Skocz do zawartości

Onkyo DP-X1


jacekin

Rekomendowane odpowiedzi

Mam parę pytań. W jaki sposób aktualizuje się firmware czy jest to skomplikowane? Czy aby skopiować muzykę na odtwarzacz trzeba używać jakiegoś specjalnego programu czy można to zrobić spod Windowsa? Czy można sortować muzykę według np. bitrate-u?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań. W jaki sposób aktualizuje się firmware czy jest to skomplikowane? Czy aby skopiować muzykę na odtwarzacz trzeba używać jakiegoś specjalnego programu czy można to zrobić spod Windowsa? Czy można sortować muzykę według np. bitrate-u?

 

Aktualizujesz dokładnie tak jak smartfona z androidem, czyli łączysz się z internetem sprawdzasz dostępność. Wrzucasz muzykę jak chcesz, może być drag&drop, może być aplikacja. Co do pytania o bitrate to chyba nie ma takiej opcji, ale pewności nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy mieliście z nim jakieś problemy? Czy coś wam się w nim nie podoba?

Nie podoba mi się, że nie ma czasu go słuchać, bo ciągle mnie ktoś pyta czy może posłuchać...

 

 

Yyy, Ty masz Pionka :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Junior, czytaj :)

Nie ma różnic, po balansie gorzej niż po SE. Cena Onkyo wyższa, krócej na baterii (ze 2h ale jednak). To są rzeczy wprawdzie niezależne od słuchawek ale Aether się też łapie.

 

Pioneer jest droższy o 200 złotych. Ponoć aplikacja muzyczna w Pionku sporo fajniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywalem oba DAP-y. Jak dla mnie poza nieco wyższym poziomem głośności (w obu ustawiony VLO) w Onkyo - różnic w SQ brak. Jeśli w ogóle to na granicy percepcji. Oczywiście pisze o zwyklym wyjściu słuchawkowym, zbalansowanego w Pionku niet.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, przewaznie roznica jest dosc zauwazalna. W analogowych ukladach dual "costam" to zawsze bylo cos -skok jakosciowy byl praktycznie w kazdym przypadku dosc wyrazny.

Az sprawdzilem na stronach producentow. Onkyo - "Dual SABRE DACs & Amps", a pionek "features ESS™ SABRE DAC ES9018K2M for audio signal circuitry matched with the SABRE 9601K headphone amp to optimize audio processing"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna dzida, też czekam na Onkyo, i tylko dlatego nie ściągałem Pionka z JP, bo Onkyo ma 2x mocniejszy balans i na 2 kościach powinno to grać o klasę lepiej...

 

Pionka można za 2 tys. ściągnąć i nawet z cłem wyjdzie 2500...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo na wyjściu zbalansowanym jest dużo mocniejsze. Różnic w sq w stosunku do wyjścia niezbalansowanego nie zauważyłem ale nie jestem ekspertem.

 

Wysłane z mojego HTC One M8 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez jacekin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, przewaznie roznica jest dosc zauwazalna. W analogowych ukladach dual "costam" to zawsze bylo cos -skok jakosciowy byl praktycznie w kazdym przypadku dosc wyrazny.

Az sprawdzilem na stronach producentow. Onkyo - "Dual SABRE DACs & Amps", a pionek "features ESS™ SABRE DAC ES9018K2M for audio signal circuitry matched with the SABRE 9601K headphone amp to optimize audio processing"

moze kogos to zbulwersowac, i to jest wiadomosc do sprawdzenia, ale na head fi doczytalem sie ze jak onkyo gra SE to gra identycznie jak pionek bo korzysta tylko z jednego DACa.

 

 

It's single DAC and single amp for the SE - it says so on the website, just that the people either keep ignoring it or couldn't read Japanese to notice it.

61a5ab63_2015-12-22.jpeg

See that x1 right at the bottom there compared to all those x2 pasted everywhere above? Yeah, that.

So if you are buying this DAP and wants to utilize it to the full, be ready to invest in a balanced cable/headphone, if not and you aren't planning to go balance either may as well just go Pioneer instead."

Na hed-haju zreszta jest przekonanie ze roznica miedzy graniem SE a zbalansowanym na onkyo jest bardzo duza.

 

http://www.head-fi.org/t/780642/onkyo-dp-x1-dual-sabre-dacs-balanced-sabre-btl-amp-mqa-dsd-256-android-5/2295#post_12182064

 

sorry jak kogoś zdenerwowałem :)

Edytowane przez roger987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności