Skocz do zawartości

Ranking DAP by Fatso


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

chwila chwila, to nie jest ranking DAP, a ranking DAP SQ - jak mi w czymś kółko nie działa, albo coś waży jak poranny klocek, albo obsługa przypomina kolonoskopię to i SQ nie pomoże...

 

ale jako ranking DAP SQ ciekawe ciekawe :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy to jest zestawienie SQ obiektywne (oczywiście wiem, że to tylko idea filozoficzna niczym miłość do koleżanki platoniczna), czy też SQ wedle własnego upodobania/umiłowania jakiejś konkretnej sygnatury dźwięku? jeśli tak - to jakiej?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ranking, ale trzeba pamiętać o uniwersalności tych DAPów. HM901 czy Pono potrafią świetnie zagrać, ale trzeba do nich dobrze dobrać słuchawki. Taki TEAC czy dx90 są bardziej uniwersalne i łatwiej je komuś polecić.

Zgaduje, że król rankingu - C4, gra tak dobrze głównie z dużymi słuchawkami (nie uwzględniając kombinacji z adapterami zmieniającymi impedancje)?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety widać,że różnimy się w upodobaniach. Ja bym C4 (słuchanego u Fatso) nie dał na miejsce I. Bo mi zwyczajnie dźwięk nie odpowiadał. U mnie miejsce I to AK 120 MK I. Na dwójce kanapka T4G/Aune B1. Dość wysoko postawiłbym T5g oraz AK240.

 

Aż tylu DAPów co Fatso nie słuchałem, stąd nie wiem jak brzmią Teaki czy QPRy.... Nie zachwyciły mnie Fiio X5 i X5II, X3 i X1, także DX50 . DX90 nie słyszałem.

Miło wspominam iHP 120. Na Rockboxie oraz nadal lubię kanapkę z iPodem 5g.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego rankingu można wysnuć, że Fatso lubi raczej dużą zawartość "muzyki w muzyce", a nie szpitalne rozkładanie dźwięku na czynniki pierwsze. W SQ ma też znaczenie synergia. Pono z HD600 gra gorzej niż X5ii, ale np. z DT990pro i Lime Ears Aether wręcz powala dźwiękiem, a X5ii z LEA jest np. mocno średnie scenicznie. Ranking bardzo mi się podoba i z tych playerow, które słyszałem, to kolejność mi się zgadza - w tym X5ii vs AK380. X5ii podobało mi się bardziej niż X7,ale siodemkę słyszałem przez 3 minuty i tylko na K551, więc to raczej mało obiektywny odsłuch.

Edytowane przez hechlok
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100% co do pierwszych dwóch pozycji. Na trzeciej dałbym ZX2 w wersji skośnej

Nie wiem jak Zx2 ale ZX1 europejski po wylaczeniu jednej uslugi staje sie japonskim z moca wystarczająca dla spires ilości duzych słuchawek

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietajcie tylko, ze Wasza percepcja moze sie DIAMETRALNIE roznic od kolegi Fatso.

Edytowane przez Baele
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wychodzi ze musze posluchac colorflaje i quastyle :)

fajna inicjatywa... chocby do dyskusji wlasnie odnosnie stricte dzwieku DAPow. Ze sluchanych przeze mnie to bym zrobil cos takiego (ze sluchanych tylko hifimanow nie wsawiam bo nie porownywalem z niczym dokladnie AB a tak z pamieci to se moge...)

1. TEAC HA-90SD

2. AK240

3. AK120 II

4. iBasso dx90 + RB

5. Cowon P1

6. Fiio X5 ii

7. AK380

8. AK JR / AK 100 mk2

9. iBasso DX50 + RB

10. Fiio X5

11. Sony F886

12. Cowon J3

Z tych co mialem dluzej mozliwosc poobcowac to chyba tyle. Krotkich zabaw nie wrzucam.

Hmmm.... a gdzie obroncykalachow? :>

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ocenie brałem pod uwagę:

1. Jakość SQ - oceniana subiektywnie

2. Ilość synergii w sprzęcie portable

3. wierność odtwarzanego dźwięku (również subiektywnie)

4. Ilość szumów, brumów i innych nieciekawych dodatków

 

Nie oceniałem:

1. Umiejętności napędzania dużych słuchawek (bo nie do tego DAPy służą)

2. Ilości funkcji

3. Łatwości obsługi

4. sympatii wobec sprzętu

5. ceny

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydaloby sie uzupelnienie informacji o sluchawkach i muzyce uzytej podczas odsluchow. Bo tak to raczej lista urzadzen wartych sprobowania.

Raczej niewykonalne, ze względu na:

1. Rozległość czasową testów

2. Ilość przewalonego przeze mnie sprzętu

3. zawartość biblioteki audio - tam jest wszystko.

Pamietajcie tylko, ze Wasza percepcja moze sie DIAMETRALNIE roznic od kolegi Fatso.

No może nie diametralnie, ale jednak może się różnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ocenie brałem pod uwagę:

1. Jakość SQ - oceniana subiektywnie

2. Ilość synergii w sprzęcie portable

3. wierność odtwarzanego dźwięku (również subiektywnie)

4. Ilość szumów, brumów i innych nieciekawych dodatków

 

Nie oceniałem:

1. Umiejętności napędzania dużych słuchawek (bo nie do tego DAPy służą)

2. Ilości funkcji

3. Łatwości obsługi

4. sympatii wobec sprzętu

5. ceny

 

dla potomnych warto dodać że FiiO X7 na module IEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colorfly C4 ma w sobie "to coś", może nie napędza wszystkich słuchawek, ale daje wielką przyjemność z odsłuchu nawet na k701. Chociaż ostatnio testuję kanapkę A15 + Aune B1 i muszę przyznać, że choć go nie zdetronizowała, to jednak scena i rozdzielczość stoi na wyższym poziomie własnie w kanapce. Colorfly gra znacznie bliżej, bardziej podoba mi się sposób aranżacji sceny w Aune. Colorfly podpięty pod aune to już prawie ideał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności