Skocz do zawartości

iBasso DX200


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

nigdzie nie pisałem, że DX200 przegrał... nawet mam nadzieję, że będzie najlepszy i pozamiata też nowe X7ii - to że X5iii kupuje 40 osób w preorderze, a DX200 - 10, to kwestia ceny...

 

bo jak DX200 nie będzie wyraźnie lepszy od X5iii to byłaby wtopa... zwłaszcza że niedługo FiiO szykuje X7ii na kości takiej jak DX200 ale chyba jednej i X7iiPro na jeszcze nowszym Sabre...

 

 

no i już nie narzekasz, że X5 trzeciej generacji wychodzi, a przed chwilą było za dużo generacji...

 

a jakbym po premierze X7iiPro nadal miał starego X7 to byłoby naprawdę do dvpy, bo by oznaczało, że ani DX200 ani nowsze iXy go nie pobiły... w co jakoś nie wierzę, bo jestem optymistą

 

a zakup X5iii i DX200 łączy jedno... oba to zakupy w ciemno... i gdybanie, aż się nie posłucha

Edytowane przez mykupyku
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od ponad 2 lat mam dx100. Dx200 kusi ale tylko z uwagi na mniejszy rozmiar w stosunku do dx100, na lepsza baterie i ogolnie ze jest nowszy to moze byc bardziej dopracowany. Oczywiscie rozstrzygajaca bedzie jakosc dzwieku, jak bedzie tylko b.dobry jak inne grajki to zostane z leciwym dx100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Generalnie same ogólniki. Jak się uprzeć w zasadzie można napisać to samo o większości dap`ów za parę tysięcy złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista już zamknięta jest lecz zawsze możesz wejść i możesz wyjść !

 

Jestem też ciekaw pojedynku DX200 z DX100 oraz z Colorfly C4, który dla części forumowej Braci jest Świętym Graalem DAPów jeśli chodzi o SQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest porównanie do lpg i nw-wm1z

Hello all,

I have spent time with the DX200 which has roughly 45 hours of burn in. I listened mostly to my SE5 Ultimate single ended, to compare with the WM1Z and LPG side by side.

 

To make a long story short, the strengths of the DX200 (AT THIS STAGE) are width of stage, airiness, detail and punch. The relative weakness (AT THIS STAGE, compared to much more expensive DAPs) is that it has less depth and less good layering than the WM1Z and LPG (which are particularly good in this respect). This difference could change when using balanced, or different filters, or with burn-in. Another trait, which is not necessarily negative, is that the DX200 is relatively more dry and analytical than the other two. This can be fine-tuned with the filters.

 

I have played with the filters as, and the changes are small but audible. I have settled on the apodizing linear phase, knowing that default is fast roll-off minimal phase. If you guys have inputs on the filters, I would be interested as I am not familiar with what they entail.

 

Finally, I have updated to the latest firmware, and it solved the navigation speed / stability problem, which is great! The only remaining issue I detect is the artist name cutoff in the display.

 

I have tested the battery life, and get roughly 8 hours on high gain at moderate volume, in balanced

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...ciekawe jak można tak bez odsłuchu kasę ładować ...trochę ryzykowne nieprawdaż ? ;-)

Wolę poczekać na wiążące opinie użytkowników ...poza tym pewnie znowu żonglerka z oprogramowaniem .

Mam kolegę i miał onci tę przyjemność ,że odsłuchiwał za gramanicą Ibasso 200 ....i jego słowa ...

" Ty Calyxa nie sprzedawaj jeszcze ...na razie nie warto " :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się od jakiegoś czasu zastanawiam na czym polega obecna polityka marketingowa Ibasso? Podczas gdy wypuszczają swojego nowego flagowego DAP'a, na ich oficjalnej stronie internetowej nie ma o nim kompletnie żadnej informacji :blink: Inni producenci starają się promować swoje nowe produkty, zwłaszcza na swoich stronach internetowych, a Ibasso poza drobną wzmianką na FB milczy. Nie uważacie, że trochę to dziwne żeby informacji na temat nowego flagowego produktu trzeba się było doszukiwać w sieci na przeróżnych stronach, zamiast po prostu zajrzeć na stronę producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta ich strona to jeszcze do niedawna wyglądała jak przedwojenna... teraz to już coś przypomina

 

co się czepiata, to tacy chińscy hipsterzy są... promocja przez brak promocji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrozumiałem że działa płynnie ale tylko jedna karta sd i ciężki ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy z forum proszę o podpowiedź czy waszym zdaniem będzie on lepszym odtwarzaczem niż moje obecne Onkyo DP-X1 z którego jestem b.zadowolony jeśli chodzi o SQ a jedyne co mnie martwi to opinie i wasze i ludzi na innych forach to kiepskiej jakości wtyki słuchawkowe oraz to że mam wersje

eu a co za tym idzie brak mu trochę pary do większych słuchawek. Natomiast Ibasso dx200 ma tylko jeden slot kart pamięci a to moim zdaniem duuży minus jak na odtwarzacz plików Hi-Res , które ważą dużo.

 

Proszę o wasze opinie i podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy z forum proszę o podpowiedź czy waszym zdaniem będzie on lepszym odtwarzaczem niż moje obecne Onkyo DP-X1 z którego jestem b.zadowolony jeśli chodzi o SQ a jedyne co mnie martwi to opinie i wasze i ludzi na innych forach to kiepskiej jakości wtyki słuchawkowe oraz to że mam wersje

eu a co za tym idzie brak mu trochę pary do większych słuchawek. Natomiast Ibasso dx200 ma tylko jeden slot kart pamięci a to moim zdaniem duuży minus jak na odtwarzacz plików Hi-Res , które ważą dużo.

 

Proszę o wasze opinie i podpowiedzi

ze szklanej kuli mamy ci wywróżyć ??

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o Wasze zdanie , tzn kolegów z forum którzy mają większe doświadczenie z różnymi odtwarzaczami niż ja . Rozumiem że obecnie gdy odtwarzacza nie ma jeszcze na sklepowych półkach jest ciężko coś doradzić ale odpowiedź na moje pytanie typu " ze szklanej kuli mamy ci wywróżyć ?? " wydaje być dość nie na miejscu i nieprzyjemna .... ale co ja tam wiem jestem tu początkujący ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o Wasze zdanie , tzn kolegów z forum którzy mają większe doświadczenie z różnymi odtwarzaczami niż ja . Rozumiem że obecnie gdy odtwarzacza nie ma jeszcze na sklepowych półkach jest ciężko coś doradzić ale odpowiedź na moje pytanie typu " ze szklanej kuli mamy ci wywróżyć ?? " wydaje być dość nie na miejscu i nieprzyjemna .... ale co ja tam wiem jestem tu początkujący ;)

Nie bierz takich rzeczy do siebie.

Jeżeli wolisz banialuki niż prawdę to już twoja sprawa.

Kasa gra także na pewno będzie postęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Kolega jest ogólnie bardzo nerwowy. Też tego doświadczyłem. Nikt ci niestety poważnie nie odpowie na to pytanie bo nie ma jak. Jeśli sam byś wcześniej pomyślał nad sensem swojego pytania może doszedłbyś do takiego samego wniosku. Playera nie ma na rynku jeszcze, wszelkie informacje są lakoniczne - nawet sam producent milczy lub dawkuje dane bardzo oszczędnie. Znamy markę mamy ogólne wiadomości i wielu z nas ryzykuje i zamawia, ale nikt nie podejmie się poważnej odpowiedzi od czego DX200 może być lepszy lub gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności