Skocz do zawartości

Głośnik bluetooth do 100zł (z Polski lub Chin)


Rekomendowane odpowiedzi

Mój laptop choć dość dobry i nie stary ma cichh głośnik (Lenovo g500h jakby ktoś miał z nim do czynienia). Wpadlem na pomysł że kupie głośnik bluetooth właśnie do użytku z laptopem. Nie chce normalnych głośników bo głośnik bluetooth przyda się nie tylko do laptopa ale też np w samochodzie czy poprostu do użytku z telefonem. Czytałem i ogladalem recenzje Xiaomi speaker (tej wersji walcowej). Wydaje się dość ciekawą opcja w cenie około 100zl (cena przy zakupie w chinach, dla mnie to nje problem). Lecz nie mam bardzo porównania czy jest on dość głośny w stosunku do innych, czy można kupić coś lepszego w podobnej cenie ? Dodatkowo są dwie wersje xiaomi speaker, w kształcie walca i w kształcie prostopadloscianu. Która jest lepsza? Cena podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kwadraciaka (przyszedl pare dni temu, byc moze.pojdzie na sell :>) - malenstwo na spokojnie naglosni kuchnie / lazienke / pokoj bez pierdzenia :) Slyszalem ze ten okrągły dosc mocno szumi gdy nic nie gra, co niektorych moze mocno irytowac.

Czy masz w laptopie bluetooth'a? Kwadraciak nie ma zadnego fizycznego wejscia na mini jacka

 

Edyta: jak chcesz.wiedziec.cos wiecej.to pytaj

Edytowane przez adikadik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem laptop jest 1,5 roczny wiec bluetooth posiada. Nie mniej jednak wejście na minijacka by się przydało. Mniejszy walcowaty xiaomi posiada jacka? Dodatkowo najpopularniejszym głośnikiem na ali jest ten: http://pt.aliexpress.com/item/Portable-Subwoofer-Shower-Waterproof-Wireless-Bluetooth-Speaker-Car-Handsfree-Receive-Call-Music-Suction-Phone-Mic-For/32273378178.html?spm=2114.031030708.3.10.MtRZ69&ws_ab_test=searchweb201556_7_79_78_77_82_80_62,searchweb201644_0,searchweb201560_4 Warte to coś (jak na cene 4-6$?)

 

Z Polski po przeczytaniu paru tematów polecają:

JBL GO 130 zł

Creative Woof 120 zł

 

Jak te głośniki mają się do Xiaomi speaker (w ogóle te wersje kanciasta i walcowa xiaomi różnią się tylko kształtem?)

Edytowane przez mihi97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej, nie znam dokładnej przyczyny, ale nawet jak się podłączy przez wzmacniacz Fiio E11k to i tak przez bluetootha jest lepiej (a wzmacniacz chodzi po około 250zł ). Mam też głośnik Philips BT100, on też ma jacka i bluetootha, jednak przy nim wzmacniacz dużo daje. Przez bluetootha też nie jest źle, ale jednak po kablu trochę lepiej.

Edytowane przez Petruspjeter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem styczność tylko z tymi dwoma co wymieniłem. Xiaomi ani creativa nigdy nie słuchałem. Jeśli chcesz JBL lub Philipsa to:

jeśli zamierzasz więcej korzystać przez BT, a z kabla rzadko i ew. tylko w cichych pomieszczeniach, bierz JBL.

Jeśli więcej przez kabel (zwłaszcza jak masz fajne źródło) to brałbym Philipsa.

Zakładam że kwestia 30 zł nie robi dużej różnicy.

Edytowane przez Petruspjeter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

TDK A12 - to jest najlepszy wybor do 100 zl. Jest teraz az nieprzyzwoicie tani, a JBLa GO zjada konkretnie z tego co pamietam jak porownywalem w sklepie. Ale moze do zastosowac laptopowych syfiaste Creativy i inne lepiej sie sprawdzaja. TDK jak na te wielkosc brzmi naprawde zaskakujaco i glosno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie słuchałem TDK, po prostu jak kiedyś szukałem głośnika do ~100zł to nigdzie nie przeczytałem o tym TDK. A znam przypadek gdzie ktoś mówił o produkcie droższym myśląc że mówi o jego tańszej wersji. Jak słuchałeś ich po kablu to bez wątpienia JBL przegra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności