Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DX200


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden aspekt to możliwość realizacji tego typu transmisji danych przez sam moduł bluetooth, a drugi to system z odpowiednimi kodekami aby tę transmisję obsłużyć. Jak widać w DX200 jest zaimplementowany moduł obsługujący APTX oraz LDAC tylko system do tej pory nie potrafił tego obsłużyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, zdziniu33 napisał:

A nie musi być czasami jakiś chip odpowiedzialny za to przesyłanie ?

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

 

głowy nie dam, ale chip dopiero do aptxHD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spawn napisał:

 

Patrząc po innych urządzeniach które nie miały po czym nagle dostają obsługe Aptxhd czy LDAC to jest wyłącznie zależne od oprogramowania.

 

aptx i ldac to kodeki

ale do aptxHD trzeba już chyba kawałka kostki od qualcomm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mykupyku napisał:

 

aptx i ldac to kodeki

ale do aptxHD trzeba już chyba kawałka kostki od qualcomm

 

Jestes pewien? Wm1a i z dostaly aptx i aptxHD w updejcie po poltorej roku od debiutu. Sa zdjecia plyty glownej z kazdej strony i nie ma tam zadnej kostki qualcomma.

 

IMAG6799~01~01.jpg

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo miały odpowiedni chip, większość ( jeśli nie wszystkie od BT 4,0= mają zaimplementowane w chipach kodeki. Później kwestia tylko oprogramowania by używać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu jest to przetwarzanie czy nie bo już się pogubiłem ?

 

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

Pytanie może troszkę inne

 

 

Czy ktoś próbował podlaczyc grajka pod telefon jako dac ? W Fiio x 7 mogłem to zrobić, ale tutaj nie mogę ?

 

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Spawn napisał:

 

Jestes pewien? Wm1a i z dostaly aptx i aptxHD w updejcie po poltorej roku od debiutu. Sa zdjecia plyty glownej z kazdej strony i nie ma tam zadnej kostki qualcomma.

 

IMAG6799~01~01.jpg

 

no nie jestem pewnien, dlatego napisałem chyba :)

 

gdzieś na HF w jakiejś dyskusji mi mignęło, jak producent stwierdzał, że aptxHD się nie da, bo nie ma chipa w dapie, ale aptx się da samym softem

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mykupyku napisał:

 

no nie jestem pewnien, dlatego napisałem chyba :)

 

gdzieś na HF w jakiejś dyskusji mi mignęło, jak producent stwierdzał, że aptxHD się nie da, bo nie ma chipa w dapie, ale aptx się da samym softem

 

 

Paul to pisał i na HF i chyba na FB. Nie jestem pewien, czy sam nie pytałem o tego rodzaju kwestię, a o lepsze codeci BT pytało już wiele osób. Jak dla mnie świetna sprawa, bo funkcjonalność rośnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, zdziniu33 napisał:

Podaj proszę link do bety Fitzera

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

http://www.fidelizer-audio.com/ibasso-dx200-oreo-8-1-purist-rom-beta-version-released/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zdziniu33 napisał:

Pytanko , jaka jest różnica między oficjalnym romem, a tym?

 

Technicznie to jak pod linkiem:

 

-Play Store added (Not working yet. I recommend Yalp Store for now)
-Apollo – Fidelity Edition from https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/apollo-music-player-fidelity-edition-t3038629 included
-Revamped MangoPlayer UI with improved user experience
-build.prop tweaks for better video and storage performance and improve battery life
-Audio engine optimized for only audio playback (EQ/Gaplass features work)

 

Z technicznych wad to oficjalne auto-aktualizacje OTA od iBasso nie działają - musisz ręcznie wgrywać kolejną wersję Fidelizera.

Podobnego mod-a robi lurker ale jeszcze nie ma wersji na 8.1

 

A jeśli pytasz o uszy to jak pisałem - lepiej niż na oficjalnym.

Edytowane przez konrad_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem o którym pisałem powyżej jest związany z zarejestrowaniem urządzenia 

Cytat jak niby można to zrobić :

 

 

Operacja jest relatywnie prosta, bo wymaga tylko podłączenia telefonu (z aktywnym trybem debugowania)do komputera i skorzystanie z polecenia/programu ADB (dostępnego np. w oficjalnej paczce prosto od Google):

adb root
adb shell 'sqlite3 /data/data/com.google.android.gsf/databases/gservices.db "select * from main where name = \"android_id\";"'

Tak uzyskany kod wystarczy wprowadzić na stronie „rejestracja urządzenia”. Od tego momentu urządzenie będzie traktowane jako certyfikowane, a więc będzie można korzystać z usług Google (np. Google Play).

Na koniec raczej nieistotna uwaga – przynajmniej dla przeciętnego użytkownika telefonów: w ten sposób możemy przypisać (i niejako certyfikować) do 100 urządzeń a naszym koncie. Więc jeśli np. nie zamówiliście akurat kontenera z niecertyfikowanymi telefonami, to ta restrykcja powinna być dla Was niezauważalna… ?

 

 

Może ktoś mi objaśni ?

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Cię denerwują notyfikacje o zalogowanie to jest na to proste obejście - wchodzisz na górze w notyfikacje, trzymasz palec dłużej na aplikacji i wyłączasz dla niej notyfikacje.

 

Zalecenia które podałeś powyżej spróbowałem - zarejestrowałem DX200 z 8.1 w Google i notyfikacje ustąpiły. To niestety za mało bo w ROMie iBasso i Fidelizer nie ma Play Store. Store to serwis systemowy i nie da się tak po prostu go zainstalować przez .apk. Można przez recovery, ale tu też trzeba mieć pełne recovery / busybox / root-a a z tego co wiem DX200 / 8.1 zrootowany jeszcze nie jest. Trzeba poczekać na root-a żeby PlayStore ruszył na 8.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, konrad_a napisał:

Jak Cię denerwują notyfikacje o zalogowanie to jest na to proste obejście - wchodzisz na górze w notyfikacje, trzymasz palec dłużej na aplikacji i wyłączasz dla niej notyfikacje.

 

Zalecenia które podałeś powyżej spróbowałem - zarejestrowałem DX200 z 8.1 w Google i notyfikacje ustąpiły. To niestety za mało bo w ROMie iBasso i Fidelizer nie ma Play Store. Store to serwis systemowy i nie da się tak po prostu go zainstalować przez .apk. Można przez recovery, ale tu też trzeba mieć pełne recovery / busybox / root-a a z tego co wiem DX200 / 8.1 zrootowany jeszcze nie jest. Trzeba poczekać na root-a żeby PlayStore ruszył na 8.1

Dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już add-on do 8.1 z root-em (Magisk) i Google Play od lurker0 (na razie nieoficjalny - trzeba mu wysłać PM na head-fi).

U mnie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako, że kupiłem tego grajka chciałbym się podzielić moimi odczuciami .

 

Przesiadłem się z Fiio x7 + am3, am5.

Przed zakupem miałem mały dylemat, aby czasami nie było bardzo podobnie, a tym bardziej tak samo . W końcu podobny chip tylko, że w ibasso są dwa .

Na miejscu gdy byłem na odsłuchu dużej różnicy nie było, ale były mało zauważalne . Natomiast od razu brzmienie ibasso spodobało  mi  się. 

Tyle jeśli chodzi o mały wstęp .

Platforma testowa :

Ibasso z dołączony wzmacniaczem + RHA CL1 z kablem od JD na srebrze .

 

Skupię się na różnicach, które zauważyłem .

 

Scena : Fiio grało na tych słuchawkach jakby dźwięk był przyklejony do głowy . Ibasso otworzył granice sceny - dźwięk jest szerzej podawany .

Separacja : Dead can dance : "Song of The Nile" : Nie spodziewałem się, że odkryję ten utwór od nowa , piękna separacja wszystkich instrumentów . Ten utwór nazywam skończonym : stworzyli coś czego już nie da się poprawić i dźwięki są na swoim miejscu tworzą całość . 

Album z plikami 24 bit - Diana Krall " From This Moment On" został podany nadzwyczaj rozdzielczo. Fortepian , sekcja dęta, no i głos Diany zostały podane tak jakby się było  sam na sam z wokalistką .

Niskie tony - na tych słuchawkach są raczej konturowe, ale są pięknie zaznaczone . Słuchając Depeche mode " Sweetest Perfection" można poczuć jak wokalista śpiewa schodzi bardzo nisko w rejestrach - pięknie !

Wysokie tony są bardzo rozdzielcze, ale słuchawki te grają bardzo rozdzielczo w sekcji wysokich tonów .

 

Reasumując jestem bardzo zadowolony z zakupu z Ibasso . Jest progres w stosunku do Fiio X7 . Nie mogę się rozstać z grajkiem zabierając go nawet do samochodu .

Planuję kupić sobie do niego AMP8 . Duża przyjemność w słuchani muzyki na tym grajku . Jest to na pewno granie, które zadowoli kogoś kto szuka grania wciągającego i szukającego nowych nie słyszanych do tej pory dźwięków .

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł oficjalny upgrade modu lurkera z 008 do 009 (mod dodający Google Play do 8.1 beta):

https://github.com/Lurker00/DX200-Firmware-Add-on/releases

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie, czy ktoś na androidzie oreo 8.1 też zmaga się z problemem przerywającego wifi? Niestety u mnie jest to na tyle częste zjawisko, że korzystanie z Tidala jest niemożliwe... Testowałem w różnych sieciach wifi i za każdym razem to samo. Dodam, że jest to nowy egzemplarz DX200, który otrzymałem 2 tygodnie temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności