Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DX200


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Dariusz01 napisał:

Ćwiczę DX200 nowym AMP3. Niby różnice subtelne, ale jednak zauważalne. Jest odrobinę łagodniej, nie tak dosadnie w górze pasma a tym samym głębiej na dole i z lepszą artykulacją basu. Wokale zyskują. Z drugiej strony - to nie jest nowa wyższa jakość, po prostu odrobinę inny sposób prezentacji i dalej można lubić AMP1.

Zastanawiam się natomiast jak można wykorzystać wyjście Line Out oparte na 4-pinowej dziurce 2,5 mm, a wiec bez tzw masy (ground).

Pewnie można podłączyć do zbalansowanego zewnętrznego wzmacniacza.

Jak tak podpinam Amp1 do Alo Continental Dual Mono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2017 o 16:20, konrad_a napisał:

Pewnie można podłączyć do zbalansowanego zewnętrznego wzmacniacza.

Jak tak podpinam Amp1 do Alo Continental Dual Mono.

No i tu pojawiają się wątpliwości. Na marginesie - AMP 1 ma chyba LO niezbalansowane. Wejścia we wzmacniaczach zbalansowanych oprócz dwóch pinów dla sygnału mają trzeci pin dla masy (GND). Tego nie mamy na wyjściu z DXa. Czy można to zignorować? A&K jednak proponuje specjalną wtyczkę w takim wypadku, która masę łączy w  wyjściu niezbalansowanym a sygnał czerpie ze zbalansowanego. Gdzieś tam się doczytałem, że prowadzenie masy we wzmacniaczu mocy, może być problemem w takim wypadku i najbezpieczniejsze są fizycznie odseparowane monobloki. Także mam watpliwości, bo pewnie za mało wiem w tej materii. Najchętniej sprawdziłbym takie podłączenie do jakiegoś zbalansowanego wzmacniacza słuchawkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2017 o 17:55, Dariusz01 napisał:

No i tu pojawiają się wątpliwości. Na marginesie - AMP 1 ma chyba LO niezbalansowane. Wejścia we wzmacniaczach zbalansowanych oprócz dwóch pinów dla sygnału mają trzeci pin dla masy (GND). Tego nie mamy na wyjściu z DXa. Czy można to zignorować? A&K jednak proponuje specjalną wtyczkę w takim wypadku, która masę łączy w  wyjściu niezbalansowanym a sygnał czerpie ze zbalansowanego. Gdzieś tam się doczytałem, że prowadzenie masy we wzmacniaczu mocy, może być problemem w takim wypadku i najbezpieczniejsze są fizycznie odseparowane monobloki. Także mam watpliwości, bo pewnie za mało wiem w tej materii. Najchętniej sprawdziłbym takie podłączenie do jakiegoś zbalansowanego wzmacniacza słuchawkowego.

Continental dual mono jest zbalansowany. 

Czy takie podłączenie od wyjścia zbalansowanego dapa, do zbalansowanego wejścia wzmiacniacza może skutkować jakimś uszkodzeniem. Czy tylko "sonicznie" nie jest to do końca poprawne ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, stefanbat napisał:

Continental dual mono jest zbalansowany. 

Czy takie podłączenie od wyjścia zbalansowanego dapa, do zbalansowanego wejścia wzmiacniacza może skutkować jakimś uszkodzeniem. Czy tylko "sonicznie" nie jest to do końca poprawne ? 

Ten Continental ma chyba wszystkie możliwe warianty złącz, przy czym należy chyba odróżnić dwa zagadnienia - budowę urządzenia i typ transmisji sygnału/tył złącza. Jeśli wysyłamy sygnał analogowy zbalansowany z wyjścia zbalansowanego 2,5 cztero-pinowego źródła do wejścia wzmacniacza również 2,5 w Alo Audio (a takie jest) - to trudniej o poprawniejsze połączenie. Jeśli żródłem jest typowe 3,5 trzy-pinowe i odbiornikiem również 3,5 trzypinowe (a takie w Alo Audio też jest) to sygnał raczej nie jest zbalansowany, ale to akurat nic nie szkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nowy FW 2.8.198.

Improvements with this firmware:

1. A new boot up video is added.
2. Rectified the bug that the first 0.2 second at the beginning of a song was missed.
3. Improved the ISO support. Now select an .iso file from directory view and the tracks will be  
displayed. (Android OS)
4. Rectified the bug that when a long press was used to add the whole folder into a playlist, if the 
folder contained a cue, and the cue had several tracks, then the tracks would be repeatly added 
into the playlist several times. (Android OS)
5. Rectified the bug that when the track is longer than 40 minutes, only the first 40 minutes would be 
played. (Android OS)
6. Rectified the bug that when there is no Micro SD card inserted, the OTG device would not be 
viewed when it was connected. (Android OS)
7. Added the function to scan the OTG device. (Android OS)
8. Rectified the bug that auto-mute function is closed after reboot.
9. Rectified the bug that after a long press and the pop up window is displayed, pressing the area 
outside the pop up window didn't close the pop up window. (Mango OS)
10. Improved support of some multi channel music formats.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dziś dotarł mój Amp3 z  USA. Bardzo pozytywna zmiana w stosunku do Amp1/Amp2.

Pierwsze wrażenia z Ether C Flow: Więcej mocy. Dźwięk bardziej zwarty i sprężysty, dociążony. Czuć tą energię. Wokale nie są szorstkie jak czasem z Amp1. Szczegółów jest więcej niż z Amp2. Bas schodzi głębiej i ma fajnieszą teskturę. Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 12.04.2018 o 23:49, konrad_a napisał:

Dziś dotarł mój Amp3 z  USA. Bardzo pozytywna zmiana w stosunku do Amp1/Amp2.

Pierwsze wrażenia z Ether C Flow: Więcej mocy. Dźwięk bardziej zwarty i sprężysty, dociążony. Czuć tą energię. Wokale nie są szorstkie jak czasem z Amp1. Szczegółów jest więcej niż z Amp2. Bas schodzi głębiej i ma fajnieszą teskturę. Polecam!

Trochę łopata, ale co tam. Jeżeli sygnaturę masz aktualną, to czy testowałeś AMP3 z A12? Zwłaszcza po balansie. Ciekawi mnie, czy DX200 nie ma za dużo mocy na tego rodzaju słuchawki, mimo impedancji która jak pamiętam z rozmowy z Paulem, wynosi na pewno poniżej 1 Ohm (0,1 Ohm?).

 

Pytam, gdyż używam praktycznie wyłącznie dokanałówek, a rozglądam się za nowym DAPem i nie wiem, czy nie urzeczywistnić mojego mokrego snu o DX200 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2018 o 21:35, Vaiet napisał:

Trochę łopata, ale co tam. Jeżeli sygnaturę masz aktualną, to czy testowałeś AMP3 z A12? Zwłaszcza po balansie. Ciekawi mnie, czy DX200 nie ma za dużo mocy na tego rodzaju słuchawki, mimo impedancji która jak pamiętam z rozmowy z Paulem, wynosi na pewno poniżej 1 Ohm (0,1 Ohm?).

 

Pytam, gdyż używam praktycznie wyłącznie dokanałówek, a rozglądam się za nowym DAPem i nie wiem, czy nie urzeczywistnić mojego mokrego snu o DX200 :D

 

Multi-BA lubią dużo mocy. Słucham A12 z DX200 + Amp3 na kablu Forzy bo balansie i jest bardzo dobrze.

No, może czasem na słabych nagraniach coś zabrzmi ciut szorstko. DX200 nie wybacza za dużo i A12 pokazują detale więc słuchania mp3 na takim zestawie nie polecam...

 

Edytowane przez konrad_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, konrad_a napisał:

 

Multi-BA lubią dużo mocy. Słucham A12 z DX200 + Amp3 na kablu Forzy i jest bardzo dobrze.

No, może czasem na słabych nagraniach coś zabrzmi ciut szorstko. DX200 nie wybacza za dużo i A12 pokazują detale więc słuchania mp3 na takim zestawie nie polecam...

 

Jak jeszcze testowałem na AMP1 w łódzkim MP3Store, to jakoś boleśnie nie karał, aczkolwiek na szczęście staram się mieć wszystko we FLACzkach. W gruncie rzeczy to, jak grał z Etherami C Flow to była poezja na moje ucho, które pierwszy raz miało styczność ze sprzętem z tej półki.

 

No cóż, w takim razie trzeba się chyba będzie niebawem pouśmiechać ładnie do Paul'a :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Vaiet napisał:

Jak jeszcze testowałem na AMP1 w łódzkim MP3Store, to jakoś boleśnie nie karał, aczkolwiek na szczęście staram się mieć wszystko we FLACzkach. W gruncie rzeczy to, jak grał z Etherami C Flow to była poezja na moje ucho, które pierwszy raz miało styczność ze sprzętem z tej półki.

 

No cóż, w takim razie trzeba się chyba będzie niebawem pouśmiechać ładnie do Paul'a :D

 

Amp3 to znaczny podstęp w stosunku do Amp1.

A Ether C Flow grają mi fajnie z Amp3 + Continental Dual Mono (lubię lampowo dosłodzony dźwięk - jak  dla mnie CDM w poprawia Etherach naturalność brzmienia instrumentów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, konrad_a napisał:

 

Amp3 to znaczny podstęp w stosunku do Amp1.

A Ether C Flow grają mi fajnie z Amp3 + Continental Dual Mono (lubię lampowo dosłodzony dźwięk - jak  dla mnie CDM w poprawia Etherach naturalność brzmienia instrumentów).

CDM jest warty gdzieś tyle, ile cały mój sprzęt, więc... :x Ale fakt, widziałem na ostatnim AVS jak biegałeś z tą grubachną kanapką i zastanawiałem się, co to za szaleniec jeszcze podłącza wzmaka do DX200, który jest przenośną elektrownią :D

 

Ponoć AMP4 jest jeszcze lepszy od AMP3, bo coś tam poprawili, a dostępność wtyczek/przejściówek na system 4.4mm to wcale nic trudnego... No cóż, na początek sam DX200 na AMP1 to już będzie jazda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Vaiet napisał:

CDM jest warty gdzieś tyle, ile cały mój sprzęt, więc... :x Ale fakt, widziałem na ostatnim AVS jak biegałeś z tą grubachną kanapką i zastanawiałem się, co to za szaleniec jeszcze podłącza wzmaka do DX200, który jest przenośną elektrownią :D

 

Ponoć AMP4 jest jeszcze lepszy od AMP3, bo coś tam poprawili, a dostępność wtyczek/przejściówek na system 4.4mm to wcale nic trudnego... No cóż, na początek sam DX200 na AMP1 to już będzie jazda :D

Amp4 niestety nie jest dostępny w sprzedaży.

Pojawił się też na 1 dzień Amp4s i poszedł jak świeże bułeczki. Już go nie ma.

Co do dodatkowych przejściówek to mam mieszane uczucia. Pewnie gniazda 4.4 nie jest łatwo wyłamać ale jakieś takie wydaje mi się to nieporęczne.

Może jakbym posłuchał to bym się przekonał, ale przy takiej dostępności to na razie czarno to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, konrad_a napisał:

Amp4 niestety nie jest dostępny w sprzedaży.

Pojawił się też na 1 dzień Amp4s i poszedł jak świeże bułeczki. Już go nie ma.

Co do dodatkowych przejściówek to mam mieszane uczucia. Pewnie gniazda 4.4 nie jest łatwo wyłamać ale jakieś takie wydaje mi się to nieporęczne.

Może jakbym posłuchał to bym się przekonał, ale przy takiej dostępności to na razie czarno to widzę.

No jedyna opcja, to szukania na Head-Fi używki. AMP4s chyba sprzedał się w ciągu jednego lub dwóch dni, jeżeli mnie pamięć nie myli.

Niemniej AMP3 w razie czego w pełni mnie zadowoli... Jak już będzie mnie na niego stać po zakupie DX200 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawiłem sobie amp3 oraz amp4s. Uuu... istotnie się różnią. O ile amp3 jest rozwinięciem wyjścia zbalansowanego w amp1, trochę bardziej gładki, trochę bardziej muzykalny, trochę lepiej panuje nad słuchawkami (i jest trochę głośniej), to amp4s to zwierze innego gatunku. Wersji amp4 (bez  's') nie znam. Natomiast 4s to  stylizacja 'estradowa', pojawia się większy pogłos, wybrzmienia są dłuższe, więcej energii, powietrza, ale .. malowane taką grubsza kreską. Amp 3 jest bardziej misterny i chyba lepiej sprawuje się z dokami. Z nausznikami amp4s uwodzi. Nie słyszałem jeszcze takiego dźwięku z DAPa. Chyba jednak pozostanę przy amp4s i amp1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam następujący problem, przełączając utwór do przodu przyciskiem „fizycznym” umieszczonym na obudowie średnio jeden na sześć razy dx przełącza mi utwór wstecz lub zaczyna od początku aktualnie słuchany, potrafi również przesunąć od razu o dwa utwory do przodu. Czy ktoś miał, ma podobny problem z tym grajkiem i czy może wie jak go rozwiązać? Przywracanie ustawień fabrycznych czy też najnowszy fw nie rozwiązał mojego problemu.

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KarolWWW napisał:

Problem występuje w Mango i na Androidzie,  w każdym programie do odtwarzania muzy jaki testowałem(4).  

 

No to obstawiam że to bardziej problem ze sprzętem niż oprogramowaniem.

Od nowości tak masz czy nagle zaczęło?

Nie zawilgotniał Ci DAP gdzieś?

Próbowałeś przedmuchać te przyciski sprężonym powietrzem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2018 o 18:00, konrad_a napisał:

 

No to obstawiam że to bardziej problem ze sprzętem niż oprogramowaniem.

Od nowości tak masz czy nagle zaczęło?

Nie zawilgotniał Ci DAP gdzieś?

Próbowałeś przedmuchać te przyciski sprężonym powietrzem?

DX był już raz wymieniany mniej więcej rok temu ze względu na problemy z ekranem, i prawdę mówiąc nie zwróciłem uwagi kiedy ten problem z przeskakującymi utworami zaczął występować. Sądziłem że to jedno z wielu niedociągnięć, które przy kolejnym fw zostanie rozwiązane. Z mojej strony żadne uszkodzenie mechaniczne czy też zawilgocenie nie wchodzi w grę,DX użytkowany wyłącznie w domu, nawet z pokrowca nie wychodzi. Odtwarzacz zamawiałem w preorderze mp3store, jaka jest tak właściwie gwarancja na ten sprzęt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KarolWWW napisał:

DX był już raz wymieniany mniej więcej rok temu ze względu na problemy z ekranem, i prawdę mówiąc nie zwróciłem uwagi kiedy ten problem z przeskakującymi utworami zaczął występować. Sądziłem że to jedno z wielu niedociągnięć, które przy kolejnym fw zostanie rozwiązane. Z mojej strony żadne uszkodzenie mechaniczne czy też zawilgocenie nie wchodzi w grę,DX użytkowany wyłącznie w domu, nawet z pokrowca nie wychodzi. Odtwarzacz zamawiałem w preorderze mp3store, jaka jest tak właściwie gwarancja na ten sprzęt?

 

rok gwarancji od wymiany na nowy lub 2 lata rękojmi

 

ale jak się iBasso i mp3s nie odobrażą... to chyba tylko zwrot kasy będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
32 minuty temu, LuQi napisał:

Od kilku dni na stronie iBasso nowy soft do DX200 V2.10.215

No i jest oczywiście wersja Lurkera....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak apropo gwarancji... Ostatnio znow pojawil sie u mnie tzw. ghost touch oraz dziwne zachowanie baterii - od 50 procent do zera potrafi zejsc w godzine. Natomiast do 50% leci standardowo, czyli 10-12% na godzine. Skontaktowalem sie z MP3Store i dostalem info, ze w gre wchodzi tylko naprawa pogwarancyjna lub bezposrednia wysylka sprzetu do serwisu iBasso, z wskazaniem na to drugie (data zakupu 31.01.2017). Co polecacie zrobic w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności