Skocz do zawartości

Onkyo DP-X1


jacekin

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy dopiero po balansie odpala się drugi zestaw dac + amp

ale różnica w mocy jest wyraźna między zwykłym wyjściem a zbalansowanym

na korzyść wyjścia zbalansowanego. Przynajmniej na wersji JP.

 

@all999 sorry właśnie edytowałem żeby to dopisać

Edytowane przez jacekin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dopiero po balansie odpala się drugi zestaw dac + amp

ale różnica w mocy jest wyraźna między zwykłym wyjściem a zbalansowanym

na korzyść wyjścia zbalansowanego.

Masz wersję EU?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z rodzaju tych debilnych, ale jak głupota musi zostać zaspokojona, to trzeba zapytać. Jak to jest z mocą DP-X1? W Pionku wiadomo, musieli zrobić variable line-out, żeby pędził coś innego, niż mało wymagające doki. Czy w DP-X1 z racji podwójnego wzmacniacza tej mocy na wyjściu jest więcej, czy dopiero po balansie odpala się drugi zestaw dac+amp? Bo jeżeli opcja nr 2, to jakiś sens miałoby robienie przejściówki z 3,5mm na 2,5 po to, żeby podłączyć słuchawki pod wyjście z większą mocą? Bo że dźwiękowo nic to nie da, to mam świadomość.

Ale w Onkyo też jest opcja variable line-out. Po restarcie jest głośniej a w trybie balanced (ale nie ACG) jeszcze bardziej.

 

Nie wiem czy dopiero po balansie odpala się drugi zestaw dac + amp

ale różnica w mocy jest wyraźna między zwykłym wyjściem a zbalansowanym

na korzyść wyjścia zbalansowanego. Przynajmniej na wersji JP.

 

@all999 sorry właśnie edytowałem żeby to dopisać

To może pokusić się o oprogramowanie japońskie?

Co do implementacji dwóch kości dual mono to nie wiem czy taka jedna kość może działać w stereo niezbalansowanym. Może to hardware'owo niemożliwe?

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Joseph_k78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie mogę znaleźć tematu dotyczącego Pionka, to piszę tutaj... Albo coś mi się pochrzaniło.

 

W każdym razie od paru dni jest jakiś problem z drenowaniem baterii, którego wcześniej nie uświadczyłem. Do tej pory Pionek działał jak smartfon - wygaszony ekran i tak zjadał na dobę 3-4%. Apek żadnych nowych nie instalowałem i nie wiem, co jest grane, bo teraz tych procentów znika po kilkanaście w ciągu doby, a on tylko leży w etui, bez włączonego BT czy Wi-Fi. W statystykach baterii pokazuje, że główni prowodyrzy to android os i kernel... Jakaś porada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć tematu dotyczącego Pionka, to piszę tutaj... Albo coś mi się pochrzaniło.

 

W każdym razie od paru dni jest jakiś problem z drenowaniem baterii, którego wcześniej nie uświadczyłem. Do tej pory Pionek działał jak smartfon - wygaszony ekran i tak zjadał na dobę 3-4%. Apek żadnych nowych nie instalowałem i nie wiem, co jest grane, bo teraz tych procentów znika po kilkanaście w ciągu doby, a on tylko leży w etui, bez włączonego BT czy Wi-Fi. W statystykach baterii pokazuje, że główni prowodyrzy to android os i kernel... Jakaś porada?

Miałem to samo w Onkyo. Zastosowałem reset i problem minął. Już tak dwa razy.

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie mogę znaleźć tematu dotyczącego Pionka, to piszę tutaj... Albo coś mi się pochrzaniło.

 

W każdym razie od paru dni jest jakiś problem z drenowaniem baterii, którego wcześniej nie uświadczyłem. Do tej pory Pionek działał jak smartfon - wygaszony ekran i tak zjadał na dobę 3-4%. Apek żadnych nowych nie instalowałem i nie wiem, co jest grane, bo teraz tych procentów znika po kilkanaście w ciągu doby, a on tylko leży w etui, bez włączonego BT czy Wi-Fi. W statystykach baterii pokazuje, że główni prowodyrzy to android os i kernel... Jakaś porada?

Miałem to samo w Onkyo. Zastosowałem reset i problem minął. Już tak dwa razy.

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

 

Ale jaki reset? Włączenie i wyłączenie czy coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia fabryczne. Ale potem ustawianie odtwarzacza od nowa. Wiem, że nie jest to idealne rozwiązanie, ale nie należę do tej grupy, którzy non-stop dłubią w sofcie, jak ci z forum androida.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Joseph_k78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po resecie będzie jak trzeba. System android wróci do 3-4% zużycia baterii.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już działa cacy. Miałem nadzieję, że istnieje inny sposób bez full wipe'a, no ale cóż. Godzinka z głowy na pełny config i lata jak zły :D Dzisiaj po 12h od ładowania -3%, więc w relatywnej normie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A mój egzemplarz postanowił sobie zdechnąć, chyba na amen. Piękny dzień, wybieram się do pracy, a ten na nic nie reaguje. Ekranu nie da się uruchomić, zresztą odtwarzania też, przycisk power mogę sobie trzymać i minutę. Po podłączeniu do ładowarki też żadnej ikonki baterii nie ma. Już raz tak miałem kilka miesięcy temu, nawet o tym pisałem, ale wtedy po pół godzinie jakoś udało mi się go uruchomić, ale tym razem nic się nie dzieje. Chyba serwis zostaje. I znowu miesiąc bez odtwarzacza, a tu majowy weekend się zbliża ehhh...

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
czy dp-x1 również jak pionek nie odtwarza bitperfect próbkowań wielokrotności 44 kHz ? 

Też. To wina Androida.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na taką informację natrafiłem w internecie.

Mnie ciekawi, czy to jest do przeskoczenia gdyby użyć USB-AUDIO i skorzystać z zewnętrznego DACa.

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Joseph_k78 napisał:

Na taką informację natrafiłem w internecie.

Mnie ciekawi, czy to jest do przeskoczenia gdyby użyć USB-AUDIO i skorzystać z zewnętrznego DACa.

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

tak, na pewno idzie bez upsamplingu 

 

edycja

już nie jestem pewien a nie mam jak sprawdzić ;) 

 

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, na pewno idzie bez upsamplingu 

Może by sobie sprawić takiego DACa, np. Oppo HA-2, ale nowszą wersję SE (Sabre 9028 zamiast 9018, który posiada Onkyo). Nie tylko do DAPa, ale np. w razie takich sytuacji, jaką mam teraz - padła bateria w Onkyo, odtwarzacz wysłany do serwisu i nie mam za bardzo na czym słuchać muzyki. A tak to podpiąłbym Oppo do mojego LG-G3 albo do Shielda i cieszył się nadal bardzo dobrą jakością. A tak zmuszony jestem używać kupionego dekadę temu odtwarzacza MP3 Sandiska Sansa e140.

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Joseph_k78 napisał:


Może by sobie sprawić takiego DACa, np. Oppo HA-2, ale nowszą wersję SE (Sabre 9028 zamiast 9018, który posiada Onkyo). Nie tylko do DAPa, ale np. w razie takich sytuacji, jaką mam teraz - padła bateria w Onkyo, odtwarzacz wysłany do serwisu i nie mam za bardzo na czym słuchać muzyki. A tak to podpiąłbym Oppo do mojego LG-G3 albo do Shielda i cieszył się nadal bardzo dobrą jakością. A tak zmuszony jestem używać kupionego dekadę temu odtwarzacza MP3 Sandiska Sansa e140.

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka
 

wróć, napisałem że na pewno idzie bitperfect po usb ale nie jestem już taki pewien bo z telefonu tak nie jest także pewnie z tym dapem będzie podobnie

a nie mam jak sprawdzić bo gdzieś kabel posiałem

no nic, wychodzą grajki na Linuksie także problem zniknie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Do mnie wrócił Onkyo z serwisu. "Wrócił"... złe słowo. Dotarł wymieniony nowy egzemplarz. Oba gniazda ciaśniutkie, w szczególności 3,5mm. Ciężko obracać wręcz wtyczką. Zero zeza. I dobrze. Teraz testuję połączenie bluetooth z ampkiem Onkyo TX-8270, bo nie miałem okazji tego zrobić przed wysłaniem DP-X1 do serwisu przez padniętą baterię.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności