Skocz do zawartości

iBasso DX200


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, wegiel21 napisał:

Cześć,

 

Czy ktoś z was po wgraniu najnowszego softu ma problem z dotykiem , u mnie przez 2 miesiące było ok aż do czasu gdy dziś wgrałem najnowszy soft a wcześniej miałem 1.3.60. Przecież nagle się sam nie uszkodził chyba ?

1. Powrót do poprzedniego FW i masz odpowiedź.  U mnie też przez pierwszy miesiąc było wszystko ok ,  no i padł dotyk a może raczej było go aż za dużo. Zresztą takich osób z podobnym problemem systematycznie przybywa. A tak właściwie jakie objawy ma Twój dx? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przykleiłem folię/szybkę ochronną polecaną przez @all999 na tym wątku i na poprzednim sofcie ekran reagował dopiero po mocnym przyciśnięciu palcem a na najnowszym jest bardziej czuły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wegiel21 napisał:

U mnie sam wł opcje nie dotykajac niczego np gain lub equalizer , gorna ramka pojawia sie i znika.

 

Masz naklejoną oryginalną folię? Jeśli tak to ją zdejmij. Jeśli nadal będą problemy, powrót do poprzedniego firmware i factory data reset.

Ewentualnie jest jeszcze menu serwisowe, w którym można wykonać pełny reset. Jak będziesz potrzebował więcej info to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostrzegłem teraz paproch na dole ekranu i chyba jest ok ale jeszcze testuje :)

Edytowane przez wegiel21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też włączyć "developer mode" klikając kilka razy w nr builda i potem włączyć pokazywanie dotyku kropką.

Dokładnie widać gdzie dotyka użytkownik, a gdzie ekran klika fantomowo "sam".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wreszcie miałem okazję wypróbować DX200, porównując go bezpośrednio do AK300 oraz Pioneera XDP-100R.

Rozdzielczość, dynamika, separacja instrumentów, szybkość, to wszystko zdecydowanie na korzyść Ibasso. W mojej ocenie bardzo dobrze zagrał z Dharmami. Trochę gorzej z Denonami D7200. Początkowo nie byłem przekonany co do brzmienia serwowanego przez DX200, ale aktualizacja softu do najnowszej wersji dała dużą korzyść. No i cały interfejs zaczął działać płynnie. Ogólnie bardzo dobry grajek. Zastanawiam się tylko, czy warto potraktować go jako upgrade Pioneera. Ogólny charakter dapów jest podobny. Pioneer, choć wcześniej uważany przeze mnie za odtwarzacz techniczny, okazuje się być cieplejszy od DX200, który jest wyjątkowo analityczny i surowy. Mimo to, XDP-100R bezpośrednio po DX200, wydał mi się taki szary, bez życia, jakby mu się grać nie chciało :). Planowałem pójść dla odmiany w stronę muzykalności, jednak Ibasso na najnowszym sofcie całościowo bardziej przypadł mi do gustu aniżeli AK300. Nie wiem niestety, czy testowany egzemplarz był wygrzany.

 

No i cóż, nie miałbym wątpliwości, gdyby nie to, że brakuje mi trochę najniższych rejestrów. Bas w Ibasso jest bardzo konturowy, bardzo kontrolowany. Bardziej odpowiada mi ten prezentowany przez AK300 - wypełniony, dociążony. Odniosłem też wrażenie, że góra w Ibasso jest dość mocno wygładzona, nie wiem czy nie aż za bardzo. Choć nie ma mowy o jakimkolwiek przycięciu. Natomiast na wyższej średnicy wydaje mi się, że występuje lekki peak, co dodatkowo potęguje wrażenie szczegółowości, czystości, sterylności. Jednak scena, przestrzeń, szybkość - tym ten odtwarzacz robi różnicę.

 

Pewnie ostatecznie znów okaże się, że nici ze zmiany kierunku z analizy na muzykalność...

 

Mam jeszcze pytanie do użytkowników DX200, czy ktoś z Was próbował zainstalować na nim stockową aplikację muzyczną od Onkyo/Pioneera? 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The DX200 AMP2 specifications:

3.5mm Phone out:
Max Output:3.2Vrms
Frequency response:20Hz-20KHz -0.1dB
SN: 117dB
THD+N:0.00056%,-105dB (32Ω@1.8Vrms), -115dB @3.2V without load.
Crosstalk:-109dB

Line out:
Frequency Response:20Hz-20KHz -0.1dB
SN: 118dB
THD+N:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, all999 napisał:

The DX200 AMP2 specifications:

3.5mm Phone out:
Max Output:3.2Vrms
Frequency response:20Hz-20KHz -0.1dB
SN: 117dB
THD+N:0.00056%,-105dB (32Ω@1.8Vrms), -115dB @3.2V without load.
Crosstalk:-109dB

Line out:
Frequency Response:20Hz-20KHz -0.1dB
SN: 118dB
THD+N:

 

W zestawieniu z AMP1:

 

AMP1 / AMP2

3.5 out:

Max Output: 3Vrms / 3.2Vrms

Frequency response: 20Hz-20kHz - 0.16dB / 20Hz-20kHz - 0.1dB

SN: 122dB / 117dB

THD+N: < 0.00032%,-110dB (32Ω@1.8Vrms) / 0.00056%,-105dB (32Ω@1.8Vrms)

Crosstalk: -118dB / -109dB

 

Line out:

Frequency Response: 20Hz-20KHz -0.16dB / 0Hz-20kHz -0.1dB

SN: 122dB / 118dB

 

No i pytanie: co nowego on wniesie poza brakiem wyjścia zbalansowanego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem się zastanawiać nad kupnem, ale po poczytaniu rosnącej listy bugów na head-fi, odpuściłem. Może za pół roku, jak wypuszczą dobre firmware. Bo prędkość naprawy nie jest zabójcza. Niech inni będą beta testerami na razie
 

 

 

c8b8efee3ca8459e9b61562d809f81c7.jpg

 

 

 

Mam od wczoraj. Wszystko fajnie, tylko znowu mam odwrócone przyciski.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo:

Za head-fi:

"unfortunately i still got random messages that launcher3 crashed and when i am charging my device (just charging, no music playback) it restarts every 5-10 minutes, constantly!"

 

Jak się Launcher wywala, to już jes poważny problem. Ale co ja wiem, all999 wie lepiej i umie wklejać obrazki. Zawodowiec! Wyższa liga wklejania mema.

Edytowane przez czernomorec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czernomorec napisał:
Proszę bardzo:

Za head-fi:

"unfortunately i still got random messages that launcher3 crashed and when i am charging my device (just charging, no music playback) it restarts every 5-10 minutes, constantly!"

 

Jak się Launcher wywala, to już jes poważny problem. Ale co ja wiem, all999 wie lepiej i umie wklejać obrazki. Zawodowiec! Wyższa liga wklejania mema.

 

Jeśli ktokolwiek na tym forum miałby narzekać na problemy z DX200, to ja jestem pierwszy. Nie wiem czy wiesz, ale mój pierwszy egzemplarz został wymieniony przez iBasso po totalnym ucegleniu. Ewidentnie jest problem z pierwszą serią.

 

Co do obrazków, najlepiej się je dodaje przez Tapatalk, a cool story dotyczyło pierwszej części Twojej wypowiedzi.

 

 

BTW. Soft Lurkera działa bardzo dobrze, żadnych problemów poza zamienionymi przyciskami.

 

Edit. Jest już wersja z poprawionym działaniem fizycznych przycisków.

https://github.com/Lurker00/DX200-firmware/releases

 

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX200 na najnowszym sofcie działa stabilnie, nie ma żadnych istotnych problemów

 

ale wciąż są braki - Mango jest dość surowy, przydałoby się wyszukiwanie, lepsze indeksowanie albumów, ergonomia 

w Androidzie potrzeba oficjalnego Playa, lepszego suwaka głośności, lepszego menu opcji audio

 

ma też być precyzyjny EQ

 

przydałoby się aptX

 

 

jak ktoś ciekawy ile AM1 ma mocy:

 

 

AMP1 module:

Output into 300 ohms balanced is 120mW and single ended is 30mW

For 32ohms in balanced it is 1.1 watts and single ended is 280mW

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności