Skocz do zawartości

Prosba o porade - jakie przetworniki 50mm


docentore

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,



udało mi się kupić dość tanio drewniane słuchawki z 50mm prtwornikami na Aliexpress. Zamawiałem słuchawki z 40mm przetwornikami, bo mam w szufladzie parę przetworników od JVC HA-S500, pomyśĹlałem, że może wyjść coś fajnego, ale wysłano mi przez pzypadek "wyższy" model.



http://www.aliexpres.../905981692.html



Słuchawki wyglądają porządnie, prawdziwy mahoń. Jednak brzmią tak trochę meh. Myślałem o zaistalowaniu innych przetworników w środku i pobawienie sie w dalsze mody.


Co generalnie jest polecane do takich projektów? Budżet do 200zł/€50 za przetworniki bądź całe słuchawki.


Myślałem albo nad jakimiś Superluxami (681, 681 EVO) lub JVC HA-RX900. Jakieś propozycje?



Z góry dzięki.


Edytowane przez docentore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba tak na razie zostawię, tzn. będę powoli modować. Na razie kupiłem pady od HM5, te oryginalne mają większą część środka wyłożoną coś jakby dodatkowym padem, który na pewno tłumi dźwięk. Jak na razie najbardziej mi przeszkadza brak basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Przeszczepiłem głośniki, zmieniłem również pady na pady z HM5. Dźwięk wyraźnie zrobił się bardziej przestrzenny, ale jest od groma sibilance i prawie wwogóle nie ma dołu. Jak znajdę chwilę porobię zdjęcia, może ktoś będzie miał jakiś pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to by było otwarte z nich zrobić, od razu dół by się pojawił. Ale jak rozumiem, chcesz zachować tą budę, w takim wypadku zostaje "dziurkowanie" przetwornika. Zrób fotki to popatrzę gdzie najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziurki w budzie już były, ale je trochę powiększyłem + dodałem po 2 nowe na stronę. Podziurkowałem też wykładzinę pod przetwornikiem odrobinę.

Przygiąłem trochę pałąk, żeby zwiększyć siłe docisku.

 

Słuchawki nabrały życia, bas się pojawił na poziomie takim jak lubię. Przykryłem plastrem trochę wyjścia z frontu, żeby utemperować trochę górę.

 

Później wrzucę więcej fotek całego moda.

 

SUynIt2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo fajniee wyglądają, możesz dać linka do ali? Sam chciałem zrobić jakieś takie podobne słuchawki tylko mi opadł zapał :P. Środek muszli tam gdzie się mocuje przetwornik to drewno czy plastik?

 

"ramka" gdzie się montuje przetwornik to plastik, ale muszla cała drewniana jest. Zamówiłem z poniższego linku, bo miałem zamiar użyć słuchawek do naptawy ATH-ESW9 z połamanym pałąkiem, ale wysłali mi wyższy model przez przypadek ;)

 

http://www.aliexpress.com/item/Metal-Wood-Headphones-high-end-headphones-enjoy-music-on-PC-Macbook-ipad-cell-phone-with-inline/741239355.html

 

Z tego co widzę słuchawki nie są już w sprzedaży, sprzedawca ma jakieśinne w drewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności