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta