Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja dyskretnych opampów Bursona Supreme Sound Opamp V5


fallow

Rekomendowane odpowiedzi

To zbieram kaskę i za jakiś czas uśmiechne się do kolegi. Bardzo przekonywująca recka, biorąc pod uwagę że standardowa holografia HA-3 zrobiła na mnie duże wrażenie.

 

Wytapaczone na Tapaczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co miałbym brać tego mdaca, skoro mi pasuje cayin ?

 

Wytapaczone na Tapaczu

A po co miałbym brać tego mdaca, skoro mi pasuje cayin ?

 

Wytapaczone na Tapaczu

Poza tym cayinowy wzmak zjadł mdaca podczas odsłuchów .

 

Wytapaczone na Tapaczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja rzeczowa i konkretna. To co w niej jest na temat Bursonów to ja znam z układów scalonych, które sam używam do budowania lub upgrade niektórych sprzętów, a ich nazwy tutaj nie padły. Ideał jest tylko jeden, potem długo nic, i siedzi wiadomo gdzie. ;) Wynika z powyższego, że Burson wskoczył na tę ścieżkę, ale musiałbym posłuchać. Niestety przekonałem się, iż wydłużanie ścieżek sprzężenia zwrotnego nawet o pojedyncze centymetry pogarsza brzmienie, więc przedłużek do podstawek nie polecam, jeśli ktoś nie musi.

 

@Compton najbezpieczniejsza i najsensowniejsza zasada to dać op-amp z wejściem JFET na I/V, a bipolarny na kolejne stopnie. Najlepszy JFET jaki ja znam, a do ideału brzmieniowego i tak mu deczko brakuje, to ADA4610-2BRZ. Niestety nie ma jego odmiany pojedynczej. OPA2604 czy nawet OPA2228 grają przy nim dźwiękiem uproszczonym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno na wejściowym wzmacniaczu różnicowym dali jakieś JFETy, a może być nawet tak, że wszystkie tranzystory to JFET. Bipolarne tranzystory dyskretne mają prądy wejściowe zbyt duże na to, żeby je dać na stopień wejściowy. W "dowolnej" aplikacji mógłby się offset rozjechać albo potencjometr zacząć szmerać we wzmacniaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na długie ścieżki sygnału będą na przegranej pozycji, bo wspomniane urządzenie to układ szerokopasmowy - przenosi nawet sygnał S/PDIF z line-in na line out w taki sposób, że DAC gra i to chyba nawet lepiej niż wprost z transportu. :ph34r: Jak mi ktoś pożyczy lub wpadnie z nimi, to mogę do DACa wetknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubby stopień wejsciowy typu jfet wsadzony wiadomo gdzie, był sluchany nieraz przeze mnie, a ostatnio przedwczoraj. Daje rozjaśnione ale miękkie brzmienie, przypominajace rozkoszne bzyczenie owadów w leniwe popołudnie; bogato ukwiecony dzwiek dodatkami wziętymi z tyłka daje wrażenie większej ilości barw i może się podobać miłośnikom lampusiowego grania; świetnie się sprawdza rocku z lat 60/70 kiedy to królowały przesterowane lampiaki przy gitarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności