Skocz do zawartości

Onkyo DP-X1


jacekin

Rekomendowane odpowiedzi

Jest tak samo jak w jp bo sciagasz blokade przez ten variable line out. Meze to akurat zaden wyznacznik bo one graja z ziemniaka. Na c10 to ja meze slucham na 1/4 skali a er4s dojezdzam nawet do 3/4 jak cicho nagrany album (czytaj nie ma loudness war). Mocy pionek ma akurat do przenosnych sluchawek. Tak troche wiecej niz telefony a mniej niz inne przenosne cegly.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, czy serio w wersji EU z tą mocą jest tak źle? Ja mam Pionka z JP i zarówno na LEA jak i Meze rzadko przekraczam 100 na skali. Czy wyłączenie blokady nie pomaga?

Kolega niech nie myli mocy z głośnością (gain). Mój AMP stacjonarny nie jest dużo głośniejszy od X7+AM3, a ma 3,36W@110ohm. Tutaj chodzi mi tutaj o poprawne wysterowanie.

Analogicznie w AM3 jest podobna głośność po BAL i SE, a różnica mocy to 420mW vs 190mW @32ohm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, czy serio w wersji EU z tą mocą jest tak źle? Ja mam Pionka z JP i zarówno na LEA jak i Meze rzadko przekraczam 100 na skali. Czy wyłączenie blokady nie pomaga?

 

Onkyo na stocku:

 

AudioQuest Nighthawk - 130/160

AKG K7XX - 150/160

 

Onkyo w trybie VLO (bez blokady):

 

AudioQuest Nighthawk - 110/160

AKG K7XX - 130/160

 

To już są bardzo głośne poziomy, ale słuchalne. PowerAmp z włączoną opcją "Bezpośredniej kontroli głośnośći" zdejmuje blokadę i brzmi nieco lepiej od stocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była dyskusja o "poprawnym wysterowaniu" słuchawek w temacie o Pionku, a ponieważ używam go właśnie z "łatwopędnymi" słuchawkami, zastanawiałem się jak to jest że komuś brakuje pary. Z postu Crisisa ktoś może wywnioskować, że Pioneer ma problem z napędzeniem słuchawek, nawet tych które nie potrzebują dużo mocy, a moim zdaniem daje radę. Z Onkyo jak wnioskuje jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była dyskusja o "poprawnym wysterowaniu" słuchawek w temacie o Pionku, a ponieważ używam go właśnie z "łatwopędnymi" słuchawkami, zastanawiałem się jak to jest że komuś brakuje pary. Z postu Crisisa ktoś może wywnioskować, że Pioneer ma problem z napędzeniem słuchawek, nawet tych które nie potrzebują dużo mocy, a moim zdaniem daje radę. Z Onkyo jak wnioskuje jest podobnie.

 

W standardowym ustawieniu (czyli bez uaktywnienia Variable Line-Out) Pioneer na dokanałówkach o niskiej skuteczności (Flare Audio) gra ciszej niż np. Samsung S7 edge. Co przekłada się mniej więcej na to, że na cichym albumie jestem w stanie ustawić na Pioneerze głośność na maksa i nie czuć dyskomfortu, czego na S7 edge raczej zrobić nie mogę (a to telefon, który na pewno do mocarzy nie należy).

Uaktywnienie VLO zmienia postać rzeczy, ale jednocześnie wprowadza artefakty w każdej aplikacji poza stock'ową (przynajmniej u mnie - na słuchawkach łatwo wyciągających szumy i różne zniekształcenia).

 

Sam nie próbowałem na XDP100 niczego trudnego do napędzenia, ale po powyższej uwadze nie ma się co dziwić na temat opinii o brakach mocy w Pioneerze.

Z drugiej strony głośność to napięcie na wyjściu, a poprawne wysterowanie zależy od możliwością prądowych, gdzie wg specyfikacji Pioneer ma 70mw na kanał przy 32ohm, więc nie powinno być źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żadnych dokach w Pionku nie jestem w stanie dojechać do końca z głośnością. Nawet ER4S. A już poziom koło 120 wydaje się być kresem moich możliwości. Na HD650 150 daje komfortowy poziom głośności, wyżej zaczynają się przestery.

 

Na D1000 120 to jest taki jazgot, że łeb urywa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żadnych dokach w Pionku nie jestem w stanie dojechać do końca z głośnością. Nawet ER4S. A już poziom koło 120 wydaje się być kresem moich możliwości. Na HD650 150 daje komfortowy poziom głośności, wyżej zaczynają się przestery.

 

Na D1000 120 to jest taki jazgot, że łeb urywa.

 

No ale ty masz wersję bez ograniczeń EU.Przy jej obejściu (włączony V-LO), poziom 110 na mało skutecznych dokach jest już głośny, a 120 to rzeczywiście zazwyczaj maks (najczęściej ponad granice komfortu). Tylko, że tak jak pisałem włączony V-LO wnosi artefakty w innych aplikacjach - co jest irytujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam wersję JP, dlatego pytałem. Co do artefaktów to nie doświadczyłem na żadnej aplikacji (stockowa, PowerAmp, Neutron), aczkolwiek najlepiej jak dla mnie gra stockowa apka i z niej korzystam. Jedyne problemy jakie zauważyłem to czasami na Spotify lekkie zakłócenia/trzaski, które są słyszalne pomiędzy utworami (zarówno na Meze jak i LEA), ale nie na każdej płycie tak jest, nie wiem od czego to zależy (mam na myśli płyty pobrane offline, więc zakłócenia związane z WIFI nie wchodzą tu w grę).


Tak czy tak, Onkyo/Pioneer to świetne DAPy, a to że nie są w stanie napędzić wymagających słuchawek to dla mnie oczywiste. Nie do tego zostały stworzone, a wzmak stacjonarny, czy też zewnętrzny zawsze poradzi sobie lepiej, co też jest dla mnie oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T5p.2 to teoretycznie mobilki i to na nich brakowało mi wysterowania - lepiej niż na komórce, ale wciąż nie to.

A to ciekawe - na v1 nie miałem takiego uczucia. Moze charakterystyka tego odtwarzacza nie jest idealnie spasowana z T5p ale nie zauważyłem żadnych problemów z wysterowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w schowku w samochodzie. Działa świetnie :)

Pilot samochodowy, kabel od chińskiej mydelniczki za 18$, pokrowiec sado-macho, a w środku DAP za 3 tysie... Wyposażenie audiofila.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No FiiO ma trochę za uszami. Muszą dopracować soft, na pewno też da się więcej wycisnąć z dużego Sabre, no i czułe słuchawki zbierają zakłócenia w menu na AM3 i AM5 na high gain...

 

Miałem przesiąść się na Onkyo... ale X7 ma zdecydowanie więcej mocy i świetnie napędzą nie tylko moje doki, ale i większe słuchawki i obawiam się, że Onkyo nie jest tak uniwersalny. Do tego z modułami w X7 jest fajna zabawa, prawie jakby się nowe grajki kupowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności