Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DX200


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

Przez srednice i gore, ktore jednak w niektorych utworach potrafily mnie denerwowac w dx200.

Mam dokładnie identyczne odczucia.

Średnica i góra drażni. Nie da się słuchać dla przyjemności; mózg człowieka ma wysiłek, bo musi interpretować, co jest nie tak. W związku z tym, człowiek po raz kolejny słucha sprzętu (hi-fi, a nie muzyki) i koło się zamyka :)

 

Nie mózg człowieka, tylko Twój :)

 

OK, mój.

Żeby zobrazować to jeszcze dobitniej i trochę rozluźnić przy tym atmosferę :) (bo dla Was zapewne będzie to obrazowanie humorystyczne-> :D ), DX200 to dobrej klasy stacjonarny odtwarzacz CD, ustawiony na jednej warstwie cienkiej sklejki, zamiast np. na MDF-ie. W taki właśnie sposób sklejka wpływa na dźwięk, jak słychać w manierze DX200. Wiem, bo próbowałem wiele płyt drewnianych pod odtwarzaczem CD.

 

 

Tu nie chodzi atmosferę, a o Twoje subiektywne opinie,wygłaszane jak prawdy objawione. Nie mam pjęcia o odtwarzaczach CD ustawianych na MDF, ale mnie ani średnica, ani góra w DX200 nie drażni. Wręcz przeciwnie, z moimi słuchawkami brzmią one dla mnie świetnie. Mam jeszcze prośbę, żebyś cytował całe moje wypowiedzi. Ten fragment, który zacytowałeś , wyrwany z kontekstu można źle zrozumieć. A internet nie zapomina:)

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Przez srednice i gore, ktore jednak w niektorych utworach potrafily mnie denerwowac w dx200.

Mam dokładnie identyczne odczucia.

Średnica i góra drażni. Nie da się słuchać dla przyjemności; mózg człowieka ma wysiłek, bo musi interpretować, co jest nie tak. W związku z tym, człowiek po raz kolejny słucha sprzętu (hi-fi, a nie muzyki) i koło się zamyka :)

 

Nie mózg człowieka, tylko Twój :)

 

OK, mój.

Żeby zobrazować to jeszcze dobitniej i trochę rozluźnić przy tym atmosferę :) (bo dla Was zapewne będzie to obrazowanie humorystyczne-> :D ), DX200 to dobrej klasy stacjonarny odtwarzacz CD, ustawiony na jednej warstwie cienkiej sklejki, zamiast np. na MDF-ie. W taki właśnie sposób sklejka wpływa na dźwięk, jak słychać w manierze DX200. Wiem, bo próbowałem wiele płyt drewnianych pod odtwarzaczem CD.

 

 

Tu nie chodzi atmosferę, a o Twoje subiektywne opinie,wygłaszane jak prawdy objawione. Nie mam pjęcia o odtwarzaczach CD ustawianych na MDF, ale mnie ani średnica, ani góra w DX200 nie drażni. Wręcz przeciwnie, z moimi słuchawkami brzmią one dla mnie świetnie. Mam jeszcze prośbę, żebyś cytował całe moje wypowiedzi. Ten fragment, który zacytowałeś , wyrwany z kontekstu można źle zrozumieć. A internet nie zapomina:)

 

Poprawione. Jest zacytowana cała wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm dx w domu więc mam parę pytań. Sterowanie przyciskami w spotify i neutronie nie działa. Jakiś fix? Zmiana wielkości czcionki na mniejszą w ichniejszych playerze możliwa jest? Po jakim czasie zaczyna ten dap grać? Po 10h oceniam go na 4-. Bass poprawny ale płytko, scena węższa niż w Zx2. Pozycjonowanie odrobinę lepsze ale wszystko na twarz.

Słuchanie na LeA.

M.

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie to rzucanie szczegolami na twarz jest efektowne... daje poczucie duzej szczegolowosci.

ale mnie troche meczylo.

 

 

To jest trochę cecha urządzeń iBasso. To samo było w DX90 na Rockboxie - dla analizowania nagrań bardzo fajnie, ale generalnie wszystko grało oddzielnie, czego na dłuższą metę nie dało się słuchać (ok - ja nie mogłem). Dlatego przestałem używać Rockboxa i słuchałem na Mango, tym bardziej, że z czasem doprowadzono je do referencyjnego poziomu (obsługowo i brzmieniowo). Na Mango brzmienie staje się bardziej koherentne.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm dx w domu więc mam parę pytań. Sterowanie przyciskami w spotify i neutronie nie działa. Jakiś fix? Zmiana wielkości czcionki na mniejszą w ichniejszych playerze możliwa jest? Po jakim czasie zaczyna ten dap grać? Po 10h oceniam go na 4-. Bass poprawny ale płytko, scena węższa niż w Zx2. Pozycjonowanie odrobinę lepsze ale wszystko na twarz.

Słuchanie na LeA.

M.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

w sumie to powinien grać od razu... ale to 100-200h pozwala zdecydowanie rozwinąć dół, przybywa przestrzeni i jeszcze minimalnie szczegółów - można założyć, że jak po 200h nic się nie wydarzy... to cudów już nie będzie

 

i... DX200 nie gra ze wszystkimi słuchawkami... na flare r2s, które bardzo lubię, słuchać nie mogłem, jakby inne słuchawki... nie wiem czy LEA to dobry kompan...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam brak synergii z R2S, świetną z EX1000 i Dita. 100h to minimum, żeby go ostatecznie ocenić. U mnie przyciski działają w Spotify, Neutrona nie sprawdzałem.

 

A ktora wersja fw ? To protestuje jeszcze na sine i dam mu pograć te 50-75h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Potwierdzam brak synergii z R2S, świetną z EX1000 i Dita. 100h to minimum, żeby go ostatecznie ocenić. U mnie przyciski działają w Spotify, Neutrona nie sprawdzałem.

A ktora wersja fw ? To protestuje jeszcze na sine i dam mu pograć te 50-75h.

W tej chwili mam 2.0.78 modyfikowany od WindowsX. Na stockowym chyba faktycznie nie sprawdzałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Muszę gdzieś to napisać bo inaczej chyba przyjdzie mi puknąć głową o szafę. Od rana telefony, @ i wiadomości o chęci zakupu niedawnych promocji w cenie z tych promocji. Nieustające zdziwienie jak to dlaczego nie mogę kupić w takiej promocyjnej cenie. Czy zasady są zrozumiale tylko dla mnie? Preorder to ryzyko niepewność i dlatego taka cena. Ty drogi kliencie masz już wszystko gotowe testy, opinie i wyrobione zdanie. Oczywiście możesz liczyć na rabat, ale od pełnej ceny. Jeszcze jedno drogi kliencie nie udawaj mojego najlepszego przyjaciela gdy chcesz uzyskać rabat. Bo potem jak mnie obrzucisz wyzwiskami itp. nie będzie mi tak przykro. Idę na fajkę bo muszę sobie ulżyć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z PM3 zgrywa sie fajnie

I z ei.3 tez

Z xba a3 srednio

 

No i pacz Pan, że nadal znajdują się marudy, którzy kręcą nosem na PM3. Nie wiem czy są na rynku inne, równie synergiczne słuchawki, o tak świetnym brzmieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tylko zgrał się z Beyerdynamic Amiron i T1 wersja AK, a już bardzo nie lubi się z Senkami HD800 i HD600.

Ale to sie zgadzaloby... lubi sluchawki ciemniejsze co same w sobie maja dobra glebie.

Inaczej drazni rzucaniem na twarz i nieco jednak "wyzylowana" szczegolowoscia. Wyzylowana przez ta swoja tonalnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mi tylko zgrał się z Beyerdynamic Amiron i T1 wersja AK, a już bardzo nie lubi się z Senkami HD800 i HD600.

Ale to sie zgadzaloby... lubi sluchawki ciemniejsze co same w sobie maja dobra glebie.

Inaczej drazni rzucaniem na twarz i nieco jednak "wyzylowana" szczegolowoscia. Wyzylowana przez ta swoja tonalnosc.

 

To by wskazywało na to, że z Denonami i Dharmami lepiej może mi się jednak dogadać AK300. Natomiast z Owlami lepszą synergię zapewne złapie DX200. Saudio chwalił to połączenie.

 

Z drugiej strony Mykupyku pisał o dobrej synergii Ibasso z Sonorousami IV, które grają raczej wszerz niż w głąb i na pewno należą do grona jaśniejszych słuchawek. Nie ma co gdybać, trzeba samemu wreszcie spróbować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie ma reguły... bo gr07x ciemne nie są, także er4xr, a grają z DX200 super

 

a r2s są ciepławe i nie grają

 

a Sonorus IV to specyficzne słuchawki, zatem nie nadają się do porównań zbytnio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja reklamowałem swoją sztukę bo miała problem z dotykiem.

Podziękowania dla @walekkk z mp3store Kraków za załatwienie sprawy.

 

Wgrałem custom rom-a z Google Play który podobno poprawia też coś z dźwiękiem i jestem pod wrażeniem.

DAP bardzo fajnie gra z Ether C Flow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja reklamowałem swoją sztukę bo miała problem z dotykiem.

Podziękowania dla @walekkk z mp3store Kraków za załatwienie sprawy.

 

Wgrałem custom rom-a z Google Play który podobno poprawia też coś z dźwiękiem i jestem pod wrażeniem.

DAP bardzo fajnie gra z Ether C Flow.

Czyli miałem dobre wrażenie że dotyk działa losowo w tym egzemplarzu... Ja wśród swoich słuchawek nie znalazłem takich z którymi źle się zgrywal chociaż najlepiej było chyba na Er4XR. Generalnie odtwarzacz mi się podobał - dla mnie brzmialo jak by rada DX90 i Onkyo - bardziej szczegółowo niż DX90 ale łagodniej niż Onkyo, z przestrzenią trochę bardziej wgląd niż ten ostatni. Zobaczymy jakie będę miał wrażenia z innego egzemplarza niż poprzedni bo losowo działający dotyk dość mocno mi przeszkadzał. Fajny grajek ale bez efektu wow

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem custom rom-a z Google Play który podobno poprawia też coś z dźwiękiem i jestem pod wrażeniem.

 

Nie masz zamienionej kolejności przycisków fizycznych? Następny/poprzedni?

2.0.78?

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności