Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DX200


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

Na head-fi pojawił się też custom mod do AMP1 za ok 300$:

-20 tantalum caps (forget the values sorry)
-2 x 470uF aluminum capacitor (Nichicon ones), soldered together
-2 dual opamps for voltage amplification (no info on opamp)
-4 dual opamps for buffering (no info on opamp)

Ciekawe co zagra lepiej: AMP1 z modem czy AMP2...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, crysis94 napisał:

Ja to na razie nie widziałem wielkich zachwytów nad AM2, więc może najpierw pytanie: "Co lepiej zagra - AM1 czy AM2" :F

 

"I have the AMP2 here and it is musical, dynamic and layered. "

 

"I agree with both of you which the timbre of amp2 makes it sounds more like a floor speaker set. It is now my preferred amp insteand of AMP1."

 

" I haven't done too much critical listening with AMP2 yet, but even out of the box it was quite impressive, very musical rich resolving sound."

 

"I agree that both are enjoyable but with the AMP2 I am surprised at how realistic the DX200 can sound."

 

"I haven't done a ton of focused A/Bing since I got Amp 2 (about 30 hours in), but compared to single-ended Amp 1 there's definitely a soundstage improvement and better instrument separation. Music sounds a lot more natural and with the Vegas, it now feels like I'm at a live show for many recordings, which is a vibe I've been trying to capture with my setup for a long time."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to, że jest bardziej muzykalny, wypełniony i dociążony to już czytałem, ale na ten moment zakładam, że mi by się bardziej AM1 podobał, bo nie da się ww zrobić bez zabrania części sceny, napowietrzenia i szeroko rozumianej swobody w grze =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, crysis94 napisał:

No to, że jest bardziej muzykalny, wypełniony i dociążony to już czytałem, ale na ten moment zakładam, że mi by się bardziej AM1 podobał, bo nie da się ww zrobić bez zabrania części sceny, napowietrzenia i szeroko rozumianej swobody w grze =)

 

No właśnie z tego co piszą to ponoć się udało. Niestety @MP3store milczy w temacie dostępności AMP2 w Polsce, mimo próby kontaktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, crysis94 napisał:

No to, że jest bardziej muzykalny, wypełniony i dociążony to już czytałem, ale na ten moment zakładam, że mi by się bardziej AM1 podobał, bo nie da się ww zrobić bez zabrania części sceny, napowietrzenia i szeroko rozumianej swobody w grze =)

 

To może zależeć czy będziesz porównywał z kablem zbalansowanym, bo o AMP2 piszą:

"compared to single-ended Amp 1 there's definitely a soundstage improvement and better instrument separation. "

 

2 minuty temu, all999 napisał:

 

No właśnie z tego co piszą to ponoć się udało. Niestety @MP3store milczy w temacie dostępności AMP2 w Polsce, mimo próby kontaktu.

 

Ja też pytałem @MP3Store w Krakowie i na razie brak info o dostępności.

Edytowane przez konrad_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2017 o 10:19, Superata napisał:

Pisaliśmy do nich - iBasso -, ale brak konkretnej odpowiedzi - " niedługo pojawi się w naszej ofercie dla dealerów " 

Dziś zaczyna się Monachium, dlatego wszyscy się wstrzymują z informacjami, propozycjami lub umowami. 

 

Takie info dostałem od iBasso:

 

"The AMP2 is available. It requires the dealers to order it. Please inquire at your iBasso dealer and ask them when they will have stock. It can also be ordered directly from us."

 

Czy @MP3store zamówił już nasze wzmacniacze? Nie chciałbym go kupować w Chinach.

 

Edit: W Hiszpanii już są - https://headphoniaks.com/en/shop/ibasso-amp2/

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co zagrałoby lepiej: Amp2 czy modowany Amp1.

Poza brzmieniem to wg. specyfikacje Amp2 jest słabszy (3Vrms) w prorównaniu z Amp1 po balansie (6Vrms).

Zastanawiam się czy 3Vrms to wystarczająco żeby dobrze napędzić Ether C Flow....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.05.2017 o 13:48, Thar napisał:

@all999 i jak wrażenia z użytkowania AMP2?

 

Słucham od wczoraj, a dziś trochę na zmianę. Moje wrażenia pokrywają się w 100% z recenzją Twistera, cytowaną kilka postów wyżej. Pewnie też dlatego, że obaj używaliśmy między innymi Andromed. AMP2 jest nieco cieplejszy na średnicy, górna średnica i góra lekko wygładzone, bez utraty detali. Góra w tym połączeniu jest fantastyczna. Poza tym troche więcej subbasu i szerzej, więcej powietrza w porównaniu do dziury SE w AMP1. AMP2 jest kilka oczek mocniejszy od AMP1.

 

Czy warto? Nie wiem. Z Andromedami i EX1000 wolę AMP2. GR07X wolę w połączeniu z AMP1.

Edytowane przez all999
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, all999 napisał:

 

Słucham od wczoraj, a dziś trochę na zmianę. Moje wrażenia pokrywają się w 100% z recenzją Twistera, cytowaną kilka postów wyżej. Pewnie też dlatego, że obaj używaliśmy między innymi Andromed. AMP2 jest nieco cieplejszy na średnicy, górna średnica i góra lekko wygładzone, bez utraty detali. Góra w tym połączeniu jest fantastyczna. Poza tym troche więcej subbasu i szerzej, więcej powietrza w porównaniu do dziury SE w AMP1. AMP2 jest kilka oczek mocniejszy od AMP1.

 

Czy warto? Nie wiem. Z Andromedami i EX1000 wolę AMP2. GR07X wolę w połączeniu z AMP1.

 

Dopisałem się do przedsprzedaży. Mam nadzieję że mi trochę osłodzi średnie na Etherach C Flow.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, saudio napisał:

Trzeba będzie się w przejściówkę zaopatrzyć.

 

TRRS->TRS już mam, od @Jimmi Dragon

44 minuty temu, mykupyku napisał:

kolejny AMP3 ma być bal. 

 

To potwierdzone przez iBasso? Czy tylko plotka?

Edytowane przez konrad_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności