Skocz do zawartości

iBasso DX200


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

 

Mam pytanie dla posiadaczy DX-ów czy ustawienie gain i poziom głośności mają znaczenie przy wygrzewaniu przez ten kabelek?

Używaj po prostu, ja jeszcze nie spotkałem się ze zjawiskiem wygrzewania w żadnym DACu/DAPie xD

Słuchawki co innego, bo zdarzały się ewidentnie wygrzewające się oraz trochę wygrzewające się ;)

 

Tak się składa, że wygrzewanie DX80 z dołączonym kabelkiem zrobiło różnice. Po zakupie posłuchałem go kilka godzin, chociaż najpierw wrzuciłem najbardziej aktualny soft Lurkera. Potem wygrzałem go zgodnie z zaleceniem i różnica była zauważalna od razu.

 

 

Mam pytanie dla posiadaczy DX-ów czy ustawienie gain i poziom głośności mają znaczenie przy wygrzewaniu przez ten kabelek?

Zazwyczaj każą wygrzewać na głośności zbliżonej do tej, z jaką będziesz słuchał muzyki. Ja wrzuciłem bodaj wysoki gain w DX80 i głośność 100/160.

 

Kurde... Tęsknię za nim ;< Dźwiękowo i obsługowo Pionek sporo lepszy, ale jednak ten kloc aluminium miał w sobie to coś...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecane 200h wygrzewania to prawie 2 tygodnie ,czyli czas ktory mozna sprzet jeszcze zwrocic do sklepu - mega sprytne :-)

 

Niektórzy już sugerują przy niektórych sprzętach/słuchawkach 250-350h, żeby się upewnić że nie masz szans wygrzać przed końcem okresu możliwego zwrotu :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iBasso daje kabelek do wygrzewania zbalansowany, i wypadałoby wygrzać po balansie... bo inaczej pół się nie wygrzeje :)

 

mój ma już na pewno ponad 200h i nigdzie się nie wybiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy iBASSO DX 200 odbiera pliki MQA ? Ja jestem zdecydowany zakupić sobie w sklepie MP3 STORE iBasso DX200 . Poszukuję audio odtwarzacz Hi-Fi z odbieranymi plikami MQA . Pozdrawiam Serdecznie . Cześć .

 

Niech Kolega nie będzie robotem obibokiem i czyta, co ludzie Koledze odpowiadają:

 

http://forum.mp3store.pl/topic/135330-ibasso-dx200/?p=1426528

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na YouTube porównanie DX200 z X5III. Recenzent wychwala X5III nad DX200. Uważa w ogóle, że stawianie DX200 na równi z Mojo to totalne nieporozumienie.

Link?

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na YouTube porównanie DX200 z X5III. Recenzent wychwala X5III nad DX200. Uważa w ogóle, że stawianie DX200 na równi z Mojo to totalne nieporozumienie.

Link?

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Proszę

Rozumiem że słuchałeś dx200 mojo i x5III?

Ile osób tyle zdań.

 

To nie moja recenzja, podaję, żeby inni mogli się wypowiedzieć. Sam zamówiłem dx200.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dlatego jak zacząłem czytać to się pogubiłem o co chodzi bo mi strony przeskakiwały

i posty się powtarzały :) No i w końcu nie wiem o co chodzi.

Ale w temacie DXa to po tych około 200 godzinach gra bardzo przyjemnie,

jest detalicznie ale łagodnie, fajna przestrzeń, czekam tylko na przejściówkę

na 2,5 aby sprawdzić T1v2 na wyjściu zbalansowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saudio, w skrócie chodzi o to, że gościu z recenzji na yt twierdzi, że DX200 to kupa na miarę X7 (w jego słowach), a FiiO X5III gra jak Mojo. Autor tej recenzji to Hawaiibadboy, znany basshead z Head-Fi, którego ustawienia eq mogą zawstydzić te od bakusa. Po prostu facet chyba nie trawi grania sabre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, niestety każdy ma inne uszy i jak się kogoś nie zna (w tym przypadku nie czytało

się innych tekstów o sprzętach które znamy) to trzeba być mocno ostrożnym w czytaniu ;)

Ja słuchałem mojo i DX200, i dla mnie mojo jest bardziej misowaty ma trochę więcej basu

i mniej detali niż DX przestrzeń też jest mniejsza zwłaszcza jeżeli chodzi o głębię.

Taki np. QP1R też ma sporo detali ale może zmęczyć DX jest łagodniejszy

ale nie aż tak łagodny jak mojo. X3 nie słuchałem to nie wiem, może będę u Wojtka w tym tygodniu

to da radę porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dlatego jak zacząłem czytać to się pogubiłem o co chodzi bo mi strony przeskakiwały

i posty się powtarzały :) No i w końcu nie wiem o co chodzi.

Ale w temacie DXa to po tych około 200 godzinach gra bardzo przyjemnie,

jest detalicznie ale łagodnie, fajna przestrzeń, czekam tylko na przejściówkę

na 2,5 aby sprawdzić T1v2 na wyjściu zbalansowanym.

Ma Kolega może jakiś link? Też jestem zainteresowany przejściówką 2,5:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, że nie

"TRRS 2.5mm Balanced Male To 3pin 3.5mm Female Audio Adapter For IRIVER AK240 AK240ss ak380 DP-X1 Cayin N5 etc×1"

Zdecydowanie odradzam takie przejściówki poza użytkiem stacjonarnym, robi się dźwignia.

Albo wymiana jacka, albo przejściówka z kawałkiem kabla.

Edytowane przez jamwodzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności