Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DX200


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, to co piszecie jest lekko przerażające i brzmi w uproszczeniu tak:

"tak, ten DAP ma wszystko, pełny android, streaming i aplikacje do tego super dac i wzmacniacz(e), ale... jak chcecie lepsze SQ to w zasadzie jest to kolejny DAP z mega prostym systemem bez żadnych ficzerów (wifi/streaming/aplikacje)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście w uproszczeniu. Nie widzę tu nic przerażającego, chyba, ze możliwość wyboru jest przerażająca. Jak chcę sobie posłuchać radia internetowego, to korzystam z Androida i nie ma tu żadnego dyskomfortu.  Wydaje mi się, ze to filozofia tego DAPa i także Ibasso - to są produkty otwarte, które podlegają ewolucji. Ktoś powie, ze niedopracowane? Można tak skrytykować, ale można też akceptować takie podejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up, dokładnie tak. Ogólnie rzecz biorąc nie są to jakieś olbrzymie różnice, jednak z pewnością słyszalne. Akurat w przypadku użytkowanych przeze mnie słuchawek wyraźnie lepiej sprawdza się mango OS, prawdopodobnie z innymi lepiej może wypaść mango App na Androidzie. No i to oczywiście jak zawsze subiektywna kwestia ;)

 

Mnie natomiast martwi i coraz mocniej irytuje inna rzecz. Mianowicie co jakiś czas w moim egzemplarzu pojawia się opisywany wcześniej problem z "nadwrażliwością" ekranu. Player sam włącza ustawienia etc. Można odnieść wrażenie, że ta "nadwrażliwość" dotyczy wyłącznie prawego górnego rogu ekranu. Niestety występuje to dość nieregularnie. Czasami od razu po włączeniu grajka, czasami po jakimś czasie użytkowania a innym razem wcale. Obawiam się, że z tego względu naprawa bądź też wymiana gwarancyjna mogłyby być problematyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FW 2.3.125

 

Improvements with this firmware:

1. Improved SPDIF output function.

2. Added the option that to erase user data into the factory reset.(Android OS)

3. Rectified the bug that some music files would cause the player APP to crash.(Android OS)

4. Improved the shuffle playback.

5. Added volume indicator on navigation bar (Android OS)

6. Rectified the bug that music in the playlist can't be removed. (Android OS)

7. Song order in the playlist is now sorted by added time. (Android OS)

8. Rectified the bug that there was no pop up window when long press the secondary structure folder on directory review.(Android OS)

 

 

[mention=57147]Thar[/mention] Pisz do serwisu MIP albo bezpośrednio do Wojtka. iBasso zna problem i wymienia wadliwe egzemplarze. Jeśli będziesz miał u nas problemy z wymianą to piszesz do Chin.

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ten DX200 z każdą aktualizacją zmienia brzmienie? Tych aktualizacji jest przecież mnóstwo i dosyć często się pojawiają i dlaczego iBasso w ogóle nie wspomina ,że wprowadza zmiany w brzmieniu ?

Edytowane przez AndrePL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już taka "tradycyjna zabawa" (pamiętam jeszcze z czasów dx100) - o ile rzeczywiście zmiana softu może zmienić brzmienie, to przypadki kiedy ktoś ma dwie sztuki DAP'a i porównuje A/B - jeden na starszej z drugim na nowszej wersji softu są no... prawie jak jednorożce.

 

Dla osłody dodam że mnie dźwięk dx100 rzeczywiście podobał się na rosyjskim sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też lubiałem DX100 najbardziej na rosyjskim.

Do DX200 też mam rosyjski - od Lurkera - w komplecie z root-em i Google Play.

W tym najnowszym słyszę lepiej dociążone średnie tony i głębszą scenę kosztem jej szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, AndrePL napisał:

Naprawdę ten DX200 z każdą aktualizacją zmienia brzmienie? Tych aktualizacji jest przecież mnóstwo i dosyć często się pojawiają i dlaczego iBasso w ogóle nie wspomina ,że wprowadza zmiany w brzmieniu ?

 

nie - było wiele już update'ów i skupiały się nad poprawą UI a nie SQ, ten ostatni natomiast poprawia minimalnie brzmienie pod Androidem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cieszę się dziś Etherami C Flow z padami "Electrostat" i DX200 z AMP2.

AMP2 fajnie dociążył całość. Najwyraźniej planary lubią ampa z większym natężeniem.

Chyba mam nowego królika....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się dziś Etherami C Flow z padami "Electrostat" i DX200 z AMP2.
AMP2 fajnie dociążył całość. Najwyraźniej planary lubią ampa z większym natężeniem.
Chyba mam nowego królika....


Pytanie na jak długo Konradzie :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, konrad_a napisał:

Cieszę się dziś Etherami C Flow z padami "Electrostat" i DX200 z AMP2.

AMP2 fajnie dociążył całość. Najwyraźniej planary lubią ampa z większym natężeniem.

Chyba mam nowego królika....

 

a pady co zmieniają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, mykupyku napisał:

a pady co zmieniają?

 

Przede wszystkim dociążają średnicę kosztem lekkiej utraty izolacji.

Już dawno nie słuchałem stockowych padów ale te Electrostaty chyba też lekko zwężają ale pogłębiają scenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy FW na stronach iBasso.

Improvements with this firmware:
1. Rectified the bug that when charging or in sleep mode, the DX200 has a small possibility to reboot.
2. Rectified the bug that sometimes when playing music, the DX200 automatically pauses or the Launcher crashed. (Android OS)
3. Updated the playlist import and export function.
4. Rectified the bug in the first minute of using the DAC function, the DAC might disconnect from computer automatically.
5. Rectified the bug that system error happens when using the Japanese input. (Android OS)
6. Rectified the bug that when playing some APE music, the tracking number showed as 0/0. (Android OS)
7. Rectified the bug that when playing DSD music, pressing the tactile buttons would introduce noise. (Android OS)
8. Rectified the bug that when playing from Directory view, the Now Playing track order is different to the track order of theDirectory view. (Android OS)
9. Rectified the bug that when playing some DSD music file, the sound stutters. (Mango OS)
10. Rectified the bug that when playing some specified music format, the system becomes slow to respond. (Mango OS)
11. Rectified the bug that when playing some CD image or ISO, the album artwork can't be displayed.
12. Rectified the bug that when playing from Genre view, and returning from secondary structure, there is nothing displayed.
13. Updated FLAC decode engine, and improved FLAC support.

 

 

No i chyba znowu coś namieszali w dźwięku, przestrzeń zrobiła się bardziej 3D, jest głębsza i ogólnie większa,

albo mi się wydaje....:ph34r:

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2017 o 20:32, saudio napisał:

Nowy FW na stronach iBasso.

Improvements with this firmware:
1. Rectified the bug that when charging or in sleep mode, the DX200 has a small possibility to reboot.
2. Rectified the bug that sometimes when playing music, the DX200 automatically pauses or the Launcher crashed. (Android OS)
3. Updated the playlist import and export function.
4. Rectified the bug in the first minute of using the DAC function, the DAC might disconnect from computer automatically.
5. Rectified the bug that system error happens when using the Japanese input. (Android OS)
6. Rectified the bug that when playing some APE music, the tracking number showed as 0/0. (Android OS)
7. Rectified the bug that when playing DSD music, pressing the tactile buttons would introduce noise. (Android OS)
8. Rectified the bug that when playing from Directory view, the Now Playing track order is different to the track order of theDirectory view. (Android OS)
9. Rectified the bug that when playing some DSD music file, the sound stutters. (Mango OS)
10. Rectified the bug that when playing some specified music format, the system becomes slow to respond. (Mango OS)
11. Rectified the bug that when playing some CD image or ISO, the album artwork can't be displayed.
12. Rectified the bug that when playing from Genre view, and returning from secondary structure, there is nothing displayed.
13. Updated FLAC decode engine, and improved FLAC support.

 

 

No i chyba znowu coś namieszali w dźwięku, przestrzeń zrobiła się bardziej 3D, jest głębsza i ogólnie większa,

albo mi się wydaje....:ph34r:

Na mój egzemplarz DX200 ten nowy FW podziałał negatywnie. DX zawiesił się dwukrotnie - w trybie Mango i Android, a jakże. Stabilność pracy jest piętą achillesową tego sprzętu.

Może tryb formatowania karty trzeba zmienić, a może mod Lurkera... Jest to trochę irytujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Dariusz01 napisał:

Na mój egzemplarz DX200 ten nowy FW podziałał negatywnie. DX zawiesił się dwukrotnie - w trybie Mango i Android, a jakże. Stabilność pracy jest piętą achillesową tego sprzętu.

Może tryb formatowania karty trzeba zmienić, a może mod Lurkera... Jest to trochę irytujące.

 

A u mnie wszystko ok. Zarówno na wersji oryginalnej jak i Lurkera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, all999 napisał:

 

U mnie też. To znaczy nie jest gorzej.

To nie wiem, dlaczego mój się zawiesza. Zdarzało się to i pod poprzednim FW, ale incydentalnie i tylko w czystym Mango. Po zawieszce wyłączam np całkowicie przez Power Off i ponowny 'boot' zawiesza się na napisie Reference DAP. A po jakimś czasie, przy ponownej próbie nagle zaczyna działać, jakby musiał ostygnąć i przemyśleć sprawę. Trudno uchwycić mi tu związki przyczynowo-skutkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Dariusz01 napisał:

To nie wiem, dlaczego mój się zawiesza. Zdarzało się to i pod poprzednim FW, ale incydentalnie i tylko w czystym Mango. Po zawieszce wyłączam np całkowicie przez Power Off i ponowny 'boot' zawiesza się na napisie Reference DAP. A po jakimś czasie, przy ponownej próbie nagle zaczyna działać, jakby musiał ostygnąć i przemyśleć sprawę. Trudno uchwycić mi tu związki przyczynowo-skutkowe.

 

Próbowałeś wgrać firmware za pomocą factory tool i z zaznaczeniem opcji "restore"? Każdy nowy firmware tak wgrywam, bo tam lubi zostać niepotrzebny syf po poprzednim sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Dariusz01 napisał:

To nie wiem, dlaczego mój się zawiesza. Zdarzało się to i pod poprzednim FW, ale incydentalnie i tylko w czystym Mango. Po zawieszce wyłączam np całkowicie przez Power Off i ponowny 'boot' zawiesza się na napisie Reference DAP. A po jakimś czasie, przy ponownej próbie nagle zaczyna działać, jakby musiał ostygnąć i przemyśleć sprawę. Trudno uchwycić mi tu związki przyczynowo-skutkowe.

 

Po pierwszym restarcie po wgraniu oryginalnego nowego softu DAP ma prawo "powisieć" na napisie Reference DAP. Android wtedy optymalizuje aplikacje co zabiera dużo czasu. Po prostu poczekaj cierpliwie. Następnym razem powinien wstać już szybciej.

Na softcie Lurkera mechnizm jest podobny, ale mamy graficzny wskaźnik postępu optymalizacji systemu / aplikacji więc nie ma wrażenia że system się przywiesił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, all999 napisał:

 

Próbowałeś wgrać firmware za pomocą factory tool i z zaznaczeniem opcji "restore"? Każdy nowy firmware tak wgrywam, bo tam lubi zostać niepotrzebny syf po poprzednim sofcie.

Owszem używałem factory tool, ale  do wgrania jakiegoś pierwotnego FW, a update robiłem za pomocą urządzenia, które czyta FW z karty. Czy soft Lurkera można wgrać bezpośrednio, czy trzeba go 'nałożyć' na istniejacą już wersję FW?

7 godzin temu, konrad_a napisał:

 

Po pierwszym restarcie po wgraniu oryginalnego nowego softu DAP ma prawo "powisieć" na napisie Reference DAP. Android wtedy optymalizuje aplikacje co zabiera dużo czasu. Po prostu poczekaj cierpliwie. Następnym razem powinien wstać już szybciej.

Na softcie Lurkera mechnizm jest podobny, ale mamy graficzny wskaźnik postępu optymalizacji systemu / aplikacji więc nie ma wrażenia że system się przywiesił.

Czekam cierpliwie, kilka godzin np, i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności