Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Kolumny + wzmacniacz do 1500zł pokój ok. 20m2.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Poszukuję kolumn + wzmacniacza do 1500zł. Oczywiście może to być sprzęt używany. Pokój to kwadrat o boku 4,5m także jest to średniej wielkości pokój - 20m2. Źródłem zapewne będzie telefon LG G4 lub laptop. Muzyka jakiej słucham to przede wszystkim szeroko pojęta elektronika, rap i hip-hop, czyli ogólnie raczej takie pozycje, w którym dobry bas jest niezwykle ważny. No i teraz pytanie czy w tej cenie da radę coś znaleźć?

 

Pozdrawiam

Edit

 

Brzmienie lubię ocieplone, przede wszystkim zależy mi na dobrym basie, który schodzi bardzo nisko, uwielbiam jak tak masuje podłogę i wszystko lata w powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można w tym budżecie atakować już używane presonus eris 8. To monitory aktywne -mają wbudowane wzmacniacze. Nic w tym budżecie nie zagra lepiej od monitorów. Ósemeczki w sam raz na wypełnienie takiego metrażu.

Ewentualnie po taniości microlab solo 7c - bardzo fajne głośniki, aczkolwiek sporo ustępujące monitorom w kwestii klarowności dźwięku.

Z kolumienek pasywnych pylon topaz, ale może być problem ze zmieszczeniem się w budżecie, a jeszcze wzmak potrzebny.

Chociaż co do zestawów wzmak plus kolumny jest tu paru szpeniów. Ja zaś jestem orędownikiem aktywnych zestawów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za nieobecność, święta=brak czasu. Więc, który zestaw by zagrał najlepiej? Interesuję mnie bardzo nisko schodzący bas, ale też żeby nie zalewał innych pasm.


Edit:

 

No i również potrzebne mi są kable/przewody głośnikowe, żeby to wszystko po podłączać. Bardzo bym prosił o zestaw np. kolumny + wzmacniacz + kable, ponieważ nie siedzę w temacie i jestem zielony. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J/w kolega Zenek juz proponowal Presonus Eris E8, lub druga i nieco drozsza opcja Focal Alpha 80. Pierwszych nie sluchalem, ale drugie posiadalem i moge powiedziec tyle,

ze subwoofer nie bedzie potrzebny, o ile nie chcesz bic rekordu w SPL a'la Car-Audio, wtedy bez subwoofer-a sie nie obejdzie ;).

 

Do tego na poczatek Fiio D3, jezeli masz wyjscie optyczne w laptopie. Kable to np. takie Cordial, albo ten Cordial, zaleznie jakich wtykow w monitorach chcesz uzyc, czy XLR,

czy Jack.

 

Podlaczasz Fiio D3 pod kompa kablem optycznym, nastepnie z Fiio D3 do monitorow kablem 2RCA<>2XLR/Jack, Monitory do gniazdka sieciowego i hula ;).

Monitory aktywne w tak malym budzecie, prawie zawsze zagraja lepiej, niz kolumny pasywne z oddzielnym wzmacniaczem.

Edytowane przez PENDRAGON
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, który z tych wtyków jest bardziej praktyczny w sensie, czy przy ewentualnie kiedys zmianie kolumn nie będę musiał kupować na nowo kabli.


Edit:

 

Zapomniałbym: chciałbym podłączać telefon pod to audio (tak wiem, że to kiepskie źródło).

Edytowane przez stolarz717
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczasz Fiio D3 pod kompa kablem optycznym, nastepnie z Fiio D3 do monitorow kablem 2RCA<>2XLR/Jack, Monitory do gniazdka sieciowego i hula ;).

Monitory aktywne w tak malym budzecie, prawie zawsze zagraja lepiej, niz kolumny pasywne z oddzielnym wzmacniaczem.

Jaki jest sens stosowania kabla RCA-XLR skoro Presonusy i Focale mają równiej zwykłe wejście RCA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor x2 + DAC + przewody Czy to wszystko co potrzebuję, żeby móc już słuchać?

Pamietaj, ze telefonu nie podlaczysz pod Fiio i sprawdz, czy masz optyczne wyjscie w laptopie, najlepiej podaj jego model to sam sprawdze. A przewody to ten lub ten (tylko nie wiem, jakiej dlugosci potrzebujesz) i jeszcze optyk, i wtedy bedziesz mogl juz sluchac :).

 

Podlaczasz Fiio D3 pod kompa kablem optycznym, nastepnie z Fiio D3 do monitorow kablem 2RCA<>2XLR/Jack, Monitory do gniazdka sieciowego i hula ;).

Monitory aktywne w tak malym budzecie, prawie zawsze zagraja lepiej, niz kolumny pasywne z oddzielnym wzmacniaczem.

Jaki jest sens stosowania kabla RCA-XLR skoro Presonusy i Focale mają równiej zwykłe wejście RCA?

 

Racja, bylem przekonany, ze tam jest XLR i TRS :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Y50-80. Nie ma jakiegoś sposobu, żeby podłączyć ten zestaw pod telefon?

Masz optyka i tak, jak Zenek napisal, tylko bezposrednio z telefonu, z wyjscia sluchawkowego i kabel musialbys kupic taki.

Edit

@down

 

Yg43l6a.gif

 

Dokladnie Nismovsky... TYLKO MONITORY AKTYWNE!!!

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TYLKO monitory aktywne!

Eris E8 mają konkretnego kopa, ale lepiej schodzą na dole Tannoy Reveal 802. Wiadomo, jakbyś miał więcej kasy to Focal Alpha 80.

 

Resztę już koledzy wyjaśnili. Jakość z takiego sprzętu będzie lepsza od zestawu "Kolumny Pasywne + Wzmacniacz". :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Ktoś by był tak dobry i podał mi wszystkie linki co dokładnie mam kupić? Byłbym wdzięczny. Dziś chciałbym to wszystko zamówić.


Najlepiej z jednego sklepu jeśli jest taka możliwość. Wybieram droższą wersję z Focal Alpha 80.

Edytowane przez stolarz717
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Ktoś by był tak dobry i podał mi wszystkie linki co dokładnie mam kupić? Byłbym wdzięczny. Dziś chciałbym to wszystko zamówić.

Ok, tylko podaj odleglosc, jaka bedzie pomiedzy glosnikiem a DAC-iem Fiio D3 , oraz pomiedzy Fiio a laptopem. Uwzglednij estetyczne ulozenie kabla do glosnikow, zeby nie wisial w powietrzu :D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności