Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Onkyo DP-X1


jacekin

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy odtwarzacz, który chyba zasługuje na osobny wątek. Czy ktoś już go posiada?

Póki co, czas oczekiwania od momentu jego zamówienia to 5-6 tygodni. Mam nadzieję, że

wpadnie on w "łapki" któregoś z ekspertów z naszego forum i będziemy mogli wkrótce przeczytać

rzetelną recenzję.

 

@down

Wiem, cały wątek przeczytałem :)

Jest to jednak inny sprzęt od pioneera, a poza tym wkrótce jeden z doświadczonych kolegów z

naszego forum napisze recenzję o tym onkyo i chyba warto żeby jednak był dedykowany

temat o tym odtwarzaczu. Temat się rozrusza, jak tylko pierwsze sztuki pojawią się w kraju - a pojawią

się już niedługo.

Edytowane przez jacekin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam tego DAPa.

Co konkretnie kolegę interesuje?

 

Wysłane z mojego DP-X1 przy użyciu Tapatalka

 

android chodzi dobrze? Tidal? ile bateria trzyma?

 

z jakim DAPem możesz go porównać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Android działa żwawo. Sklep google na przykład chodzi szybciej niż na moim M8.

Nie robiłem jakichś dokładnych testów baterii ale: przy włączonym ekranie i wifi bateria schodzi

dużo szybciej niż przy samym słuchaniu muzyki bez wifi i z wygaszonym ekranem. Czasy pracy na baterii podane w instrukcji

zdają się odpowiadać rzeczywistości także te 10 godzin samego słuchania powinien spokojnie wytrzymać na gęstych plikach. Onkyo w pełni obsługuje wifi także Spotify czy Tidal działają bardzo dobrze. To mój pierwszy DAP.

Wcześniej słuchałem na M8 i z dziurki Yamahy AX-900. DAP gra rozdzielczo, szczegółowo, góra nie męczy. Co do niskich rejestrów to się wypowiem jak dotrą do mnie T5P V2 - wtedy też sprawdzę gniazdo zbalansowane. Mogę tylko powiedzieć, że bas nie dominuje, szczególnie na stockowym odtwarzaczu. Ale już na Neutronie potrafi zatrząść.

Edytowane przez jacekin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Android działa żwawo. Sklep google na przykład chodzi szybciej niż na moim M8.

Nie robiłem jakichś dokładnych testów baterii ale: przy włączonym ekranie i wifi bateria schodzi

dużo szybciej niż przy samym słuchaniu muzyki bez wifi i z wygaszonym ekranem. Czasy pracy na baterii podane w instrukcji

zdają się odpowiadać rzeczywistości także te 10 godzin samego słuchania powinien spokojnie wytrzymać na gęstych plikach. Onkyo w pełni obsługuje wifi także Spotify czy Tidal działają bardzo dobrze. To mój pierwszy DAP.

Wcześniej słuchałem na M8 i z dziurki Yamahy AX-900. DAP gra rozdzielczo, szczegółowo, góra nie męczy. Co do niskich rejestrów to się wypowiem jak dotrą do mnie T5P V2 - wtedy też sprawdzę gniazdo zbalansowane. Mogę tylko powiedzieć, że bas nie dominuje, szczególnie na stockowym odtwarzaczu. Ale już na Neutronie potrafi zatrząść.

Porównywałeś go może z Sony ZX2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...

Cos wiecej mozesz napisac?

Jakies zdjecia wkleic?

Na czym aktualnie miales okazje posluchac?

Jak z ta bateria od czasu jak kupiles?

Jakie etui? Skad zamawiane? Bo widze, ze sa tez Dignisa, a je znam i sobie chwale.

Ogolnie rozpisz sie prosze ciut wiecej bo o Onkyo ciezko znalezc wiecej informacji niz o Pionku, a zdecydowanie bardziej mi sie podoba.

Wdzięczny bede.

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem na Superlux HD681, Samsung Level In-Ear, DT990 ED 32Ohm, aktualnie T5p v.2 ale w przyszłości nie wykluczam zakupu jakichś bardziej wymagających słuchawek bo zapas mocy w Onkyo jest naprawdę spory.

Bateria trzyma cały dzień.

Etui mam oryginalne z Japonii, jest świetnie wykonane, jedyna moja uwaga dotyczy minimalnego zachodzenia na ekran po bokach dosłownie z milimetr z każdej strony co skutkuje problemem z obsługą skrajnych suwaków korektora.

Onkyo gra ponoć tak samo jak Pioneer tyle, że Onkyo jest dwa razy mocniejsze, ma wyjście zbalansowane i faktycznie jest różnica między wyjściem zbalansowanym i zwykłym - jest dużo mocniejsze.

DAP jest wykonany perfekcyjnie, spasowanie idealne, ekran dobrej jakości bez problemu korzysta się z niego w pełnym słońcu. System chodzi bardzo szybko i oferuje pełną funkcjonalność Androida.

Jestem bardzo zadowolony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pytanie do samego siebie czy zbalansowane wyjscie przyda mi sie przy Lime Ears Aether... Raczej nie. Gorzej, ze moje audio zachcianki zaraz moga pojsc w strone duzych sluchawek i wtedy bede marudzil, ze trzeba bylo brac Onkyo. Chyba zapobiegawczo go kupię zamiast Pionka :-)

Dzieki bardzo za odpowiedz.

Etui mowisz o tym z żółtą wyściółka w środku, prawda?

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam DP-X1 od ok. lutego. Jak dotąd świetnie się sprawdza.

Kupiłem go poprzez pricejapan.com; polecam. Świetny, prosty serwis zakupowy...

 

Używam go z Sennheiser Momentum Wireless. Dla mnie kluczowa była sprawa kodeka apt-x.

Onkyo i słuchawki parują i obsługują ten kodek rewelacyjnie...

 

Wg mnie świetna (lepsza) alternatywa do tych Cowon-ów i A&K. Byłem zdecydowany na A&K, ale ktoś mi polecił ten DP-X1...

 

Używam na nim fabrycznego player-a. W sumie nie ma do czego sie przyczepić, ma wszystkie potrzebne funkcje,

a jakieś bajery nie są mi potrzebne...

Edytowane przez darekpawel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest różnica w posiadaniu DAPa od lutego, a wejściem polskiej dystrybucji w zasadzie z początkiem czerwca :] Wiadomo, że każdy wolałby gwarancję "domową", ale jakby nie patrzeć, po jakiejś tam przedsprzedaży DP-X1, cena (zapewne) nie będzie już tak atrakcyjna w stosunku do sprzętu importowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności