Skocz do zawartości

Cowon Plenue D


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem tak. Dla mnie niestety Sony nie do końca gra tak jak lubię. Nie lubie sposobu prezentacji góry i średnicy. Taki dla mnie dziwny elektroniczny, mało analogowy. Wole D. Z tym ze ja mogę nie być obiektywny.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D - lekko/średnio ocieplone muzykalne brzmienie, oparte na basie, którego nie jest zbyt dużo przy niezłej górze, ale nieco schowanej, podaje dźwięk dość bezpośrednio, jak ktoś lubi grzebać to dostaje szeroką paletę EQ

 

no i bateria nie do pobicia - 60h na flacach i 80 na mp3

 

wykonanie bardzo solidne i ładny

 

za 999 zł to dobra oferta - ja kupiłem w promocji też w mp3store za chyba 250 zeta więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem sobie Cowon Plenue D w majowej promocji :).

Miałem kiedyś Cowona kupionego na wyjeździe do Korei i był to strzał w dziewiątkę, więc może teraz się również nie zawiodę.

Ciekawe czy zagra jako tako z moimi słuchawkami SHURE SRH840, lub Grado sr60i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm.

Wczoraj przyjechał do mnie COWON.

Naładowałem, odpaliłem iiiiiiiii jak na razie masakra.

NIe gra to kompletnie z GRADO sr60.

Po południu zobaczę jeszcze SRH 840 ale tutaj przeczucia mam jeszcze gorsze. Nie wiem czy to wogóle napędzi te słuchawki.

 

Brakuje mi normalnego EQ jak są w Fiio X.....

Miliardy ustawień, że człowiek się nie może połapać i żadne nie pokazuje jakie wartości podbija.

Nie pasuje mi to.

To tyle na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cowon plenue d fajnie brzmi w słuchawkach otwartych .Ja podpiołem cowona pod ibasso dzero.Ustawiłem eq następująco :

Eq - -1,3,5,7,5

BBe + 7,5,4,mp on

Se -reverb 6

Mod club

Akustyka i pop brzmią najlepiej lepej niż colorfly c10

Słuchawki takstar ts671

Edytowane przez pazi1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm.

Wczoraj przyjechał do mnie COWON.

Naładowałem, odpaliłem iiiiiiiii jak na razie masakra.

NIe gra to kompletnie z GRADO sr60.

Po południu zobaczę jeszcze SRH 840 ale tutaj przeczucia mam jeszcze gorsze. Nie wiem czy to wogóle napędzi te słuchawki.

 

Brakuje mi normalnego EQ jak są w Fiio X.....

Miliardy ustawień, że człowiek się nie może połapać i żadne nie pokazuje jakie wartości podbija.

Nie pasuje mi to.

To tyle na razie.

Przecież możesz ustawienia indywidualne zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cowon plenue d fajnie brzmi w słuchawkach otwartych .Ja podpiołem cowona pod ibasso dzero.Ustawiłem eq następująco :

Eq - -1,3,5,7,5

BBe + 7,5,4,mp on

Se -reverb 6

Mod club

Akustyka i pop brzmią najlepiej lepej niż colorfly c10

Słuchawki takstar ts671

SR60i to słuchawki otwarte. sprawdzę jak gra na tych ustawieniach.

Generalnie na razie się wygrzewa

NIestety znowu mam wrażenie jak w moim starym COWONie i9, że wokale są za lekką "firanką"

Być może, taki sposób emisji jest dla koreańskich speców właściwy.

Ja tam wolę silne wokale prosto w głowie i pięknie rozwiniętą scenę wokół z niezłą separacją.

Jednym słowem jedyne co mi się podobało w życiu do tej pory z przenośnych sprzętów grających top mój stary 25 letni walkman sony.

 

Hmmmmm.

Wczoraj przyjechał do mnie COWON.

Naładowałem, odpaliłem iiiiiiiii jak na razie masakra.

NIe gra to kompletnie z GRADO sr60.

Po południu zobaczę jeszcze SRH 840 ale tutaj przeczucia mam jeszcze gorsze. Nie wiem czy to wogóle napędzi te słuchawki.

 

Brakuje mi normalnego EQ jak są w Fiio X.....

Miliardy ustawień, że człowiek się nie może połapać i żadne nie pokazuje jakie wartości podbija.

Nie pasuje mi to.

To tyle na razie.

Przecież możesz ustawienia indywidualne zrobić.

 

Jak dać indywidualne ustawienia na poszczególnych częstotliwościach w EQ?

Czy jest jakiś sposób aby rozdzielić poszczególne grupy i sterować nimi indywidualnie?

Istnieje mozliwość zmiany częstotliwości w danej grupie ale ma przypisaną taką samą wartość jak inne z danej grupy.

powinno zagrać, chociaż może być zbyt ciepło i basowo - jako że cowon ma mocny bas, ociepla i nie jest mistrzem wysokich to wolę parować go z jaśniejszymi słuchawkami - np. ety er4s, czy flc8s i vsonic gr07be, którym najbliżej do rha ma750, ale wciąż dość daleko...

A da się dobrać coś tańszego do 300 PLN?

Na stronie HEAD-Fi znalazłem takie tłumaczenie ze strony Japońskiej:

"Pairs extremely well with UM Maverick and Macbeth

Pairs well with FitEar Air and Aya

Pairs regular with MUIX IX1000, AKG N20, Westone30, Sennheiser HD25"

 

Czy ktoś coś wie na temat słuchawek Maverick albo Macbeth?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Szanowne grono forumowiczów.

 

To mój pierwszy post zaraz po rejestracji na forum.

Proszę mi wybaczyć jeśli to nieodpowiednie miejsce na to pytanie.

 

Czy ktoś mi może pomóc i powiedzieć jak zmienić ustawienia języka w tym odtwarzaczu ?

Odpalając go za pierwszym razem nieopatrznie wybrałem jakiś azjatycki język. Mam teraz krzaczki zamiast łacińskich liter. Przeszukałem maual w pdf, przeszukałem faq na stronie producenta ale nie mogę znaleźć opcji zmiany ustawień języka. :(

Nie chce mi się wierzyć, że można wybrać język tylko raz przy pierwszym uruchomieniu urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś poleca jakieś douszne lub ewentualnie nauszne słuchawki do tego odtwarzacza, które wyraźnie "przyciągną " wokal do słuchającego?

Szukam i szukam i znaleźć nie mogę.

Musze się chyba do Wrocławia do MP3 Store wybrać.

 

jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś poleca jakieś douszne lub ewentualnie nauszne słuchawki do tego odtwarzacza, które wyraźnie "przyciągną " wokal do słuchającego?

Szukam i szukam i znaleźć nie mogę.

Musze się chyba do Wrocławia do MP3 Store wybrać.

 

jakieś pomysły?

Nikt? Nikt tego nie używa z jakimiś sensownymi słuchawkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet? Zero carbo tenore. Etymotic HFx, er4pt, mk5(ale tu mniej "przysunięty" ten wokal jak w pozostałych etach). Z nausznych to chyba senn hd25ii grają tak intymnie. Hd600 raczej on nie udźwignie. Trzeba by aune b1 pomóc. Duży rozrzut cenowy, ale bez budżetu musiałem rozstrzelić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet? Zero carbo tenore. Etymotic HFx, er4pt, mk5(ale tu mniej "przysunięty" ten wokal jak w pozostałych etach). Z nausznych to chyba senn hd25ii grają tak intymnie. Hd600 raczej on nie udźwignie. Trzeba by aune b1 pomóc. Duży rozrzut cenowy, ale bez budżetu musiałem rozstrzelić.

Jeżeli trafię słuchawki, które będą z tym naprawdę super grać to myślę, że i z 1k wysupłam, a jak będzie drożej to sprzedam Grado lub Shure i jeszcze dołożę.

Myślę, że idealnie by było jednak coś w miarę dobrze grającego do 500-600 PLN znaleźć bez rozsprzedawania swoich słuchawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności