Arthass

Suplementować czy nie suplementować? ...oraz inne pytania dotyczące di

Recommended Posts

Zmodyfikowane, zamiast białka konopnego, jest odtłuszczona mąka z pestek dyni

6Hx5Dx5.png

Edytowane przez Arthass

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chętni na dołączenie do zamówienia spiruliny / chlorelli / kurkuminy Terry Naturally BCM-95 proszę o wiadomość prywatną.
Spirulina + chlorella od Sevenhills, 500g-1kg w proszku (tanio wychodzi w porównaniu do krajowej oferty).

Spirulina 1kg za ~200zł (przy 3g dziennie wystarcza na prawie cały rok)
Chlorella 0,5kg za ~200zł (przy 3g dziennie około pół roku)
Kwestia tego, że sama przesyłka z ibeja to ponad 70zł... Także ceny mogą pójść nawet ~20zł w dół na produkcie przy 5 lub więcej osobach (trzeba jeszcze doliczyć koszt rozesłania w obrębie kraju).

Kurkumina - nie ma już ciśnienia, bo iHerb ma przyzwoite koszty dostawy, ale jakby ktoś chciał... Do wyboru 375mg i 750mg w kapsułce, 60-120 kapsułek. Profilaktycznie 375mg starcza, przy aktywnych chorobach zapalnych, chorobach stawów, 750mg będzie bardziej wskazane dla widocznych efektów.
375mg 120 kapsułek = ok. 200zł
750mg 120 kapsułek = ok. 350zł
ale nie wiem jak tutaj z cłem/vatem...
https://pl.iherb.com/pr/EuroPharma-Terry-Naturally-Terry-Natually-CuraMed-375-mg-120-Softgels/45125

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Poleci ktoś jakieś rzetelne książki z tematyk takich jak: zdrowie - suplementacja - sport itp.? Chodzi mi o taką papierową, bo czasem muszę coś poczytać, więc zamiast harlekina, może coś bardziej wartościowego bym łyknął :D Mogą być nawet jakieś starsze pozycje, byle nie pisane przez szamanów czy szarlatanów.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 11.12.2015 o 21:20, Swordfish_ napisał:

Dobry, rzeczowy wpis.

Nie mam teraz czasu, żeby się w całej rozciągłości wypowiedzieć ale dodam tylko tyle, że warto zwrócić uwagę na niektóre zioła oraz adaptogeny, bywają niezwykle przydatne. I słuszna też Twoja uwaga odnośnie wtórnej intoksykacji. Ja na to trochę patrzę bardziej z punktu widzenia osoby, która kiedyś uprawiała dużo sportu i np. efekt intoksykacji zachodzi często po intensywnym treningu (chociaż to bardzo złożone zależności).

Akurat temat doległości żołądkowych też przerobiłem.

Swoją drogą wpis bardzo na czasie, bo żyjemy w zanieczyszczeniu zazwyczaj w dużych miastach a do tego jedzenie dzisiaj jest takie, jakie jest.

Zgadza się na takie sprawy trzeba zwrócić uwagę.

• Thanks 1
  • Sad 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zaczynam testować google hangouts. Utworzyłem nową grupę, jak coś to będę tam dostępny w przypadku pytań, link do grupy https://hangouts.google.com/group/54kTjW8LtqMbiL3w1
Można zadać szybkie pytania. Odpowiem w najbliższym dostępnym wolnym czasie - ewentualnie odpowie ktoś inny, jeśli takie osoby dołączą. Plusem jest to, że archiwum jest dostępne dla każdego członka, więc nie trzeba powtarzać tych samych rzeczy każdorazowo - jak już ktoś pytał o podobne rzeczy, można skorzystać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ciekawe spojrzenie na obecne zagubienie w świecie dietetyki (przynajmniej tego co oficjalnie uczą). Mój ulubiony - mit "złych tłuszczy nasyconych" :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta