Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DX200


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę przyznać, że AMP8 mocno podciąga DXa, przestrzeń robi się beskresna w dodatku tam gdzie trzeba. Nie słuchałem innych AMPx więc nie wiem co dają, ale tu jestem mocno zaskoczony. Teraz niestety trzeba pozmieniać wtyki na większe. Przy okazji dziękuję @szugary68 za pomoc w zdobyciu AMP8.

Edytowane przez saudio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzięli dobry przykład z Sony z tymi gniazdami 4.4. na razie może jeszcze mało popularne rozwiazanie, ale ja nigdy nie mogłem zrozumieć zastosowania rozwiązania 2.5. Zwłaszcza kiedy chcemy mieć kabel 8 żyłowy to powodzenia dla kogoś kto ma ten kabel wlutować do wtyku. Do tego dochodzi sama wytrzymałość wtyków 2.5, której bardzo daleko do rozwiązania 4.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, saudio napisał:

Muszę przyznać, że AMP8 mocno podciąga DXa, przestrzeń robi się beskresna w dodatku tam gdzie trzeba. Nie słuchałem innych AMPx więc nie wiem co dają, ale tu jestem mocno zaskoczony. Teraz niestety trzeba pozmieniać wtyki na większe. Przy okazji dziękuję @szugary68 za pomoc w zdobyciu AMP8.

 

najkrótszy przewodnik po AMPx:

AMP8>AMP7>AMP4>AMP4s>AMP6>AMP5>AMP3>AMP2>AMP1

 

jak ktoś lubi mocną analizę to AMP1 wyżej

od AMP2 robi się analogowo

AMP6 jest najgładszy, ale z detalem i dynamiką

najmocniejszy bal. AMP8, najmocniejszy SE AMP5

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, saudio napisał:

Ale z Sówkami to ten AMP8 się nie lubi.

Mam to samo z AMP6. Tiny , które świetnie zgrały się z dx 90, tu zupełnie nie zachwycają. Wiem , nie ten przedział cenowy,ale doznania podobno odgrywają tu kluczową rolę.

Edytowane przez szugary68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie ma żadnych dobrych przewodników po AMPach. Synergia ze słuchawkami nie jest gwarantowana, a sprawdzam już od dłuższego czasu  Amp3 i Amp4s, miałem też na próbę Amp4.

Powiedziabym (może trochę na wyrost), ze wraz z przyrostem numeru spada uniwersalność ale niektóre połączenia potrafią zachwycić (oczywiście subiektywnie). Genialnie sprawdziły mi się poczciwe beyery T5v2 z AMP4s. Holografia, barwa i wspaniale wokale. Powiedziałbym, ze tymi słuchawkami to poziom Hugo (z którym tez grają rewelacyjnie) Z kolei Amp 3 to taki allrounder- z wszystkim co podpiąłem zagrał bardzo fajnie i równo i lepiej niż Amp1 po balansie. Bezpiecznie ale może bez ekscytacji. Natomiast miłym zjawiskiem okazało się symetryczne LO w Amp3, dla którego doświadczalnie sporządziłem kabelek symetryczny zakończony dwoma xlr-ami i podpiąłem DXa w roli źródła zbalansowanego do raczej niezłego symetrycznego wzmaka tj.do Bouldera. Niezły mezalians, ale ta mała cegiełka zagrała na poziomie przyzwoitej średniej klasy CD (pliki Wave). Jednak te kości, które wstawili do DX200 robią robotę. To mogłoby wskazywać, że DX z symetrycznym LO w AMP3 może posłużyć także za niezłe żródło sygnału analogowego do symetrycznego wzmaka słuchawkowego ,  ale to jeszcze do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Godzinę temu, Spawn napisał:

Screenshot_20180906-190048.png

 

@mykupyku jedzie juz taki do Ciebie? ;)

 

Ti to była krótka seria - coś ok 70 sztuk.

Nie da się go już kupić.

Jak wrzucisz do koszyka to zobaczysz cenę: 9999 USD (37 tyś zł)

Normalnie był za ok 1700 USD.

Podobno Amp1 Ti z zestawu gra na poziomie Amp8.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2018 o 19:03, Spawn napisał:

Screenshot_20180906-190048.png

 

@mykupyku jedzie juz taki do Ciebie? ;)

 

wersji Cu złotej za 3,5 tys. $ było 22 sztuki, większość dla przyjaciół marki

wersji Ti tytanowej było 66 sztuk po 1,7 czy 1,5 tys. $ do kupienia na stronie firmowej i... poszły w 1,5h

 

w każdej wersji zmieniono nie tylko obudowę ale i sporo bebechów, także w AMPach...

 

no nie dało się kupić...

 

dzwięk był opisywany na hedfajce, oczywiście że super i extra - no ale to raczej ciekawostki, bo posłuchać mogło niecałe 100 osób, chyba nawet ani sztuki nie wysłali nikomu do recenzji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Używam amp7 na dx150

Ogólnie podobny do amp8 ale trochę mniej mocy i brak balansu daje trochę mniejszy dźwięk.

Separacja i dynamika trochę słabsza ale cała ocena bardzo na oko bo nie robiłem dokładnych odsłuchów amp7 vs amp8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
33 minuty temu, zdziniu33 napisał:

Mam pytanie , jako że nie mogę zainstalować nowego softu wyskakuje błąd czy może ktoś podesle jakis opis instalcji romu ?

 

Instalujesz oryginalny ROM iBasso czy modowany Lurkera?

 

Tu masz instrukcję do Lurkera (używam - polecam):

https://github.com/Lurker00/DX200-firmware/blob/master/README.md#flash-dx200-firmware-using-factorytool-windows

 

Masz porządny kabel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zdziniu33 napisał:

Ponoć odblokowali aptX and LDAC .

Zainstalowałem soft i jeśli chodzi aptx hd pojawił się w ustawieniu bl, więc jest dobrze .

 

 

no jest, bo wyższy android ma te kodeki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności