Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Cayin iHA-6 i Cayin iDAC-6


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Albo DAC-80 ;). Jeśli jakkolwiek się to będzie liczyło @saudio, to nie powinno być problemu z moim dostępem do modelu Mojo, ale muszę najpierw bezwzględnie zrzucić z siebie kolejkę zaległości.

 

@Fatso: świetnie zagrał mi iDAC-6 z M-35, ale bardzo blisko czaił się wciąż DAC-80. Bardzo lubię ten układ mimo wszystkich jego wad i ograniczeń (brak DSD, brak balansu), także być może dlatego to iHA-6 przyspawał mnie do fotela mocniej. W iDAC-u w zasadzie to co mi się nie podoba, to bardzo mocne grzanie się urządzenia, większe niż iHA-6, a także wymieniane tu już roszady z XLR/RCA i lampy na stałe blisko kondensatorów. Ale póki co tylko tego się doszukałem. No, może jeszcze na brak pilota można ponarzekać.

 

Ogólnie też przepraszam że wrąbałem się w nie swój wątek.

Mnie w i-DAC6 zaczarowała ta jego zwyczajność. Po prostu wszystko mi na nim dobrze brzmi. Pasuje mi jak chyba nic dotąd, chociaż właśnie DAC-80 jest wyjątkowo blisko tego stwierdzenia. Nie bez znaczenia jest również fakt, że ma możliwości konfiguracyjne nie z tej planety :)

 

Co do błędów konstrukcyjnych, czy też może wpadek, to chwilowo sie tym nie przejmuję, pewnie zacznę jak się coś zacznie dziać. Chociaż mierzyłem temp. lamp i mają one max 60 stopni a same kondy nie przekraczają 67. Więc pewnie strach na wyrost. Obudowa się grzeje, chociaż miernik nie pokazuje jakichś wielkich problemów. Ot ręka każe się bać, za to miernik mówi - spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Tak jest właśnie w sprzętach Cayina, nie ważne czy to jest dac, cdek czy coś innego, po XLR jest zawsze przez lampy, a przez RCA jeśli sprzęt daje nam możliwość wyboru to wtedy mamy wybór a jeśli nie to naogół idzie przez tranzystor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

W zasadzie trudno się z tym nie zgodzić. Jeżeli sybilanty są w nagraniu a nie ma ich podczas odsłuchu, to znaczy że nasz sprzęt je maskuje, wycinając jednocześnie część pasma, w którym się znajdują.

Dodam, że sam jestem zwolennikiem takiego bardziej upiększonego niż prawdziwego brzmienia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witajcie posiadacze i nieposiadacze iDAC-6 i Windowsa 10.

Chyba coś namieszałem, a może aktualizacja Windows 10/sterownika audio/??.

Pomoc mile widziana : )

 

Do rzeczy.

Dłuuugo grał sobie iDAC na TUSB Audio Class Driver 1.61.0 i było OK. Jednak podkusiło mnie aby zainstalować Cayin USB Audio Driver V3.30.0_For Windows 7 and above (nowsze to to i z regulacją balansu). Nadal grało (a  TUSB Audio Class Driver 1.61.0 wyłączyłem w autostarcie).

W przypływie geniuszu odinstalowałem (IObit Uninstaller) TUSB Audio Class Driver 1.61.0 i zaczął się cyrk. Przestało grać. Odinstalowałem Cayin USB Audio Driver V3.30.0_For Windows 7 and above - o dziwo, grało nadal (chyba na sterownikach Windows 10), tyle że z 2 (L, P) kanałów zrobiło się 4 (L,P, Ś, Sub).

 

2.ScreenShot_20171201151008.jpeg.8a83d3389c36f3c0f976f3d6f1074454.jpeg

 

 

 

Po ponownym zainstalowaniu TUSB Audio Class Driver 1.61.0

0_TUSB.jpg.7504f15b0179cd9bc0620931ce6a401e.jpg

 

 

Z Cayin USB Audio Driver V3.30.0_For Windows 7 and above na razie nie będę walczył - VirusTotal 36/66 (chyba mój płatny ESET ssie). 

5a2175163e088_5.ScreenShot_20171201162723.jpeg.8c161f51c30a1a147635b14052b8f1c8.jpeg

 

 

Gdzie dałem d? Gdzie Windows 10? Gdzie Cayin?  ; )

A na poważnie. Jak to odd-ć? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już bywa na windowsie. Co zrobić odinstalować wszystkie sterowniki, które możesz, usunąć wszystkie pliki z dysku dotyczące ich oraz wszystkie wpisy z rejestru, restart kompa i zainstalować sterownik XMOS'owy ze strony XMOS'a http://www.xmos.com/support/software/uac2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 8.05.2016 o 13:45, misiekkb napisał:

A i jeszcze nie powinniśmy zapomnieć że iHA-6 na wyjściu zbalansowanym nie jest dla słuchawek skutecznych, gdyż są szumy z trafa. Ostatnio wyszło tak z jednym klientem, który zachęcony recenzjami i a także osobistym odsłuchaniem jego nie na swoich słuchawkach zapragną go mieć, a później że egzemplarz jest uszkodzony bo szumi.

9 godzin temu, misiekkb napisał:

Tak już bywa na windowsie. Co zrobić odinstalować wszystkie sterowniki, które możesz, usunąć wszystkie pliki z dysku dotyczące ich oraz wszystkie wpisy z rejestru, restart kompa i zainstalować sterownik XMOS'owy ze strony XMOS'a http://www.xmos.com/support/software/uac2

 

 

Powiedzmy, że z grzeczności nie ustosunkowałem się wtedy (maj 2016) do tego stwierdzenia: 

"A i jeszcze nie powinniśmy zapomnieć że iHA-6 na wyjściu zbalansowanym nie jest dla słuchawek skutecznych, gdyż są szumy z trafa. Ostatnio wyszło tak z jednym klientem, który zachęcony recenzjami i a także osobistym odsłuchaniem jego nie na swoich słuchawkach zapragną go mieć, a później że egzemplarz jest uszkodzony bo szumi."

 

To ja byłem tym klientem. Otrzymałem egzemplarz uszkodzony (nie tylko ja to zauważyłem), a zapłaciłem pieniędzmi nie z d*py,  i takie są fakty. 

(Jeśli coś stwierdzam, znaczy, mogę to udokumentować. Jednak  - podkreślam to, bo chciałbym być dobrze zrozumiany - nie zależy mi na tym, aby kilka szanowanych na tym forum osób "straciło cnotę" w uszach i nie tylko. Nie przeszkadzają mi płatni Guru i towarzystwa wzajemnego głaskania się po ja*cach - o ile nie czuję ich smrodu w moim audio. W maju 2016 nie czułem). 

 

 

 

No to,

Cześć misiekkb.

Czyli, Cayin dobry, Windows zły?

Jesteś/byłeś użytkownikiem iDACa6 czy osobą związaną z dystrybutorem/sprzedawcą?

Z pierwszego postu wynika - być może to moja nadinterpretacja, koniecznie proszę mnie poprawić jeśli się mylę -  że to drugie. 

 

Sprawdziłem, że na XP wygląda to tak:

 

2.thumb.JPG.d4b61a54171ac1b24f4d6f9ee3e3591f.JPG5a22f0786dc8e_iDAC6WindowsXP.thumb.JPG.f53a3f82891942a68f4b432b6b79013b.JPG

czyli, też 4 kanały.

 

Pytanie do posiadaczy iDAC-6.

Czy podczas wyboru źródła (przycisk Source) na wyświetlaczu znajduje się u Was napis "44,1kHz" niezależnie od wyboru? 

U mnie jest cały czas ten napis, nawet gdy odepnę wszystkie kable z gniazd.

 

 

Edytowane przez xxxmiloszxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jednym i drugim i to wiadomo na tym forum. Czy Cayin jest dobry czy zły wszystko zależy od czego potrzebujemy. A Windows nie lubię osobiście, a sprawa audio i daców, to jest czasami męczarnia, jak się sprawdza 20 daców naraz to okazuje że zawsze są jakieś jazdy ze sterownikami.

Co do szumów z trafa na wyjściu zbalansowanym w iHA-6 dla skutecznych słuchawek zgadza się, to nie jest dziurka dla takich słuchawek i powinniśmy to wziąść pod uwagę kupująć ten wzmacniacz. I nadal używasz "uszkodzony egzemplarz"?!

Ja tylko napisałem małą wytyczną dla osób, które by chciały kupić ten wzmacniacz, a mają skuteczne słuchawki żeby bardziej się zastanowić, tak samo jak Ci podałem rozwiązanie ze sterownikami. A Ty tu piszesz o jakimś głaskaniu i straceniu cnoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, misiekkb napisał:

Jestem jednym i drugim i to wiadomo na tym forum. .

 A to się dobrze składa. Nieocenione będą informacje z pierwszego źródła.

 

6 godzin temu, misiekkb napisał:

 jak się sprawdza 20 daców naraz to okazuje że zawsze są jakieś jazdy ze sterownikami.

 Rozumiem Cię. Jednak ja mam tylko dwa DACi (Cayin i Teac). Sterowniki Teaca zostały odinstalowane kilka miesięcy temu. Pod XP zainstalowałem jedynie sterownik Cayina. 

 

6 godzin temu, misiekkb napisał:

I nadal używasz "uszkodzony egzemplarz"?!

 Twoja "dociekliwość" ("?!") nie przysłuży się sprzedawcy, a do niego nic - jeszcze - nie mam (Nie jeden raz byłem szefem i nie jeden raz pracownikiem. Wiem jak jest). Skontaktuję się z nim w poniedziałek.

 

6 godzin temu, misiekkb napisał:

Co do szumów z trafa na wyjściu zbalansowanym w iHA-6 dla skutecznych słuchawek zgadza się, to nie jest dziurka dla takich słuchawek i powinniśmy to wziąść pod uwagę kupująć ten wzmacniacz. 

Ja tylko napisałem małą wytyczną dla osób, które by chciały kupić ten wzmacniacz, a mają skuteczne słuchawki żeby bardziej się zastanowić, tak samo jak Ci podałem rozwiązanie ze sterownikami. 

 Z Cayinami, których jestem posiadaczem, nie było dotąd najmniejszych problemów. Wzmacniacz nie szumi na wyjściu BAL (sprawdzone na Fostex TH-900) i połączeniu z DACiem po XLR, przy przełączeniu na RCA - delikatnie (na VOLUME 100%). Najwidoczniej trafił mi się wyjątkowy egzemplarz.  Jakby co, chętnych posłuchania braku szumienia zapraszam : )

Nie dam głowy za dokanałówki (maj 2016). iHA-6 szumiał na gnieździe Headphone (Low). Z poczty: "Witam. Wzmacniacz wydaje sie mieć uszkodzony moduł Gain.

Objawia sie to tym, że jeśli mam włączony GAIN, to słuchawki szumią nawet przy potencjometrze na "zero" (na 812 szumią mocno, na TH900 ledwo słychać). Szumienie ustaje dopiero po przełączeniu sie w trybie CURRENT z L na H lub wyłączeniu GAINu. Szumi wzmacniacz, nie DAC, kable, prąd."

To osoba wskazana przez sprzedającego zwróciła uwagę na nierówne granie z gniazda słuchawkowego BAL. 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Przypominam, że mam problem z iDAC-6, nie iHA-6. Możemy się na iDACu skupić?

Skoro jesteś (także) posiadaczem iDACa, to TO pytanie było jak najbardziej skierowane do Ciebie. 

Czy podczas wyboru źródła w Cayin iDAC-6 (przycisk Source) na wyświetlaczu iDACa znajduje się napis "44,1kHz" niezależnie od wyboru źródła? 

U mnie jest cały czas ten napis, nawet gdy odepnę wszystkie kable z gniazd.

 

 

 

 

Edytowane przez xxxmiloszxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podczas wyboru źródła w Cayin iDAC-6 (przycisk Source) na wyświetlaczu iDACa znajduje się napis "44,1kHz" niezależnie od wyboru źródła? 

U mnie jest cały czas ten napis, nawet gdy odepnę wszystkie kable z gniazd.

 

Nie powinno to występować. DACa miałem ponad rok i za każdym razem napis znikał nawet jak nie zmieniałem źródła, a nie było sygnału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chcheckitout napisał:

Czy podczas wyboru źródła w Cayin iDAC-6 (przycisk Source) na wyświetlaczu iDACa znajduje się napis "44,1kHz" niezależnie od wyboru źródła? 

U mnie jest cały czas ten napis, nawet gdy odepnę wszystkie kable z gniazd.

 

Nie powinno to występować. DACa miałem ponad rok i za każdym razem napis znikał nawet jak nie zmieniałem źródła, a nie było sygnału. 

 

Dziękuję Ci bardzo za informację.

Pozdrawiam serdecznie.

Z ciekawości dopytam o iHA-6

Szumiał Twój wzmacniacz na skutecznych słuchawkach (gniazdo BAL) ?

Mój obecny - pod Bogiem - nie szumi. [sorry za mieszanie Sacrum z brrrrumem - ortodoksi wybaczcie]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj 4 kanały w właściwościach (Windows) i 4 w Cayin Control Panel

Dzisiaj   2 kanały w właściwościach (Windows) i 4 w Cayin Control Panel

Od wczoraj nic nie było grzebane w Windowsie, sterownikach, softach itd itp i :DD

 

 

ScreenShot_20171206185555.bmp

ScreenShot_20171206185643.jpeg

Edytowane przez xxxmiloszxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Co druga aktualizacja windows 10, (64 bit) to problem. Tym razem Cayin Control Panel wyświetlił: "no devices connected"

iDAC-6 gra tylko na DS.  ASIO zdechło : /  Reinstalacje nic nie dają.

Czy u Was też to wystąpiło?

Okazuje się, że i KS nie mogę do Foobara dodać.

 

 

Znalazłem na: http://kopek.jp/2018/02/cayinusb-v4350.html

Gdzież ja bym pomyślał, że sterownik się "przeterminował" z wczoraj na dzisiaj : D 

 

Cayin Universal USB Audio Driver v4.35.0

2018/02/07

 

Informacje o Cayin Universal USB Audio Driver v4.35.0.

Pobierz sterownik tutaj

[Wprowadzenie] W 
celu poprawy wydajności komputera często używa się DAP jako zewnętrznej karty dźwiękowej. Jeśli jesteś użytkownikiem systemu Linux lub Mac OS X, ta metoda jest bardzo prosta. Te systemy obsługują klasę USB audio 2.0 natywnie. Na dzień dzisiejszy system Windows obsługuje tylko standard audio USB 1.0, a jeśli naprawdę lubisz dźwięk Hi-Res, musisz zainstalować sterownik. Bez względu na wersję systemu i umiejętności, wydaje się, że ta praca to nieoczekiwanie ciężka praca.

201611010452134333.jpg

W nowoczesnych systemach dźwiękowych element doświadczenia użytkownika jest bardzo duży. Cayin poważnie rozważył prośbę użytkownika i opracował sterownik USB dla wszystkich produktów opartych na USB firmy Cayin.
201611010452575939.png

【Wybór sterownika: v3.3 lub v4.35】
1. Wybierz Cayin Universal USB Audio Driver v3.30 lub v4.35 zgodnie z posiadanym produktem. 
2. Jeśli używasz obecnie Cayin Universal USB Audio Driver v3.30 i możesz go używać z podłączonym urządzeniem bez problemów, nie musisz aktualizować do v4.35. Funkcja V 4.35 jest niekompatybilna z kompatybilnością z Windows 10. 
3. W przypadku systemu operacyjnego Windows 7 lub nowszego zapoznaj się z poniższą tabelą dla każdego urządzenia Cayin i zalecanego uniwersalnego sterownika USB. 
1516083336940904.png
4. Zalecamy używanie Cayin Universal USB Audio Driver v4.35 ze wszystkimi wzmacniaczami Cayin DAP, iDAC-6 i 280A. 
5. Jeśli twoje urządzenie Cayin obsługuje tylko Cayin Universal USB Audio Driver v3.3, istnieje możliwość, że funkcja USB DAC nie będzie dostępna w najnowszym Windows 10. Opracowujemy nowe oprogramowanie układowe dla każdego urządzenia, aby te urządzenia Cayin odpowiadały v4.35.


【Nowe doświadczenia】
Zalety Cayin Universal USB Audio Driver są następujące. 
1. Napęd urządzenia może być instalowany jak standardowa aplikacja. Innymi słowy, nie jest konieczne wcześniejsze podłączanie sprzętu audio do komputera (z wyjątkiem systemu Windows XP). 
2. Po zainstalowaniu sterownika urządzenie audio Cayin z interfejsem USB może podłączyć i odtwarzać urządzenie w systemie Windows. Podczas zmiany z jednego urządzenia Cayin na inne urządzenie Cayin, nie ma potrzeby zmiany sterownika w ogóle. 
3. Możesz w pełni wykazać potencjał sprzętu Cayin opartego na USB. Na przykład iDAC-6 może natywnie odtwarzać DSD 256 na interfejsie ASIO.

1516083944862958.png
【Jak zainstalować sterownik】
1. Upewnij się, że Cayin Universal USB Audio Driver ma 3 wersje. 
Jeśli używasz systemu z systemem Windows 7 lub nowszym, wyświetl tę stronę w niezmienionej postaci. 
· Windows 7 i powyżej (V4.35.0): 
· Windows 7 i powyżej (V3.30.0): 
Http://Kopek.Jp/2016/11/cayinusb-v3300for-windows-7.Html
· Windows XP i Vista: 
http : //Kopek.Jp/2016/11/cayinusb-v2290for-windows-xp-and-vista.Html

Windows XP różni się od innych systemów, podczas instalowania sterownika, twój sprzęt audio USB oparte o Cayin Musisz połączyć się z komputerem. W przeciwnym razie nie uda się pomyślnie zakończyć instalacji. Jeśli używasz systemu Windows 7 lub nowszego, nie musisz wykonywać połączenia USB podczas instalacji.

2. Jeśli już zainstalowałeś v3.30 i zainstalowałeś v4.35 na nowo, najpierw odinstaluj v3.30 z komputera, aby zapobiec błędom systemu.

3. W Windows 7, 8, 8.1, 10, v4.35 można pobrać bezpośrednio. Jednak przy korzystaniu z systemu Windows 10 w wersji v1607 i nowszych może być konieczne wymuszenie unieważnienia podpisu cyfrowego w ustawieniach komputera. Zapoznaj się z poniższą procedurą. 
1516084030456973.png
1516085961289003.png
1516085965222164.png
"Aktualizacja i zabezpieczenia" - "Odzyskiwanie" - "Uruchom ponownie teraz" 
Po rozwiązaniu problemu można wybrać opcje rozwiązywania problemów.
1516085986532305.png
1516085992991633.png
1516085998812949.png

Poniższe objaśnienie dotyczy metody instalacji opartej na systemie Windows 7 
4. Pobierz pakiet instalacyjny i wyodrębnij plik .exe podczas jego rozpakowywania. Kliknij dwukrotnie, aby rozpocząć instalację. 
5. Gdy pojawi się ekran konfiguracji, kliknij "Dalej". 
1516086022130213.png
6. Sprawdź lokalizację, aby zainstalować sterownik. Jeśli nie masz żadnych szczególnych okoliczności, wybierz standardową lokalizację instalacji i kontynuuj instalację. 
1516086067460087-1.png
1516086078268498.png
7. Wyodrębnij wymagane pliki. To może trochę potrwać, proszę czekać. 
1516086085919825.png
8. Po wyodrębnieniu plików niezbędnych do instalacji, ekran bezpieczeństwa systemu Windows może pojawić się przed instalacją. Zaznacz pole "Zawsze ufaj oprogramowaniu od" i wybierz "Instaluj" i kontynuuj pracę. 
1516086097413332.png
9. Rozpocznie się rzeczywista instalacja. Po zakończeniu instalacji poinformuję Cię o tym, więc podłącz podłączone urządzenie USB na końcu instalacji na bok. 
1516086128610179.png
1516086135852899.png
10. Po zakończeniu instalacji na pasku stanu pojawi się niebieska ikona Cayin. Możliwe jest teraz podłączenie urządzenia Cayin w wersji USB w dowolnym momencie. W dalszej części wyjaśnimy szczegóły na przykładzie Cayin N5 II DAP jako przykładu, ale praca będzie taka sama dla innych urządzeń Cayin. 
1516086147865563.png
11. Ustaw tryb USB na DAC z ustawienia systemu N6 i podłącz N5 II DAP do komputera. Połączenie zostanie wykryte i wyświetlony zostanie ekran połączenia USB.
12. Kliknij dwukrotnie ikonę Cayin, aby otworzyć panel sterowania Cayin. Stąd możesz monitorować stan wyposażenia Cayin. 
1516086163297020.png
13. Przed użyciem urządzenia USB Cayin należy ustawić wyjście systemu. Wybierz opcję dźwięku z panelu sterowania i ustaw urządzenie Cayin jako domyślne. 
1516086173838653.png
1516086177320147.png
14. Wreszcie, jest to również ważne, ale skonfigurujmy urządzenie wyjściowe nawet z oprogramowaniem do odtwarzania. Na przykład, jeśli używasz programu Foobar 2000, możesz kliknąć "odtwarzaj" z wciśniętym klawiszem Shift i ustawić N5 II DAP jako domyślne wyjście z opcji urządzenia.

Edytowane przez xxxmiloszxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności