Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Cowon Plenue D


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

Cowon własnie pochwalił się nowym grajkiem, Plenue D, informacji jak na razie jest mało:

- bateria ma żyć do 100h na mp3 i ok 51h na gęstych flaczkach

- 32gb zainstalowanej i 128gb do zainstalowania pamięci

- 2,8 cala dotykowy wyświetlacz

Edytowane przez siara1975
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnyyy, z tego co wyczytałem w krzaczkach 1Vrms na wyjściu słuchawkowym (niewiem ile to jest w mW) z czego P1 ma 2Vrms. Jeszcze niech tylko nie wymyślą ceny z sufitu i będzie fajny playerek.

 

proszę ceny ale w jakiej walucie...to nie ogarniam

http://shop.cowon.com/goods_list.php?Index=499

Edytowane przez siara1975
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ładnyyy, z tego co wyczytałem w krzaczkach 1Vrms na wyjściu słuchawkowym (niewiem ile to jest w mW) z czego P1 ma 2Vrms. Jeszcze niech tylko nie wymyślą ceny z sufitu i będzie fajny playerek.

 

proszę ceny ale w jakiej walucie...to nie ogarniam

http://shop.cowon.com/goods_list.php?Index=499

 

 

:D

 

No to Plenue D kosztuje 300 czegośtam a p1 1250 czegośtam. Drogą dedukcji wychodzi ze powinien kosztować 1100-1300zł. Tak że lubie to!

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ładnyyy, z tego co wyczytałem w krzaczkach 1Vrms na wyjściu słuchawkowym (niewiem ile to jest w mW) z czego P1 ma 2Vrms. Jeszcze niech tylko nie wymyślą ceny z sufitu i będzie fajny playerek.

 

proszę ceny ale w jakiej walucie...to nie ogarniam

http://shop.cowon.com/goods_list.php?Index=499

 

Chyba wony południowokoreańskie

 

300 tysięcy wonów to +/- niecałe 1100 zł. Jakby w Polsce się wszystko w okolicy 1200-1300 zł zamknęło, to pora wsiadać.

 

train.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W muzycznych zakupach moje impresje co do dźwięku, jest spoko

czyli wg Ciebie dosyć ciepły grajek, na HF ktoś pisze, że wg niego gra jak J3, którego ja pamiętam jako analitycznego z chudym basem (link do opinii z HF: http://www.head-fi.org/t/789488/cowon-plenue-d/240#post_12171712)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W muzycznych zakupach moje impresje co do dźwięku, jest spoko

czyli wg Ciebie dosyć ciepły grajek, na HF ktoś pisze, że wg niego gra jak J3, którego ja pamiętam jako analitycznego z chudym basem (link do opinii z HF: http://www.head-fi.org/t/789488/cowon-plenue-d/240#post_12171712)

 

 

basu na pewno nie brakuje - nawet z ER-4S, które nie są basowe, ale na basowym ustawieniu dla FCL8s choć basu jest jeszcze sporo więcej, to nadal się nie zlewa, jest dość szybki, sprężysty, plus fajna średnica i nieco przygaszona góra - brakuje impaktu/walnięcia perkusji i ciekawszego wybrzmienia np. talerzy - jest lekko ciepły i np. z T51p zgrywa się średnio, robi się misiowato, basu za dużo... - D jest skrojony na muzykalny przekaz, jeśli ktoś uważa go za analityczny, to nie wiem czemu - może dlatego że przy tym wszystkim wciąż zachowuje dobrą rozdzielczość - ale to grajek nastawiony na przyjemność a nie na typową analizę

 

wcale się nie grzeje, działa dość szybko, chociaż czasami są drobne opóźnienia z reakcją ekranu przy przechodzeniu do innego menu, ale pod przyciskami nigdy nie ma lagów, wykonanie na dobrym poziomie, solidne i pikne, made in korea

 

w sumie to w tych gabarytach (połowa paczki papierosów), z taką baterią (po ok. 15-17h grania gęstych flaców zeszło 1/4 beterii), tak wykonany i tak grający - to mistrz mobilnego grania, jestem zadowolony :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam i ja plenue d :)

 

Po co go kupiłem? Szukam w dalszym ciągu połączenia cech t5g i ak120 dla h8p. Brzmienie t5g, a scena i szczegółowość ak120. Czy znalazłem to czego szukałem? NIE, niestety. Piszę niestety, bo odtwarzacz wygląda obłędnie, jest mega przenośny, lekki i bardzo dobrze wykonany ( mały minus za slot kart, karta delikatnie wystaje). Co do kwestii obsługi mnie bardziej pasuje ak120 ale pewnie to kwestia przyzwyczajenia. Opóźnienia w reakcji ekranu są spooooore i mnie to wkurza . Na gęstych plikach jest jeszcze gorzej. Myślę jednak, że można to naprawić softem więc nie ma co się martwić na zapas. Dźwiękowo odtwarzacz zaliczyłbym do cepłego, muzykalnego brzmienia. Nie ma mowy o żadych wyostrzeniach, basu jest więcej niż w ak120 i h8p zaczęły ładnie plumkać. Scena nie powala i jest porównywalna z tą prezentowaną przez touch 5g. Góra nie kłuje i jest delikatnie obcięta aczkolwiek nie ma mowy o braku wysokich tonów. Średnica muśnięta ciepłem więc słucha się przyjemnie.

Jeżeli chodzi o moc to nie jest to żaden mocarz. Na customy czy słuchawki hd565 prundu wystarcza, więc tragedii nie ma ;). Wspomniane hd565 brzmią bardzo dobrze z plenue d, ocieplają je i dodają basu. EQ w odtwarzaczu

 

Tak jak na początku pisałem, szukam odtwarzacza, który zgrałby się z h8p. Niestety ale plenue d nie daje mi tego czego oczekiwałem dlatego najprawdopodobniej idzie na sprzedaż.

 

Jak chce ktoś kupić to zapraszam na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności